Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Міжнародний семінар з питань регіональної політики

Міжнародний семінар з питань регіональної політики
(4 червня 2019 року, м. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»)

4 червня 2019 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбувся міжнародний семінар з питань регіональної політики. Організаторами семінару виступили Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України» (м. Львів), Вроцлавський економічний університет (факультет економічних наук) та Лодзький університет (географічний факультет).

Участь у заході взяли молоді вчені та провідні науковці Інституту, а також студенти географічного факультету Лодзького університету.

Ева Анна Панцер-Цибульська, др.габ., професор, завідувач кафедри економічної політики та європейських регіональних досліджень факультету економічних наук Вроцлавського економічного університету, представила результати дослідження на тему: «Роль політики згуртованості ЄС у мінімізації та зменшенні відмінностей у рівні економічного розвитку держав-членів ЄС». Особливий інтерес в учасників семінару викликали напрями політики згуртованості ЄС та інструменти для їх впровадження.

Мар’яна Біль, к.н.держ.упр., с.н.с., старший науковий співробітник відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» представила доповідь «Реформа децентралізації в Україні». Жваве обговорення викликали тези доповідача про передумови актуалізації реформи децентралізації в Україні, головні тренди щодо утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Особливий інтерес в учасників з Польщі викликав також підхід до утворення ОТГ в Україні на засадах добровільності. У доповіді був зроблений акцент на необхідності переорієнтації владних суб’єктів ОТГ на цілі розвитку та представлені результати соціологічних досліджень щодо наявності стратегічних нормативних документів розвитку громад та практики стимулювання ними бізнесу і зайнятості на місцевому рівні.

Підсумовуючи роботу семінару, заступник директора Інституту з наукової роботи, д.е.н., професор Ірина Сторонянська висловила вдячність доповідачам за представлені результати їхніх досліджень, молодим вченим Інституту, польським студентам та всім присутнім за активну участь у семінарі.


Веб-майстер П. Попадюк