Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 3 та Вип. 4 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2020 рік
  до 10 вересня 2020 р. в аспірантуру
  до 1 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2020 р.
  в докторантуру
 

2019.12.11. Львів, Банк Готель. IV форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток»
11 грудня 2019 року в приміщенні Банк Готелю (м. Львів, вул. Листопадового Чину, 8) відбувся IV форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток» за участі представників Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА, громадських організацій Львівщини, представників ОТГ, експертів тощо, в якому взяли участь співробітники відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. Левицька О. О. і к.е.н. Мульска О. П.
Учасниками форуму була проведена дискусія «Ефективна взаємодія – успішне державотворення», розглянуто кращі практики співпраці влади і громадськості, а також лайфхаки від міжнародних донорів «як податися на конкурс і отримати кошти на розвиток проектів». Особливий інтерес викликала презентація «Проектний менеджмент від «А» до «Я» з чітким алгоритмом написання та структури грантової заявки, типовими помилками при її підготовці, ознаками неякісної заявки (нереалістичні цілі, необґрунтована організаційна спроможність, невідповідність технічним вимогам донора) та найпоширенішими причинами відмови (погана грантова історія або її відсутність, прихований конфлікт інтересів тощо).
Успішними інструментами у роботі з іноземними донорами поділилися представники Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 рр., Українського культурного фонду та Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».
Фото з події:

Підготувала О. П. Мульска

13.12.2019

2019.12.11. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Селекторна нарада «Земельний форум»
11 грудня 2019 р. у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулась селекторна нарада «Земельний форум», організована Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, департаментом агропромислового розвитку ЛОДА.
На нараді обговорювались наступні питання: складові земельної реформи та строки її проведення; кроки Уряду для забезпечення малих та середніх фермерів доступу до фінансування; забезпечення справедливого розподілу державної підтримки серед агровиробників; боротьба з рейдерством як передумова ефективного розвитку земельних відносин; передання ОТГ функції з управління землями; захист прав власників паїв.
Участь у заході взяли представники об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, Львівської дорадчої служби, Львівської аграрної палати, а також к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, який виступив із доповіддю «Ризики та перспективи запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

13.12.2019

10 грудня 2019 р. в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбувся круглий стіл «Міграційна активність молоді Карпатського регіону України: середовище формування та пріоритети регулювання».
Організатором круглого столу виступила ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
Метою круглого столу було обговорення тенденцій і соціально-економічних проблем, пов’язаних з міграційною активністю молоді Карпатського регіону України та обґрунтування рекомендацій з удосконалення міграційної політики.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., професор Кравців В. С.
З доповіддю на тему «Міграційна активність студентської та учнівської молоді Карпатського регіону: результати оцінювання та напрями регулювання» виступив завідувач відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., професор Васильців Т. Г. [...]

12.12.2019

21 листопада 2019 року на базі Львівського торговельно-економічного університету відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України». Співорганізатором заходу, окрім інших, виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (відділ просторового розвитку та відділ регіональної фінансової політики). На пленарному засіданні виступили к.е.н., н.с. відділу просторового розвитку Ірина Лещух із доповіддю «Методичні підходи та результати оцінювання ендогенного інвестиційного потенціалу територіальних громад України», а також к.е.н., с.н.с. відділу регіональної фінансової політики Ірина Гринчишин із доповіддю «Фінансова спроможність територіальних громад як необхідна умова їх функціонування». [...]

11.12.2019

2019.12.04. Київ. Верховна Рада України, Парламентські слухання на тему: «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення»
4 грудня 2019 року за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики у залі пленарних засідань Верховної Ради України проведено парламентські слухання на тему: «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення». Метою парламентських слухань було забезпечення відкритого діалогу із суспільством та залучення широких кіл громадськості до обговорення проблемних питань щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.
У парламентських слуханнях взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових та громадських організацій, профільних аграрних асоціацій та спілок, експерти та політики, власники і користувачі земельних ділянок, фермери та інші виробники сільськогосподарської продукції.
В складі делегації від Львівщини ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у парламентських слуханнях представив к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький, яким у виступі-доповіді «Пріоритети законодавчого врегулювання обігу земель сільськогосподарського призначення», переданому в секретаріат Комітету з питань аграрної та земельної політики, обґрунтовано підходи до формування вітчизняної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення з позиції забезпечення сталого землекористування та охорони цих земель.
Фото з події:

Інформація про подію тут і тут.

10.12.2019

2019.12.05. Житомир, Житомирська районна державна адміністрація. Круглий стіл «Формування нового районного (повітового) поділу Житомирської області», Жук П. В.
5 грудня 2019 року в м. Житомир, у приміщенні Житомирської районної державної адміністрації за участі керівників районних рад й райдержадміністрацій, представників органів місцевого самоврядування та громадськості відбулося організоване ГО «Центр політико-правових реформ» засідання круглого столу з проблематики змін в адміністративно-територіальному устрої на субрегіональному рівні. На засіданні круглого столу з доповіддю щодо моделювання нової мережі адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня Житомирської області виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» кандидат економічних наук П. Жук. У доповіді, а також у виступах інших учасників засідання було висвітлено актуальні питання щодо проведення другого етапу реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади, висловлено пропозиції з укрупнення існуючих адміністративних районів, яке б відповідало інтересам і держави, і мешканців регіону. Зокрема зазначалося, що малозаселені поліські та інші регіони України потребують окремих підходів до формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня. Пропозиції, висловлені на засіданні круглого столу, будуть враховані у моделі нових районів (повітів) Житомирщини, яку Центр політико-правових реформ представить на розгляд профільного міністерства.
Результати роботи круглого столу висвітлювалися засобами масової інформації, у тому числі телеканалом UA: Житомир – відео 1, відео 2.

09.12.2019

29 жовтня 2019 р. в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано науково-практичний семінар «Картографічна тріада: знак, образ, інформація», який провів к.г.н., с.н.с. відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів Теслюк Роман Тадейович. [...]

05.12.2019

24 вересня 2019 р. в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано тренінг «Побудова раціонального Time-менеджменту для молодих науковців», ментором якого була сертифікований Коуч IPS, Ментор IPACT, член Міжнародної Професійної Асоціації коучів і тренерів, к.е.н. Іванюк Уляна Володимирівна. [...]

05.12.2019

26 листопада 2019 р. у ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за участі численних представників фермерських господарств, особистих селянських господарств, домогосподарств, які займаються землеробством та тваринництвом, організацій громадянського суспільства, представників академічної громадськості та представника ООН з прав людини в Україні та Європейського координатора Via Campesina (усього 62 учасники) відбувся Громадський форум «Право селян на землю: чи убезпечить земельна реформа селянсько-фермерське господарювання в Україні». На форумі обговорювалися проблеми і механізми захисту прав селян, фермерських господарств сімейного типу при запровадженні ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Організаторами форуму виступили ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», ГС «Українська мережа сільського розвитку», Європейська координація Via Campesina.
ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представив к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький. [...]

29.11.2019

11 листопада 2019 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося вручення премій обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області, призначених розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 18 жовтня 2019 року № 1176/0/5-1-19 «Про призначення обласних премій для працівників наукових установ та закладів вищої освіти у 2019 році». Премії отримали 150 працівників наукових установ та закладів вищої освіти. Нагороди науковцям вручив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Серед нагороджених науковців Львівщини – 6 співробітників ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

11.12.2019

24-25 жовтня 2019 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (м. Івано-Франківськ та с. Поляниця (ТК Буковель)) відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція «Modeling, Development and Strategic Management of Economic System» MDSMES-2019, спрямована на обговорення та вирішення основних завдань стратегічного управління розвитком економічних систем різних рівнів управління. В конференції взяли участь понад 100 науковців, експертів з 12 країн світу (Україна, Польща, Латвія, США, Туреччина, Вірменія, Бельгія, Кіпр, Єгипет, Німеччина, Ізраїль, Пакистан тощо), 16 міст України, які представляють понад 50 наукових та освітніх установ. Інститут представили співробітники: відділу регіональної фінансової політики д.е.н. Возняк Г. В. та регіональної економічної політики д.е.н. Шульц С. Л., д.е.н. Максимчук М. В., к.е.н. Попадинець Н. М. Відбулось пленарне засідання та п’ять панельних дискусій. [...]

07.11.2019

3 листопада 2019 р. на 84-му році пішов з життя провідний науковий співробітник Інституту, який зробив значний внесок у становлення Інституту та формування потенціалу економічної науки в Західному регіоні України, член Папської академії соціальних наук (Ватикан), доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України ВОВКАНИЧ Степан Йосипович. [...]

04.11.2019

У жовтні 2019 року Державній установі «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» виповнилося 25 років. Фактично історія Інституту бере свій початок з 1964 р., коли у м. Львові відповідно до постанови Президії Академії наук УРСР № 16 від 27 січня 1964 р. було створено Львівське відділення Інституту економіки АН УРСР.
17 жовтня 2019 р. з нагоди 25-річчя Інституту відбулося урочисте засідання Вченої ради установи за участю провідних науковців Інституту, представників органів регіональної влади та установ-партнерів. [...]

29.10.2019

23-25 жовтня 2019 р. у Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми охорони навколишнього природного середовища прикордонних районів України та Польщі». Конференція була присвячена обговоренню актуальних проблем охорони та збереження природних ресурсів прикордонних територій України та Польщі, запобіганню та усуненню негативного впливу господарської діяльності на довкілля.
Участь в конференції взяли науковці та практики Польщі та України, зокрема із Львова, Києва, Запоріжжя, Харкова, Луцька, Варшави, Гданська, Любліна, Ярослава – всього понад 60 осіб. [...]

29.10.2019

2019.10.4-6. Хмельницький. Хмельницький національний університет. VІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії, моделі та технології управління економічними системами» (SMTESM-2019)
4-6 жовтня 2019 р. у Хмельницькому національному університеті відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії, моделі та технології управління економічними системами» (SMTESM-2019), спрямована на вирішення актуальних проблем формування стратегій, моделей та технологій управління економічними системами за умов розвитку інтеграційних процесів. У конференції взяли участь к.е.н, с.н.с. відділу регіональної фінансової політики Ірина Гринчишин та к.е.н., н.с. відділу просторового розвитку Ірина Лещух. В рамках секції «Економетричне моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів» науковці презентували результати спільного дослідження Гринчишин І., Біль М., Лещух І., Патицької Х. та Попадинця Н. «Scientific-methodical foundations of estimation of territorial communities’ endogenous capacity in Ukraine in conditions of decentralization». Зокрема, І. Гринчишин доповіла щодо методики оцінювання ендогенного потенціалу територіальних громад як чинника зміцнення їх спроможності, а І. Лещух представила аналіз ендогенного інвестиційного потенціалу окремих територіальних громад України.
Матеріали конференції (повнотекстові статті) опубліковані видавництвом Atlantis Press (Франція, м. Париж) та розміщені на його сайті за посиланням https://www.atlantis-press.com/proceedings/smtesm-19.
Більше інформації про подію тут.
Фото з події:

25.10.2019Веб-майстер П. Попадюк