Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Розробка Стратегії Львівської області на період до 2027 року. Засідання робочої групи «Економіка»
(7 червня 2019 року, Львівська обласна державна адміністрація

7 червня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації (вул. Винниченка, 18, к. 257) в рамках підготовки нової Стратегії регіонального розвитку Львівської області на період до 2027 року відбулося засідання робочої групи «Економіка», у якому взяли участь члени робочої групи – керівники структурних підрозділів ЛОДА, експерти, представники громадських організацій та науковці, зокрема, співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Садова У. Я., д.е.н., с.н.с. Максимчук М. В., к.е.н., с.н.с. Луцків О. М.

На засіданні робочої групи із доповіддю «Економіка Львівщини: стан та перспективи розвитку» виступила директор департаменту економічної політки Львівської ОДА п. Марта Бухтіярова, яка ознайомила присутніх з основними результатами функціонування економіки регіону, проблемами формування сучасного економічного потенціалу області, а також виклала пропозиції щодо формування майбутньої Стратегії регіонального розвитку Львівської області в частині формування основних цілей та пріоритетів. Доповідач також презентувала результати бліц-дослідження щодо визначення смарт-спеціалізації економіки Львівської області, проведеного співробітниками відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» під керівництвом д.е.н., проф. Шульц С. Л., зазначивши при цьому, що вченими НАН України було визначено перспективні напрями економічної та промислової діяльності, які можуть лягти в основу формування нової Стратегії регіонального розвитку області, і стати базисом розвитку регіону на засадах формування потенціалу «розумної економіки».

В обговоренні доповіді та дискусії виступили члени робочої групи «Економіка» – експерти, науковці та представники громадських організацій, зокрема, виконавчий директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networkd п. Володимир Воробей, який вніс низку конструктивних пропозиції щодо покращення дослідження смарт-спеціалізації області, зокрема, запропонував вивчити, які кампанії у Львівській області є ракетними (gazelles) – в яких обороти, або персонал зростає мінімум на 20% впродовж останніх трьох років, дослідити галузь МОРС (медицина, оздоровча, рекреаційна, спортивна), а також зосередитися на дослідженні готових брендів-продуктів, що виробляються компаніями Львівської області. В обговоренні доповіді прозвучали також низка конструктивних пропозицій, зокрема представниками Кластеру видавничої діяльності та поліграфії Львівської області були озвучені зауваження щодо визначення смарт-спеціалізації економіки Львівської області, зокрема в частині включення поліграфічної галузі до такого виду промислової діяльності як «виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність», що з огляду на важливість галузі у формуванні креативного сектору економіки області на засадах «розумної економіки» є небажаним. У дискусії взяли участь також д.е.н., проф. Уляна Садова, яка, зокрема, наголосила на критичній необхідності врахування демографічних показників та прогнозів при розробці регіональних стратегій та д.е.н., с.н.с. Максим Максимчук, який подякував присутнім за конструктивні зауваження щодо проведеного дослідження смарт-спеціалізації економіки Львівської області, які будуть враховані у подальших дослідженнях.

Підсумки засідання робочої групи «Економіка» підвів начальник відділу стратегічного планування Львівської обласної державної адміністрації п. Вадим Табакера, який виклав пропозиції ЛОДА щодо формату та графіку подальшої роботи робочих груп з підготовки нової Стратегії регіонального розвитку Львівської області та, зокрема, робочої групи «Економіка».


Веб-майстер П. Попадюк