Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №1 за 2023 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України»
  Вип. 6 за 2022 р. та Вип. 1 за 2023 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2022 рік
  до 10 вересня 2022 р. в аспірантуру
  до 15 вересня 2022 р. (на умовах контракту)
  в докторантуру

 • 22-23 березня 2023 року
  у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана
  відбудеться Міжнародний урбаністичний форум

  «Економіка відновлення міст»


 • 27 квітня 2023 року
  на базі ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»
  відбудеться Міжнародна науково-практична конференція

  «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України»

 

17 березня 2023 р. відбулася VІІ Міжнародна наукова конференція «Перспективи розвитку підприємництва з глобальної позиції (Prospects for the Development of Entrepreneurship from a Global Perspective)» в режимі он-лайн на платформі Teams, організована Лодзьким університетом (Польща) спільно з Егейським університетом (Туреччина), ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» і Львівським національним університетом імені Івана Франка. [...]

17.03.2023
14.03.2023. Київ. Верховна Рада України, Грамотою Верховної Ради України нагороджено провідного наукового співробітника Інституту Петра Жука
Розпорядженням Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука № 923 від 26.09.2022 р., за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та освітній розвиток регіону, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм, Грамотою Верховної Ради України нагороджено провідного наукового співробітника Інституту Петра Жука. Відзнаку було вручено 14.03.2023 р. головою Львівської обласної ради Іриною Гримак.
Щиро вітаємо Петра Володимировича з відзнакою та бажаємо міцного здоров’я, мирного неба, творчої наснаги і подальших професійних успіхів!

14.03.2023
08.12.2022. Круглий стіл «Вантажопотоки через сухопутний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи»
8 грудня 2022 р. в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Вантажопотоки через сухопутний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи» у рамках реалізації проєкту «Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною» (№ 22220189) за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду (Visegrad Grant+ Programme).
Організатором заходу був ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
З вітальними словами виступили:
 • Василь Кравців, директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», проф., д.е.н.;
 • Евеліна Стахерзак, проєктний менеджер, Міжнародний Вишеградський фонд;
 • Іоан Хорга, проф., Університет Орадя, Румунія;
 • Максим Саган, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної військової (державної) адміністрації;
 • Христина Притула, координатор проєкту, завідувач сектору транскордонного співробітництва Інституту, д.е.н.
На круглому столі партнери проєкту з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії представили результати дослідження стосовно існуючої пропускної спроможності автомобільних та залізничних пунктів пропуску на сухопутному кордоні України та країн-членів ЄС, наявності вузьких місць, а також шляхів покращення їх пропускної спроможності.
Від Інституту на круглому столі виступили:
 • завідувач сектору транскордонного співробітництва, д.е.н. Христина Притула із доповіддю «Інституційні та економічні чинники розвитку вантажних перевезень через кордон Україна-ЄС: аналіз основних тенденцій та проблем»;
 • старший науковий співробітник сектору транскордонного співробітництва, к.соц.н. Анна Максименко із доповіддю «Основні тенденції автомобільних та залізничних вантажопотоків через українсько-польську та українсько-словацьку ділянки державного кордону»
 • та науковий співробітник сектору транскордонного співробітництва, к.е.н. Ярослава Калат із доповіддю «Транспортно-логістична інфраструктура України на кордоні з Угорщиною та Румунією: стан та слабкі місця».

До участі у круглому столі долучилося близько 40 осіб: представників органів центральної та регіональної влади, регіональних митниць, прикордонних відомств, академічної спільноти з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
За результатами круглого столу будуть підготовлені рекомендації центральним та регіональним органам влади.
Фото з події:

08.12.2022

01.12.2022. Круглий стіл «Вантажопотоки через наземний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи» відбудеться 8 грудня 2022 року в онлайн-форматі
8 грудня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться круглий стіл «Вантажопотоки через наземний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи».
Партнери з України представлять результати дослідження щодо завантаженості автомобільних та залізничних пунктів пропуску на кордоні Україна-ЄС. Учасники обговорять шляхи підвищення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску для вантажних перевезень на кордоні Україна-ЄС, вузькі місця транспортної інфраструктури в прикордонних областях України.
Партнери з країн-членів ЄС представлять доповіді у яких висвітлять поточний стан транспортної мережі (автомобільна та залізнична), розвиток інфраструктури зі свого боку кордону, а також регіональну, національну та правову базу ЄС щодо перспектив збільшення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску або відкриття нових на сухопутному кордоні Польщі/Словаччини/Угорщини/Румунії з Україною.
На круглий стіл будуть запрошені представники регіональних та державних органів влади, митної служби, дослідники та інші зацікавлені сторони. Програму заходу можна завантажити тут.

01.12.2022
30.11.2022. Премія Президента України для молодих вчених
Колектив Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» поповнився черговими лауреатами Державної премії України.
Указом Президента України Володимира Зеленського №809/2022 від 30 листопада 2022 р. на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки оголошено лауреатів премій Президента України для молодих вчених 2022 року.
У числі лауреатів, Премію Президента України для молодих вчених за роботу "Міграційна активність населення України: соціально-економічні виклики та механізми регулювання" присуджено авторському колективу молодих науковців нашого Інституту:
БІЛЬ Мар'яні Михайлівні – докторові економічних наук, старшому науковому співробітникові Державної установи "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України";
БАРАНЯКУ Ігорю Євгеновичу – кандидатові економічних наук, науковому співробітникові Державної установи "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України".
Щиро вітаємо талановитих молодих науковців Інституту з високою нагородою та бажаємо їм міцного здоров’я, мирного неба, творчої наснаги і подальших професійних успіхів!

30.11.2022

24-25.11.2022. Міжнародна наукова конференція «Трансформаційні процеси в Україні після російсько-української війни: міждисциплінарні оцінки»
24-25 листопада 2022 року відбулась Міжнародна наукова конференція «Трансформаційні процеси в Україні після російсько-української війни: міждисциплінарні оцінки», організована АН ВШ України, Навчально-науковим центром «Синтез» Навчально-Наукового інституту Міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ГО «Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників». В роботі конференції взяли участь співробітники відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. Долішнього НАН України» д.е.н, проф. Шульц С. Л., д.е.н., проф. Мокій А. І., к.е.н., с.н.с. Карп’як М. О., аспіранти Войтенко О. А. і Янович А. В. Наукова дискусія була сфокусована на обговоренні проблем зовнішньоекономічної політики України, зарубіжного досвіду післявоєнного відновлення, розвитку реальної економіки і перспективної економічної моделі України та ролі культурних, духовних та релігійних чинників трансформаційного процесу. Висловлюємо щиру подяку вельмишановному проф. Філіпенку Антону Сергійовичу та організаторам конференції за запрошення.
Програма конференції тут.
Фото з події:

25.11.2022
25.11.2022. Круглий стіл «Економіка України в умовах війни: втрати та напрямки відновлення»
25 листопада 2022 року в межах Міжнародної науково-практичної конференції «Конкурентоспроможність та інновації: проблеми науки та практики», присвяченої видатному вченому-економісту О. Г. Ліберману, відбувся круглий стіл «Економіка України в умовах війни: втрати та напрямки відновлення», організований Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця і Науково-дослідним центром індустріальних проблем розвитку НАН України. На цьому науковому заході було представлено доповідь д.е.н., професора Мокія А. І. «Методологічний підхід до моделювання продуктивної спроможності регіону в умовах війни», у якій було висвітлено особливості трансформації методологічних засад дослідження продуктивної спроможності економіки регіонів в умовах викликів глобального середовища та обґрунтовано національну макромодель обмеженого економічного зростання в умовах війни з рф.
Фото з події:

25.11.2022
25.11.2022. Круглий стіл «Ринок готової їжі з довготривалим терміном придатності. Продукт є, попит істотний, ринок не працює! У чому перепона?»
25 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл «Ринок готової їжі з довготривалим терміном придатності. Продукт є, попит істотний, ринок не працює! У чому перепона?», проведений у межах спільного проєкту Програми USAІD з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та ГО "Національна асоціація громадського харчування". Порядок денний включав презентацію дослідження вітчизняного ринку готової їжі з довготривалим терміном придатності в умовах війни та фахової дискусії, у якій прийняв участь д.е.н., проф. Мокій А. І. з доповіддю щодо необхідності розширення співпраці благодійних фондів та виробників для забезпечення потреб військових у якісному харчуванні.
Фото з події:

25.11.2022

03.11.2022. Робоча зустріч партнерів проєкту «Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною»
3 листопада 2022 року відбулася робоча зустріч партнерів проєкту «Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною» в онлайн форматі.
Договір на виконання проєкту підписаний представниками Інституту та міжнародного Вишеградського фонду (https://www.visegradfund.org/).
Керівник проєкту, завідувач сектору транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Х. Притула привітала учасників та побажала команді плідної роботи над проєктом, який офіційно стартував 1 жовтня ц. р.
Під час робочої зустрічі обговорювалися питання щодо ролей та обов'язків, статистичних показників та джерел даних, заходів, які передбачені у межах проєкту та термінів їх виконання. Окреслено шляхи досягнення цілей проєкту. Крім того, погоджено графік виконання робіт та результатів, які мають бути представлені на першому онлайн-семінарі.
Усі партнери налаштовані на успішну реалізацію проєкту.
Партнери проєкту:
1. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (аплікант)
2. Університет - Вища школа бізнесу (Польща), https://wsb.edu.pl/en
3. Інститут географії Словацької академії наук (Словаччина), http://www.geography.sav.sk/
4. Університет Дебрецена (Угорщина), https://unideb.hu/en
5. Університет Орадя (Румунія), https://www.uoradea.ro
Фото з події:

03.11.2022

19 жовтня 2022 року в ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України” відбувся науково-практичний семінар для аспірантів і докторантів “Емпіричні методи досліджень економічних процесів”.
Мета науково-практичного семінару – закріплення навиків побудови методичних підходів до аналізування соціально-економічних процесів, удосконалення економетричних практик проведення наукових досліджень. [...]

19.10.2022
06.10.2022. Онлайн-форум «Інвестиційна привабливість громад в умовах війни та повоєнного відновлення»
6 жовтня 2022 р. відбувся онлайн-форум «Інвестиційна привабливість громад в умовах війни та повоєнного відновлення», в якому взяли участь Мельник Мар’яна – професор, завідувачка відділу просторового розвитку та Мединська Тетяна – доцент, старший науковий співробітник відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України».
Захід відбувся в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнесу. Інструменти сприяння бізнесу в громадах», що реалізовує ГО «Клуб Ділових Людей Україна» за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
Форум об’єднав понад 100 учасників, серед яких були потенційні інвестори, представники наукової спільноти, керівники та спеціалісти громад, які займаються або планують займатись залученням інвестицій та сприянням розвитку локального бізнесу.
Зокрема розглядалися актуальні питання:
√ підготовки стратегічних і програмних документів розвитку територіальних громад, підвищення їх економічної спроможності, в т.ч. на основі залучення інвестицій в пріоритетні напрями розвитку та потенційно конкурентні види економічної діяльності під час війни та в післявоєнний період;
√ сучасні виклики та тренди на ринку інвестицій в Україні та світі;
√ тенденції та пропозиції для підвищення ефективності релокації бізнесу від власників та територіальних громад, в т.ч. щодо актуалізації просторового планування;
√ перелік заходів, які громаді варто здійснювати для підвищення власної інвестиційної привабливості в умовах воєнного часу.
Фото з події:

06.10.2022

6 жовтня 2022 р. відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології у розвитку сучасного суспільства», у якій взяла участь і виступила з доповіддю «Розбудова системи регулювання регіонального розвитку в контексті продуктивності економіки регіонів» завідувач відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Світлана Шульц. Організаторами конференції виступили Інститут підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка» спільно з Вищою технічною школою в Катовицях, Економічним університетом у Кракові, Державною вищою техніко-економічною школою ім. кс. Броніслава Маркевіча, Краківською політехнікою імені Тадеуша Костюшка, Вищою школою страхування та фінансів, Вищою школою міжнародного бізнесу ISM у Словаччині, Вищою школою безпеки та економіки, Вищою школою менеджменту безпеки, Інститутом розвитку села і сільського господарства Польської академії наук. [...]

06.10.2022

26-30.09.2022. Міжнародна наукова конференція «Територіальна та міжорганізаційна співпраця» (Бренна, Польща)
27-29 вересня 2022 року завідувач сектору транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н. Христина Притула прийняла участь у Міжнародній науковій конференції «Територіальна та міжорганізаційна співпраця» (Бренна, Польща).
Притула Х. виступила на пленарному засіданні із доповіддю «Building global security through increasing the EU-Ukraine logistics and infrastructure connectivity» («Побудова системи глобальної безпеки шляхом розвитку логістично-транспортної інфраструктури вздовж кордону ЄС-Україна») та була модератором Тематичної сесії 2.
Під час роботи конференції обговорювались питання територіального управління, транскордонного та міжорганізаційного співробітництва, сталого управління, міграційних потоків, державних стратегій, управління проєктами, відновлюваних джерел енергії та сталого розвитку тощо.
Організаторами конференції виступили: Research Institute on Territorial and Inter-Organizational Cooperation, WSB University; The Association for Regional Development and Cooperation "Olza"; Regional Association of Territorial Cooperation of Těšín Silesia; Scientific Society for Organization and Management, Branch in Dabrowa Gornicza; The Association Europa Nostra.
У конференції взяли участь понад 150 осіб з 28 країн, які представляють понад 60 дослідницьких центрів з усього світу. Серед запрошених гостей були всесвітньо відомі вчені та практики у сфері транскордонного співробітництва.
Програма конференції тут.
Фото з події:

30.09.2022

26.09.2022. Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування»
26 вересня 2022 року в режимі он-лайн відбулася циклічна 11-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування», організована: факультетом менеджменту Ченстоховської політехніки, факультетом менеджменту Варшавської політехніки, Вищою банківською школою в Познані (Хожувським відділенням) та ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
Захід зібрав вчених, економістів та управлінців з різних країн, які мали нагоду обмінятися результатами наукових досліджень та практичним досвідом. Участь у роботі конференції взяли понад 50 науковців з України, Польщі, ФРН, Італії, Чехії, Данії, Румунії, Литви, Туреччини, Бахрейну, Нігерії, Кенії.
У рамках конференції було проведено 3 секції:
1. Управління і знання на службі сталого розвитку сталого розвитку ;
2. Інновації для сталого розвитку;
3. Економічні та екологічні проблеми сталого розвитку.
Участь в конференції взяли науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», зокрема: д.е.н., проф. Ірина Сторонянська; д.е.н., проф. Юрій Стадницький; м.н.с. Іванна Мищишин.
Результатом проведення конференції стане публікація статей у виданнях установ-партнерів.
Програма конференції тут.
Фото з події:

26.09.2022
22 вересня 2022 року відбулася ХІІ Міжнародна наукова конференція «Економіка, фінанси і управління в умовах невизначеності» в режимі он-лайн на платформі Teams, організована ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього» спільно з Вищою банківською школою в Познані (Республіка Польща). Співорганізаторами конференції виступили: Ченстоховська політехніка, Жешувський університет (Інститут економіки і фінансів), Люблінська політехніка.
Пленарне засідання відкрилось вітальними словами представників Вищої школи банкової в Познані (відділення в Хожові) доктора хаб., проф. Лукаша Вавровського і доктора хаб., проф. Вєслави Капути, а також професора кафедри фінансів, банківництва і обліку Ченстоховської політехніки, доктора хаб., проф. Ізабелли Кравчик-Соколовської і завідувача кафедри фінансів, банківництва і обліку Люблінської політехніки, доктора хаб., проф. Артура Паждзьори. Від Інституту регіональних досліджень учасників конференції привітала завідувач відділу проблем реального сектора економіки регіонів, д.е.н., професор Світлана Іщук, яка наголосила на особливій значущості для України допомоги і підтримки Польщі в умовах протистояння російській військовій агресії. [...]
Програма конференції тут.

22.09.2022
20.09.2022. Весняна школа в Болівії «Кордони та проблеми громадян: порівняльний погляд між Європейським Союзом та регіоном Латинської Америки в епоху COVID 19» (Болівія, онлайн)
20 вересня 2022 року представники сектору транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. Ярослава Калат та к.соц.н. Анна Максименко прийняли участь в одному з модулів Весняної школи в Болівії «Кордони та проблеми громадян: порівняльний погляд між Європейським Союзом та регіоном Латинської Америки в епоху COVID 19», яка проводиться в рамках Модульного проєкту Жана Моне.
У доповіді на тему «Вплив війни Росії проти України на східні кордони ЄС» Калат Я. навела основні аспекти розвитку транскордонного співробітництва з країнами ЄС, а також з Росією до 2014 року. Також вона зупинилася на ролі транскордонного співробітництва в умовах різних видів криз та зазначила, що транскордонне співробітництво з країнами ЄС створило міцні зв’язки і це, зокрема, допомогло нам швидко налагодити підтримку з сусідніми країнами та самоорганізуватися на місцевому рівні у лютому цього року. Доповідач акцентувала увагу учасників заходу на важкі наслідки російської агресії для розвитку України та сусідніх країн.
Під час дискусії Максименко А. розкрила питання ролі кордонів в умовах воєнного стану та співпраці України із прикордонними службами сусідніх країн.
Інститут висловлює щиру подяку нашим друзям з Університету м. Орадя за можливість бути учасниками цього заходу.
Фото з події:

20.09.2022
16.08.2022. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України» став переможцем конкурсу проєктів Вишеградського фонду
За результатами конкурсу проєктів Вишеградського фонду (Visegrad+ Grants 2022) одним із переможців стала грантова заявка від Інституту, підготовлена під керівництвом завідувача сектору транскордонного співробітництва, д.е.н. Притули Х. М. «Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною».
Проєкт буде реалізовано спільно із Університетом - Вища школа бізнесу (WSB University, Poland), https://wsb.edu.pl/en), Інститутом географії Словацької академії наук (Institute of Geography of the Slovak Academy of Sciences, Slovakia), http://www.geography.sav.sk/, Університетом Дебрецена (University of Debrecen, Hungary), https://unideb.hu/en) та Університетом Орадя (University of Oradea, Romania), https://www.uoradea.ro)
Від Інституту у реалізації проєкту прийматимуть участь: д.е.н. Притула Х. М. (керівник проєкту), к.е.н. Калат Я. Я., к.соц.н. Максименко А. О., д.е.н., проф. Мельник М. І. та к.е.н. Лещух І. В.
Проєкт передбачає вироблення чітких рекомендацій щодо перспектив нарощення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури для вантажних перевезень між Україною та країнами-членами ЄС. Особлива увага буде приділена дослідженню існуючої мережі перевантажувальних станцій і мультимодальних терміналів в Україні та чотирьох сусідніх країнах-членах ЄС, а також оцінці потенціалу її розвитку на засадах інтероперабельності та сталого розвитку транспортних систем.
Проєкт буде реалізовано протягом жовтня 2022 р. – березня 2024 р.
Вітаємо переможців, бажаємо плідної роботи та успішної реалізації проєкту!
З повним переліком переможців можна ознайомитись за посиланням https://www.visegradfund.org/archive/results/visegrad-grants/

16.08.2022
13-15 червня 2022 року у м. Краснобруд Люблінське воєводство, Польща) відбувся Міжнародний семінар «XXVI варштати економістів-аграрників», в якому взяли участь науковці з Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук (м. Варшава, Польща), Варшавського університету природничих наук, Інституту агрофізики імені Богдана Добжанського (м. Люблін, Польща), Університету природничих наук (м. Люблін, Польща), Державної вищої школи імені Папи Римського Івана Павла ІІ (м. Бяла Підляска), Інституту економіки та прогнозування НАН України (м. Київ, Україна), Інституту землекористування НААН України (м. Київ, Україна), Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (м. Львів, Україна), Національного авіаційного університету (м. Київ, Україна), Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ, Україна), Сумського національного аграрного університету (м. Суми, Україна) та інших польських та українських наукових установ та університетів.
Інститут представили співробітники сектору транскордонного співробітництва к.е.н. Ярослава Калат та відділу регіональної фінансової політики к.е.н. Ольга Нестор. [...]

15.06.2022

9 червня 2022 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» відділом регіональної економічної політики в Zoom-форматі проведено дискусійну платформу на тему “Імперативи та безпекові пріоритети збереження і розвитку продуктивної спроможності регіонів України в умовах війни”.
Тематичними напрямами науково-комунікаційного заходу було визначено такі: трансформація теоретико-методологічних підстав дослідження продуктивної спроможності економіки під впливом зовнішніх викликів; ризики та загрози збереження та реалізації продуктивної спроможності економіки регіонів в умовах воєнного стану; розбудова інституційної інфраструктури залучення технологій та інвестицій для відновлення економіки України.
Вступною промовою науковий захід відкрив директор Інституту, д.е.н., проф. Кравців В.С.
До участі в дискусійній платформі долучились представники наукових шкіл з різних регіонів України (м. Києва, м. Львова, м. Кривого Рогу, м. Запоріжжя, м. Тернополя та м. Жешува (Польща)) та широкого спектра економічних напрямів і спеціальностей. [...]
Тези доповідей дискусійної платформи можна подивитись отут.

09.06.2022

08.06.2022. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Управління стресом в умовах війни»
8 червня 2022 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту проведено тренінг «Управління стресом в умовах війни», ментором якого була Олексин Анна, тренер, HR business partner, SoftServe, MA HR&Organization Development, Львівська бізнес-школа Українського католицького університету.
Тренер закцентувала, що через війну українські науковці потрапили в зону турбулентності, пов’язану з тривожним емоційним станом і неможливістю підтримувати стабільний рівень продуктивності праці. Така тенденція сприяла виникненню стресових ситуацій визначила потребу формування обізнаності науковців у питаннях природи стресу, методів нівелювання негативних наслідків стресових ситуацій, механізмів управління стресом. Зроблено наголос на тому, що стресова реакція має диференційовані прояви для людей, незалежно від віку, роду занять чи темпераменту. Зокрема, для окремих особистостей стрес є детермінантою зростання ефективності діяльності, а для інших – фактором зниження продуктивності праці та бажання працювати загалом. Тренер виділила фази і компоненти (тривоги, опору та виснаження), фізіологічні ознаки стресу та можливі шляхи управління ним.
Основою практичної частини тренінгу була вправа “Світлофор”, завдяки якій молоді науковці змогли пропрацювати власні індикатори реакції на стрес та стратегії самодопомоги, зокрема над запобіганням вигорянню на роботі.
Фото з події:

08.06.2022

22.04.2022. Міжнародна наукова конференція «European Union security strategy in the context of the metamorphoses of international relations» (м. Кишинів, Молдова)
22 квітня 2022 року співробітники сектору транскордонного співробітництва - д.е.н. с.н.с. Притула Х. М. та к. соц.н. Максименко А. О. взяли участь у міжнародній науковій конференції на тему “European Union security strategy in the context of the metamorphoses of international relations” (“Стратегія безпеки Європейського Союзу в контексті метаморфоз міжнародних відносин”).
Організатором конференції була Академія державного управління Республіки Молдова (м. Кишинів). Захід відбувся у змішаному (офлайн та онлайн) форматі, до участі у якому долучилися представники Республіки Молдови, Румунії, Словаччини, Ізраїля, України, Індії та інших країн.
Співробітники Інституту виступили з доповіддю англійською мовою “The Ukrainian dimension of modern global security system: searching for new horizons of its development” (“Український вимір сучасної глобальної системи безпеки: пошук нових горизонтів розвитку”), у якій підняли питання ефективності існуючої системи глобальної безпеки, з огляду на її здатність запобігати й оперативно реагувати на існуючі виклики та загрози національній безпеці суверенних держав. Акцентували увагу на впливі війни в Україні на забезпечення економічної (у тому числі продовольчої), соціальної безпеки як на національному, регіональному, так і на глобальному рівнях. Висвітлили масштаби міграційних потоків (внутрішніх і зовнішніх) у перші два тижні війни та їх потенційні наслідки для економіки України та європейських країн, насамперед суміжних. Окреслили перспективні напрями та шляхи забезпечення стійкості економіки країни за умови сучасних викликів.
Посилання на тези конференції. завантажити тут.
Фото з події:

22.04.2022

26-27 січня 2022 року ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) спільно з НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проведено міжнародний науково-практичний семінар на тему «Транскордонна співпраця – випробування кризами: пошуки більшої ефективності та результативності», організований в рамках проєкту Жана Моне «Стимулювання місцевого економічного зростання в прикордонних регіонах у процесі інтеграції до ЄС: кращі практики країн Східного партнерства» (№599948-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-SUPPA), координатором якого є Інститут. Співорганізаторами заходу були також University of Oradea (Румунія), Institute for Euroregional Studies (ISER) (Румунія), University of Debrecen (Угорщина), Centre of Excellence at SGH Warsaw School of Economics (CEWSE) (Польща), The Academy of Public Administration (Республіка Молдова). [...]

26.01.2022

6 грудня 2021 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку підприємництва в глобальній перспективі» в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams.
Головними організаторами конференції виступили: кафедра підприємництва та промислової політики WZ UL, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», SKN Globalni, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», ГО «Інститут регіоналістики», Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем підприємництва та інновацій через обмін думками та досвідом молодих вчених, а також інтеграції і співпраці в міжнародних командах в галузі підприємництва та форм його розвитку, підтримки підприємств у часи глобальних проблем, а також питань, пов’язаних із підприємницькою поведінкою та бізнес-середовищем. [...]

06.12.2021
12 листопада 2021 року у м. Львів з нагоди Всесвітнього дня науки керівництво Львівської області відзначило преміями відомих учених регіону за значні досягнення у галузі науки. Для визначення лауреатів премії на початку вересня стартував конкурс. На розгляд конкурсної комісії, утвореної з представників обласної державної адміністрації та обласної ради надійшло 310 заявок. Торік таких заявок було вдвічі менше. Серед лауреатів премії є 4 співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

12.11.2021
01.11.2021. Львів. Львівський Будинок вчених, Степан Давимука – Doctor Honoris Causa Львівської національної академії мистецтв
1 листопада 2021 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівської національної академії мистецтв з нагоди надання Степанові Давимуці почесного титулу Doctor Honoris Causa Львівської національної академії мистецтв.
Степан Антонович – багаторічний голова Наглядової ради Львівської національної академії мистецтв, видатний вчений-економіст, громадський і політичний діяч.
Вітаємо, шановний Степане Антоновичу, із заслуженим визнанням! Добра, здоров’я і многая літ!
Фото з події:

01.11.2021Веб-майстер П. Попадюк