Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №2 за 2019 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 2 за 2019 р.


 • ОГОЛОШУЄТЬСЯ III конкурс наукових робіт
  з проблем розвитку регіональної економіки
  та транскордонного співробітництва імені М.І.Долішнього
  для аспірантів та молодих вчених
  Термін подання наукових робіт -
  до 20 квітня 2019 р.

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює додатковий набір в аспірантуру
  на 2019 рік на умовах контракту (до 20 січня 2019 р.)

 • 16 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудуться

  IV наукові читання з питань регіоналістики
  пам’яті академіка НАН України М.І. Долішнього)


 • 17 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудеться

  ІV Міжнародна конференція молодих вчених
  «Перспективи розвитку підприємництва в міжнародному контексті» (Лодзь – Львів)

 

2019.02.13. Київ. Національна академія наук України, присудження премій імені видатних учених України за підсумками конкурсу 2018 р.
Оприлюднена Постанова Президії НАН України від 13 лютого 2019 р. про присудження Національною академією наук України премій імені видатних учених України за підсумками конкурсу 2018 р. Серед нагороджених є науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Детальніше тут.

01.03.2019

2019.02.27. Львів. Українське радіо, Радіопередача «Про важливе»
27 лютого 2019 р. провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Петро Жук та експерт з децентралізації Офісу реформ Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Віталій Корецький взяли участь у радіопередачі «Про важливе. Нарізати по-новому. Скільки має бути районів замість теперішніх 20 і як їх формуватимуть».
Відеозапис передачі тут.

28.02.2019

22 лютого 2019 р. у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулась відкрита дискусія «Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету?», участь у якій взяли співробітники відділу просторового розвитку с.н.с., к.е.н. С. Д. Щеглюк та н.с., к.е.н. Н. Р. Синюра-Ростун. У рамках панельних дискусій обговорювалися актуальні питання формування векторів трансформації закладів вищої освіти. [...]

11.02.2019

2019.02.19-22. Тернопіль, Львів. Круглий стіл «Формування нового районного поділу областей», Борщевський В. В., Жук П. В.
19 лютого у Тернополі та 22 лютого 2019 року у Львові відбулися засідання круглих столів з проблематики змін в адміністративно-територіальному устрої областей на субрегіональному рівні. Круглі столи «Формування нового районного поділу у Тернопільській області» та «Формування нового районного поділу у Львівській області» за участі керівників районних рад й райдержадміністрацій, представників органів місцевого самоврядування та громадськості організовано Інститутом регіонального розвитку в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади». У їх роботі активну участь взяли експерти проекту, науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» – доктор економічних наук Борщевський В. В. та кандидат економічних наук Жук П. В., виступивши з доповідями щодо представлення моделей формування нового районного поділу Львівської та Тернопільської областей. Матеріали доповідей в контексті здійснюваної реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні викликали значну зацікавленість учасників засідань та жваве обговорення.
Фото з події:

12.02.2019

12 лютого 2019 р. об 11:00 у Центрі Шептицького Українського католицького університету (м. Львів, вул. Стрийська, 29) відбулася презентація-воркшоп "Регуляторні відкриті дані".
У дискусії взяли участь представники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Жабинець О. Й., к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р., пров. інж. Яремчук Р. Є. [...]

12.02.2019

У понеділок 11 лютого 2019 року у Будинку вчених (вул. Листопадового Чину, 6) відбувся звіт департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про проведену роботу у 2018 році та перспективи на 2019 рік. На звіт були запрошені представники органів управління освітою райдержадміністрацій, міст та ОТГ області, директори закладів освіти, представники експертного середовища, освітніх і наукових установ. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь представники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Жабинець О. Й., к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р. [...]

12.02.2019

2019.02.02. Львів. Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Освітній форум «4Lead»
2 лютого 2019 року у приміщенні Львівського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» (вул. Жовківська, 53) працівники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с Кушнірецька О. В. та к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р. стали учасниками Освітнього форуму «4Lead».
Учасниками масштабної інноваційної події у Львові стали понад 300 освітян, науковців, експертів та практиків з різних регіонів України. В рамках форуму працівники відділу обговорили актуальні питання розвитку освітньої політики та реформування системи освіти України, розвитку лідерських навичок, менторства та емоційного інтелекту у сучасному шкільному середовищі, а також стали учасниками майстер-класів з обміну освітнім досвідом скандинавських країн та організації, планування і оцінювання навчального процесу у Німеччині.
Фото з події:

12.02.2019

29 січня 2019 р. у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулася лекція Марка Зархіна "Львів як глобальне місто", в якій було проаналізовано основні тенденції розвитку економіки світу та перспективи розвитку великих міст.
У дискусії активну участь взяли доцент НУ "Львівська політехніка" Андрій Павлів (екс-директор департаменту містобудування Львівської міської ради) та науковий співробітник ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України" Любомир Казьмір. [...]

11.02.2019

2018.12.13. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Інформаційна сесія «Про можливості за програмою ЄС Еразмус+»
13 грудня 2018 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» відбулася презентація Національного Еразмус+ офісу в Україні (НЕО) Програми ЄС Еразмус+ за її ключовими напрями діяльності КА1, КА2, Жан Моне. Організатори заходу: Іванна Атаманчук, Вероніка Ткаченко (НЕО) та Іванна Мищишин (ІРД НАН України).
У заході узяли участь більше 50 представників закладів вищої освіти, наукових установ, громадських та молодіжних організацій Львова.
Представники НЕО в Україні Іванна Атаманчук та Вероніка Ткаченко ознайомили учасників з Програмою ЄС Еразмус+, її архітектурою, основними ключовими напрямами. Особливу увагу було присвячено підготовці проектів з Міжнародної кредитної мобільності, індивідуальним можливості з Кредитної мобільності, підготовці проектів з Розвитку потенціалу вищої освіти, організації проектів з мобільності у сфері молоді (Молодіжні обміни, Мобільність молодіжних працівників, Волонтерські проекти) та підготовці проектів напряму Жан Моне (викладання, дослідження, дебати, асоціації). Окремо були висвітлені критерії оцінювання проектних заявок та дедлайни конкурсів 2019 року.
Після презентацій учасники мали змогу отримати індивідуальні консультації щодо участі у Програмі Еразмус+.
Фото з події:

03.01.2019

20 грудня 2018 року у конференц-холі готелю «Taurus» (м. Львів) відбулася конференція «Практичні інструменти розвитку бізнес-середовища Львівщини», організована Львівською обласною державною адміністрацією та Радою підприємців Львівської області. В обговоренні в рамках панельних дискусій конференції взяли участь співробітники сектору просторового розвитку с.н.с. Кушнірецька О. В., м.н.с. Жабинець О. Й. та м.н.с. Синюра-Ростун Н. Р. З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник голови Львівської ОДА Р. Филипів та Голова регіональної Ради підприємців Львівщини Р. Сорока. [...]

22.12.2018

8 листопада 2018 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося вручення премій обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області. У цьому році премії отримали 30 відомих учених і знаних фахівців та 120 молодих учених і дослідників, наукові здобутки яких сприяють ефективному відтворенню, розвитку й використанню науково-технічного потенціалу області, виробництву та реалізації нових видів конкурентоздатної продукції й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. Традиційно співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» увійшли до списку кращих науковців Львівщини. [...]

18.12.2018

6 грудня 2018 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» відбулась Міжнародна наукова конференція «Проблеми розвитку фінансово-кредитної та страхової сфери регіону: досвід Польщі, України та Білорусі».
Організаторами конференції виступили Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України» (м. Львів) та Краківський економічний університет, партнерами конференції – ГО «Інститут регіоналістики», ЗО «Білоруський державний економічний університет» (м. Мінськ), ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». [...]

13.12.2018

2018.11.22. Львів. Львівська міська рада, Інститут міста, Майстер-клас «Кейс Львова: відкриті дані, діалог з громадою, залучення інвестицій»
22 листопада 2018 р. к.е.н., м.н.с. сектору просторового І. В. Лещух взяла участь у майстер-класі «Кейс Львова: відкриті дані, діалог з громадою, залучення інвестицій», який відбувся у Львівській міській раді (Інститут міста).
Захід став чудовою платформою для обговорення важливих питань щодо відкритості даних в муніципалітетах, громадського партнерства, інструментарію інвестиційної промоції та ін. між громадськими активістами, науковцями та практиками-економістами.
Фото з події:

06.12.2018

2018.11.30. Львів, Львівський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Засідання круглого столу з обговорення проекту Концепції Державної програми розвитку гірських територій Українських Карпат на період до 2023 року. Жук П.В.
30 листопада 2018 року у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування за участі Голови Львівської обласної ради О. Ганущина відбулося засідання круглого столу з обговорення проекту Концепції Державної програми розвитку гірських територій Українських Карпат на період до 2023 року, розробленого Мінрегіоном України. З доповіддю на круглому столі виступив провідний науковий співробітник Інституту к.е.н. П. Жук. Схваливши ініціативу з розроблення програми розвитку гірських територій та підтримавши в основному передбачені проектом Концепції заходи, П. Жук звернув увагу на доцільність глибшого науково-методичного обґрунтування процедури розроблення та визначення завдань програми, а також включення до неї заходів задля створення умов з подолання економічної відсталості гірських територій, що неможливо вирішити без запровадження спеціального преференційного режиму інвестиційної діяльності, націленого на залучення коштів недержавного сектору для створення робочих місць у гірських населених пунктах. У цьому контексті було звернуто увагу на необхідність прийняття розробленого фахівцями Інституту й зареєстрованого Верховною Радою України законопроекту №4102 «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України».
Фото з події:

03.12.2018

Молоді вчені Інституту взяли участь у роботі IX Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України», яка відбулася 22 листопада 2018 р. у Львівському торговельно-економічному університеті. Тематика цьогорічної конференції була присвячена питанням розвитку економіки України в період фінансово-економічної нестабільності; грошово-кредитній та валютній політиці України; бюджетно-податковій політиці та реформуванню фінансової системи; механізмам подальшого розвитку банківської системи України; напрямам та інструментам забезпечення інвестиційної привабливості національного господарства; мікрорівневим аспектам модернізації фінансово-економічного стану; осучасненню інструментів обліку, аналізу та аудиту. Виступи представників Інституту були присвячені особливостям децентралізації. [...]

27.11.2018Веб-майстер П. Попадюк