Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №1 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 1 за 2020 р. та Вип. 2 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2020 рік
  в докторантуру
  до 31 січня (на умовах контракту)
 

2019.09.24. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Круглий стіл на тему «Особливості законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»
24 вересня 2019 р. у приміщенні департаменту агропромислового розвитку відбувся круглий стіл щодо законопроєкту України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У заході взяв участь к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький. На зустрічі також були присутні представники аграрних формувань, фермерських господарств, голова асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, голова Львівської аграрної палати, голова Львівської аграрної дорадчої служби, представники сільськогосподарських кооперативів, наукових інститутів та державних установ.
Вищезгаданим законопроєктом пропонується скасувати мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року за певних умов, тому ключовими інсайтами дискусії були саме умови продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, захисту приватної власності, захисту орендаря як основного виробника сільгосппродукції.
Учасниками заходу вирішено відновити роботу робочої групи щодо вивчення законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення, а також напрацювати ряд пропозицій для їх внесення.
Фото з події тут.

09.10.2019

2019.09.12-13. Львів. Стадіон «Арена Львів», Еко Форум 2019
12-13 вересня 2019 року у Львові у конференц-залі стадіону «Арена Львів» проходив Еко Форум 2019. 12 вересня 2019 р. у роботі форуму взяв участь провідний інженер відділу просторового розвитку Р. Є. Яремчук. Зокрема, він взяв участь у панельних дискусіях, присвячених управлінню водними ресурсами та твердими побутовими відходами, обговоренню регіональних планів поводження з відходами та досвіду ЄС, а також налагодження муніципальної системи управління відходами. Форум став чудовою нагодою поспілкуватися з численними вітчизняними та іноземними науковцями, підприємцями та практиками-управлінцями в сфері поводження з відходами.

18.09.2019

21 серпня 2019 р. у Центрі Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету відбулося засідання субрегіональної робочої підгрупи із розробки Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року. Метою семінару «Стратегічний розвиток громад Львівського субрегіону на період до 2027 року» було ознайомлення експертної громадськості та представників органів місцевого самоврядування з головними особливостями, проблемними питаннями, стратегічними цілями розвитку області для розробки операційних цілей та проектів для розвитку області в умовах продовження низки реформ, глобальних та національних викликів.
У роботі семінару взяли участь співробітники відділу просторового розвитку Інституту: д.е.н. Віктор Борщевський та к.е.н. Світлана Щеглюк, яка у доповіді «Вплив міст обласного значення на економічний розвиток територій субрегіону» презентувала головні результати наукової доповіді «Інклюзивний вимір розвитку міст-центрів ділової активності України: тенденції та перспективи», визначила ключовий вплив міста Львова на урбанізовані території субрегіону за низкою демографічних, соціально-економічних показників на основі аналізу коефіцієнтів еластичності розвитку міста та регіону, акцентувала увагу на позитивних екстерналіях розвитку обласного центру на соціально-економічну динаміку регіону, запропонувала основні напрями посилення позитивних естерналій та включення заходів щодо забезпечення поліцентричного розвитку як Львівського субрегіону, так і області загалом до плану реалізації стратегічного документу. [...]

23.08.2019

5 липня 2019 року в Краківському економічному університеті (м. Краків) відбулась Міжнародна наукова конференція «Виклики для страхових ринків Центральної і Східної Європи» та Міжнародний науковий семінар «Виклики функціонування системи соціального забезпечення в епоху четвертої промислової революції», в якій взяли участь представники Варшавської школи економіки, Краківського економічного університету, Університету Миколи Коперника в Торуні, Університету Яна Кохановського в Кельце, Державної вищої техніко-економічної школи імені Броніслава Маркевича у Ярославі, Білоруського державного економічного університету, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» та Національного університету «Львівська політехніка». Інститут представили провідні наукові співробітники відділу регіональної фінансової політики д.е.н. Возняк Г. В. та регіональної економічної політики д.е.н. Максимчук М. В. [...]

16.07.2019

2019.07.04. Львів. Український католицький університет (вул. Козельницька, 2а), Семінар «Прозорі інструменти економічного розвитку громад»
4 липня 2019 р. співробітник відділу просторового розвитку, к.е.н. Синюра-Ростун Н. Р. взяла участь у семінарі «Прозорі інструменти економічного розвитку громад», проведеному Львівським регуляторним хабом (Український католицький університет) за участі представників органів місцевого самоврядування Городоцької, Мостиської міських ОТГ, Кам’янка-Бузької та Славської ОТГ, Львівської міської ради, науковців, експертів тощо.
У межах даного заходу було розглянуто можливості системи ProZorro. Продажі та переваги, які надає її використання у роботі органів місцевого самоврядування, серед яких: збільшення надходжень в місцеві бюджети, ефективне використання об’єктів комунальної власності (прозорі продажі та оренда) з мінімізацією корупційних ризиків, покращення репутації міста та залучення нових інвесторів, прозоре проведення малої приватизації, контроль та моніторинг громадськістю напрямів використання державного майна тощо.
Успішними кейсами використання системи ProZorro. Продажі поділилися представники Львівської міської ради та Городоцької міської ОТГ.
Фото з події:

08.07.2019

25 червня 2019 р. в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» та 26 червня 2019 р. на факультеті менеджменту Ченстоховської політехніки відбулися засідання VІІІ Міжнародної наукової конференції «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування». Головними організаторами конференції виступили: Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України»; Факультет управління Ченстоховської політехніки; Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві) та Університет Яна Кохановського (Кєльце). [...]

04.07.2019

2019.06.25. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Розробка стратегії Львівської області на період до 2027 року. Засідання робочої групи «Аграрний розвиток»
25 червня 2019 р. у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року за напрямом «Аграрний розвиток». Під час засідання начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту Галина Камінська ознайомила присутніх з основними тенденціями розвитку агропромислового сектору економіки Львівщини, а також із загальним порядком розроблення проекту нової Стратегії розвитку Львівської області та підготовкою проектних пропозицій до Плану заходів з реалізації Стратегії у 2021-2023 роках.
У засіданні взяли участь представники органів влади, агробізнесу Львівщини, галузевих громадських організацій та науковці. Зокрема, науковий співробітник відділу проблем реального сектору економіки регіонів ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України" Любомир Казьмір проаналізував специфіку імплементації методики розумної спеціалізації економіки регіонів в управлінську практику й наголосив на необхідності комплексного стратегування розвитку сільських територій та агропромислового сектора економіки області, а також висловив низку пропозицій щодо стратегічних перспектив розвитку окремих напрямів біоенергетики у Львівської області та кластеризації агробізнесу.
Фото з події:

03.07.2019

2019.06.19. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Засідання Постійної комісії з питань розвитку сільських територій та агропромислової політики Громадської ради при Львівській ОДА
19 червня 2019 р. у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації відбулося засідання Постійної комісії з питань розвитку сільських територій та агропромислової політики Громадської ради при Львівській ОДА, на якому було розглянуто основні результати роботи АПК області за 5 місяців цього року та обговорено ключові проблеми регіональної агропромислової політики і стратегічні напрями розвитку сільських територій. З доповіддю на засіданні виступила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко. Голова комісії Григорій Седіло виніс на розгляд затвердження Плану роботи комісії до кінця 2019 року. У засіданні взяв участь науковий співробітник ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України" Любомир Казьмір.
Фото з події:

02.07.2019

2019.06.19. Львів, Львівський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Семінар «Аналіз інноваційного потенціалу Львівщини в контексті розробки Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року».
19 червня 2019 року к.е.н., науковий співробітник відділу просторового розвитку І. В. Лещух взяла участь в обговоренні інноваційності регіону як критерію його стратегічного потенціалу. Зокрема нею було презентовано результати дослідження інноваційного виміру структурних трансформацій економіки Львівщини, окреслено основні інституційно-організаційні та фінансові проблеми активізації інноваційної діяльності у промисловості.
Фото з події:

21.06.2019

10-12 червня 2019 року у м. Краснобруд Люблінське воєводство, Польща) відбувся Міжнародний семінар «XXIV варштати економістів-аграрників», в якому взяли участь науковці з Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук (Варшава), Академії Леона Козьмінського (Варшава), Університету природничих наук (Познань, Люблін), Вищої школи господарства сільських територій (Варшава), Інституту економіки та прогнозування НАН України (Київ), ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України (Львів) та стипендіати програми імені L. Kirkland.
Інститут представили працівники відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів к.е.н. Ольга Левицька і к.е.н. Ольга Мульска та сектору транскордонного співробітництва к.соц.н. Анна Максименко. [...]

20.06.2019

7 червня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації (вул. Винниченка, 18, к. 257) в рамках підготовки нової Стратегії регіонального розвитку Львівської області на період до 2027 року відбулося засідання робочої групи «Економіка», у якому взяли участь члени робочої групи – керівники структурних підрозділів ЛОДА, експерти, представники громадських організацій та науковці, зокрема, співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Садова У. Я., д.е.н., с.н.с. Максимчук М. В., к.е.н., с.н.с. Луцків О. М. [...]

18.06.2019

2019.06.07. м. Великі Мости Львівської області. Великомостівська міська рада, засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Великомостівської громади
7.06.2019 р. співробітник відділу просторового розвитку к.е.н. Світлана Щеглюк взяла участь у засіданні робочої групи з розробки Стратегії розвитку Великомостівської громади. У доповіді «Просторове планування як інструмент стратегування» С. Щеглюк було висвітлено законодавче забезпечення процесу просторового планування, проблеми актуалізації існуючої та розробки нової містобудівної документації, наголошено на необхідності врахування та впровадження документів просторового планування при розробці стратегічних та операційних цілей при формуванні стратегії соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Дискусію викликала проблема низького рівня передачі на місця функцій державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) в ОТГ, причину такої ситуації управлінці вбачають у відсутності належних кадрів для здійснення відповідних повноважень та законодавчу неврегульованість. Робоча група з розробки стратегії відзначила актуальність питання містобудівного забезпечення розвитку громади Великі Мости та передбачила включити її до визначення стратегічних цілей, серед яких впорядкування та благоустрій прибережної території річки Рати для організації рекреаційної зони.
Фото з події тут.

14.06.2019

7 червня 2019 року на базі практик спортивно-оздоровчого табору «Гарт» СНУ імені Лесі Українки (Світязь Шацького району Волинської області) відбулося щорічне засідання координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» за участі представників університетів і наукових установ, що входять до його складу: Західного наукового центру НАН і МОН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», ДВНЗ «Університет банківської справи», НУ «Львівська політехніка», Тернопільського національного економічного університету, Львівського торгово-економічного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Луцького національного технічного університету, ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції», Державної вищої техніко-економічної школи імені Кс. Броніслава Маркевича (Республіка Польща). ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представляли директор Інституту Василь Кравців та вчений секретар Володимир Демченко. [...]

12.06.2019

5-7 червня 2019 року у спортивно-оздоровчому таборі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (с. Світязь, Волинська область), відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Територіальний розвиток і регіональна політика: сучасний стан та орієнтири подальших реформ». За ініціативою Відділення економіки НАН України такі конференції відбуваються щорічно в рамках Економічних дискусій на Світязі. Головним організатором конференції вже традиційно виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», основним співорганізатором – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк). [...]

12.06.2019

4 червня 2019 року завідувач відділу просторового розвитку д.е.н., професор М. І. Мельник та старший науковий співробітник відділу к.е.н. С. Д. Щеглюк взяли участь у засіданні робочої групи «Архітектура та містобудування» з питань підготовки та розробки Стратегії регіонального розвитку Львівської області на період до 2027 року.
На засіданні були обговорені засади методології стратегічного планування, які представив В. Табакера, начальник відділу стратегічного планування департаменту економічної політики ЛОДА. [...]

11.06.2019Веб-майстер П. Попадюк