Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №4 за 2018 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 6 за 2018 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2018 рік
  до 10 вересня 2018 р. в аспірантуру
  до 1 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2018 р.
  в докторантуру

 • 7-8 червня 2018 року
  у спортивно-оздоровчому таборі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (с. Світязь, Волинська область) відбулася III Міжнародна конференція

  "Територіальний розвиток і регіональна політика: сучасний стан та орієнтири подальших реформ"


 • 20-21 вересня 2018 року у Жешуві відбулася
  XVII міждисциплінарна науково-практична конференція

  «Соціальні нерівності та економічне зростання»
  під гаслом «Теорія, політика, практика щодо сучасних соціальних проблем»

  Інформаційне повідомлення

 • 13 грудня 2018 року
  у Жешуві відбудеться
  II міжнародна наукова конференція

  «Обмеження сучасного ринку праці. обсяг і симптоми неплатної роботи»
  («Limitations of present-day labour market. scope and symptoms of not paid job»)

  Інформаційне повідомлення
 

2016.11.02. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, круглий стіл «Перспективний план формування територіальних громад Львівської області»
2 листопада у Львівській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Перспективний план формування територіальних громад Львівської області» за участі провідного експерта в галузі децентралізації Юрія Ганущака, заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, депутатів обласної ради, експертів, науковців, аналітиків, представників громадськості, зацікавлених процесами децентралізації.
З критичною оцінкою методологічних підходів до об'єднання громад в Україні, пропозиціями щодо вдосконалення проектів перспективних планів формування територій громад Дрогобицького, Сколівського, Сокальського, Стрийського, Пустомитівського, Турківського районів, які виносяться на схвалення Львівською обласною радою, на круглому столі виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» Петро Жук.
Інформація та фотоматеріали тут і тут.

03.11.2016

16-18 жовтня 2016 року в Інституті розвитку сeла та землеробства Польської акадeмії наук (IRWIR PAN) (м. Варшава) відбувся міжнародний семінар «Розвиток сільських територій України: проблеми польсько-українського прикордоння та кооперації». У семінарі прийняли участь наукові працівники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»: в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, м.н.с. сектору Ярослава Калат, пров. інж. сектору Оксана Цісінська та к.держ.упр., с.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інна Куліш. [...]

02.11.2016

27-28 жовтня 2016 року в Національному лісотехнічному університеті України пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності в умовах глобалізації» з нагоди 20-річчя створення кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Метою конференції була консолідація зусиль зі збереження та розвитку нових наукових знань і ефективний обмін міжнародним науковим і практичним досвідом з проблем розвитку зовнішньоекономічної діяльності в умовах глобалізації та проблем інтеграції України у глобальний економічний простір у контексті сталого розвитку. [...]

01.11.2016

20-21 жовтня 2016 року у м. Білосток (Польща) відбулася Міжнародна наукова конференція «Розумний та сталий розвиток – виклики для економічної теорії та господарської практики». Конференція була присвячена науковій дискусії про теоретичні і практичні аспекти взаємозв’язків між концепціями зрівноваженого розвитку і економіки знань, а також питанням впровадження політики сталого розвитку в країнах Центрально-Східної Європи. У конференції взяли участь дослідники з провідних університетів та вищих навчальних закладів Польщі (зокрема з Вроцлава, Познані, Кракова, Щеціна), а також науковці з України та Білорусі. [...]

26.10.2016

2016.10.06. Львів. Інформаційне агентство Zik, інтерв’ю з провідним науковим співробітником ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» к.е.н. Петром Жуком
6 жовтня 2016 р. Інформаційним агентством ZIK опубліковано інтерв’ю з провідним науковим співробітником ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» к.е.н. Петром Жуком про плюси та мінуси децентралізації по-українськи, запропонований владою перспективний план Львівщини, ризики дуже великих громад, зло периферійності та чому держава має купувати прихильність на місцях. Читайте більше тут.

10.10.2016

2016.09.07. Київ. Верховна Рада України, Присудження Премії Верховної Ради України молодим науковцям Інституту - Пелехатому А. О., Максименко А. О., Крупіну В. Є.
Оприлюднено постанову Верховної Ради України “Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік” № 1495-19 від 07.09.2016. Їх отримують молоді науковці, котрі мають значні наукові здобутки у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.
Серед 20 премій Верховної Ради України 10 отримали наукові роботи молодих вчених, що були подані від наукових установ НАН України. У їх число увійшли молоді вчені Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”: к.е.н., н.с. Пелехатий Андрій Олегович, к.соц.н., м.н.с. Максименко Анна Олександрівна та к.е.н., спеціаліст з моделювання Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук Крупін Віталій Євгенійович за роботу «Соціально-економічний розвиток українського села: оцінка, проблеми, перспективи».

07.10.2016

2016.09.29. На ім'я голів Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради направлено підготовлену провідним науковим співробітником Інституту, к.е.н. Жуком П.В. наукову записку «Зауваження та пропозиції до проектів рішень Львівської обласної ради щодо схвалення змін до Перспективного плану формування територій громад Львівщини в частині районів області». Відповідні питання щодо змін до Перспективного плану розглядатимуться на сесії обласної ради 11 жовтня п.р.
У супровідному листі звернуто увагу на необґрунтованість формування територіально надмірно великих об’єднаних громад, у яких зростатиме розрив між мешканцями і владою, що суперечить положенням Європейської хартії місцевого самоврядування щодо забезпечення ефективного і близького до громадянина управління, погіршуватиметься доступність адміністративних і соціальних послуг, зростатиме негативний ефект периферійності. Зазначено, також, що окремої уваги потребує об’єднання громад у гірських районах та у периферійних зонах сільських територій, чому має передувати зміна підходів до політики бюджетної підтримки місцевого самоврядування на таких територіях.
Зміст наукової записки див. тут.

29.09.2016

1-4 вересня 2016 року у м. Ватра Дорней (Румунія) в рамках двостороннього співробітництва між ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» та Інститутом економіки сільського господарства Румунської Академії відбувся міжнародний семінар RUP 2016-2017 на тему «Можливості для сталого розвитку в рамках функціонування єврорегіону «Верхній Прут». Метою організації заходу було проведення наукових дискусій щодо результатів попередніх спільних досліджень розвитку сільських територій в межах функціонування єврорегіону «Верхній Прут» та визначення перспектив і напрямків подальшої співпраці. [...]

26.09.2016

2016.09.20. Кабінет Міністрів України, Присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, Пелехатий А.О.
Оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України “Про присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України” № 671-р від 14.09.2016. Їх отримають представники молоді, які мають особливі досягнення, що сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.
Серед 18 лауреатів премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2015 рік - науковий співробітник Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, голова Ради молодих вчених Інституту, кандидат економічних наук Пелехатий Андрій Олегович, якого відзначено за досягнення у сприянні розвитку місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення.

20.09.2016

2016.09.15. Телеканал «Перший Західний», телепередача «Новий перспективний план об'єднання громад Львівщини», Жук П.В.
Провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н., Жук П.В. виступив експертом у телепередачі «Новий перспективний план об'єднання громад Львівщини» проекту «Фракція» Першого Західного телеканалу за участі заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка. Програма вийшла в ефір 15 вересня 2016 р. о 18.00 та 22:20, 16 вересня о 8:20 і 15:00. Відео телепередачі на YOUTUBE тут.

19.09.2016

30-31 серпня 2016 року у Чернівецькій міській раді в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку», пройшли інформаційний та навчальний семінари «Участь громадян у бюджетному процесі м. Чернівці». [...]

14.09.2016

15 серпня 2016 року у приміщенні малої сесійної зали Львівської міської ради в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку» відбулась презентація Громадського бюджету м. Львова. На заході були присутні міський голова Львова, генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень, депутати Львівської міської ради, експерти, науковці та представники громадськості. [...]

14.09.2016

8 вересня 2016 р. у приміщенні малої сесійної зали Львівської обласної ради ГО "Громада та ініціатива" організувала громадське обговорення проблеми децентралізації та об`єднання територіальних громад у Львівській області. На заході були присутні експерти, науковці, депутати обласної ради, представники громадськості та територіальних громад. [...]

13.09.2016

23 серпня 2016 року Юрій Злидник – к.е.н., молодший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва – взяв участь у науковій конференції «Культура як основа формування української державності».
Захід проводився за підтримки Міністерства культури України спільно з громадською радою при Міністерстві культури України, комісії з питань культури та культурно-мистецької освіти та ГО «Арт-Креатив».
Учасниками конференції стали члени та керівництво Громадських рад при Міністерстві культури України, Міністерстві соціальної політики України, представники міжфракційних депутатських об'єднань, народні, заслужені артисти України, письменники, представники наукових установ, громадських організацій та громадські діячі. [...]

23.08.2016

2016.08.01. Всеукраїнський часопис для розумних та небайдужих «Vox populi», Публікація «Без ідеї, свідомої спільноти та безпеки країни не…», Вовканич С.
1 серпня 2016 р. Провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України» д.е.н., професор Степан Вовканич опублікував у газеті «Vox populi» матеріал «Без ідеї, свідомої спільноти та безпеки країни не…». Детальніше тут

15.08.2016Веб-майстер П. Попадюк