Міжнародний Вишеградський фонд – це донорська організація, заснована в 2000 році урядами країн-членів Вишеградської групи – Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини (або Вишеградської четвірки, V4).
Вишеградський фонд має кілька програм, серед яких гранти Visegrad+.
Гранти Visegrad+ спрямовані на розвиток стратегічної співпраці та забезпечення активної участі щонайменше трьох країн Вишеградської четвірки та однієї країни з регіону Східного партнерства або Західних Балкан. Крім того, така програма має бути реалізована в регіоні Східного партнерства чи Західних Балканах та/або мати сильний вплив на місцеві громади принаймні в одній із країн цих регіонів.
Тематика проєкту має відповідати хоча б одній із цілей зазначених у пріоритетних напрямах, а саме:
- Культура та спільна ідентичність
Проєкти, що створюють або представляють аудіовізуальні, літературні та інші продукти сучасного мистецтва для нової аудиторії, відображають спільну історичну та культурну спадщину, а також культурне розмаїття шляхом спільних досліджень та діяльності з обміну знаннями, встановлення та сприяння співпраці між муніципалітетами, регіонами та місцевими групами через спільні культурні заходи.
- Освіта та нарощення потенціалу
Проєкти спрямовані на зміцнення професійних мереж навчальних закладів і підтримки мобільності студентів, дослідників і викладачів з метою обміну передовим досвідом, а також вдосконалення вмінь та навичок за допомогою формальних і неформальних методів навчання.
- Інновації, наукові дослідження та розробки, підприємництво
Проєкти мають на меті створення нових ділових і кластерних мереж для малих і середніх підприємств, стартапів і дослідницьких установ у межах і за межами Вишеградської групи, вирішення економічних викликів та покращення екосистеми для бізнесу, підприємств, що займаються інноваціями, новими технологіями та науковими дослідженнями на регіональному та міжгалузевому рівнях.
- Демократичні цінності та засоби масової інформації
Проєкти, що сприяють активізації участі громадян у прийнятті рішень на демократичних засадах, популяризують демократичні дебати, а також сприяють прозорості та боротьбі з корупцією, покращують медіа та інформаційну грамотність, підвищують стійкість до дезінформації та пропаганди.
- Державна політика та інституційне партнерство
Проєкти об’єднують експертні спільноти з метою пошуку рішень для подолання спільних політичних викликів, популяризують належне врядування (good governance), а також формують зв’язки між зацікавленими сторонами та посадовцями, які приймають рішення.
- Регіональний розвиток, довкілля та туризм
Проєкти націлені на пропозицію нових рішень та заходів для боротьби зі зміною клімату, підвищення обізнаності про захист навколишнього середовища в регіоні V4 та за його межами, спрямовані на сталий розвиток туризму на місцевому та регіональному рівнях шляхом поєднання міжнародного досвіду та ноу-хау, пошуку та обміну інноваційними рішеннями у сфері розвитку місцевої та регіональної інфраструктури, міського планування, ревіталізації землі та сільського господарства.
- Соціальний розвиток
Проєкти, що сприяють інклюзивному мисленню в суспільстві та спрямовані на захист і розширення прав і можливостей меншин, поглибленню діалогу між поколіннями, розвитку соціальної інфраструктури для вирішення демографічних проблем і викликів охорони здоров’я, сприяння здоровому та активному способу життя та зменшення зловживання речовинами, що викликають залежність.
Грантові заявки приймаються три рази на рік, з кінцевими термінами подачі є до 1 лютого, до 1 червня та до 1 жовтня (прийом заявок триває по 30 днів).
Для детальної інформації відвідайте веб-сайт Вишеградського фонду за посиланням https://www.visegradfund.org/
|