Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • 12 жовтня 2017 року о 11 год. у залі засідань Вченої ради Інституту відбулися збори представників наукового колективу установи
  за участю членів експертної комісії НАН України та запрошених осіб
  з установ-партнерів, на якій директором Інституту д.е.н., професором Кравцівим В.С. було представлена доповідь про діяльність Інституту за період 2012-2016 рр. (доповідь додається).

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  місяць з дня оголошення

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

2017.05.15. Львів, Національний університет «Львівська політехніка». Тренінг німецького економіста та експерта з краудфандингу доктора Райнера Шенка, Ткач С. М.
15 травня 2017 року науковий співробітник сектору просторового розвитку, к.е.н. Соломія Ткач відвідала тренінг відомого німецького економіста та експерта з краудфандингу доктора Райнера Шенка (Rainer Schenk) «Operating crowdfunding for startups», який відбувся в Національному університеті «Львівська політехніка».
У рамках тренінгу було представлено основні положення краудфандингу, висвітлено результати дослідження розвитку краудфандингу в Німеччині, надані практичні кейси та поради для роботи з краудфандинговими платформами.
Фото з тренінгу: .

15.05.2017

2017.04.28. Коломия Івано-Франківської області. Інститут управління природними ресурсами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», науково-практична конференція «Соціальні та економічні аспекти ефективного використання природних ресурсів», Важинський Ф.А.
28 квітня 2017 р. у м. Коломия Івано-Франківської області в Інституті управління природними ресурсами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» відбулася науково-практична конференція «Соціальні та економічні аспекти ефективного використання природних ресурсів» за участю науковців, викладачів, студентів, представників райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. На конференції було заслухано доповіді з проблем підвищення ефективності використання природних ресурсів в умовах соціально-економічних викликів глобалізаційних процесів, активізації інвестиційної діяльності сільських територій в умовах адміністративно-територіальної реформи, соціально-правових чинників формування земельних відносин у сучасних умовах тощо. В конференції з доповіддю «Основні фактори стимулювання ефективного використання інноваційного потенціалу АПК» взяв участь старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н. Ф. А. Важинський.

11.05.2017

28 квітня 2017 року науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. Пастернак О. І. та провідний інженер сектору Цісінська О. Б. прийняли участь у «Форумі співпраці та партнерства», організованому Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА, який відбувся у музейно-культурному комплексі «Львіварня». [...]

05.05.2017

2017.05.03. Львів. Український католицький університет, Школа управління Українського католицького університету, відкрита зустріч з мером м. Арлінгтон (Вірджинія) п. Джеєм Фізеттом, Ткач С. М., Яремчук Р. Є., Левицька О. О.
3 травня 2017 року співробітники сектору просторого розвитку к.е.н. Соломія Ткач, Роман Яремчук та відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону к.е.н. Ольга Левицька взяли участь у відкритій зустрічі з мером м. Арлінгтон (Вірджинія) п. Джеєм Фізеттом (Jay Fisette) в Школі управління УКУ.
Пан мер виступив з доповіддю на тему: "Розумне зростання (smart growth) та нові урбаністичні принципи". У ході зустрічі було обговорено, як передмістю Вашингтона - місту Арлінгтону вдалося стати зразковим прикладом транзитно-орієнтованого та стійкого розвитку у США; вдалося обмінятися досвідом США та України щодо адміністрування на центральному та місцевому рівні, особливостей розвитку волонтерства, енергоефективності, залучення інвестицій, розвитку технологій та ін.
Фото з зустрічі: .

05.05.2017

27 квітня 2017 року науковий співробітник відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», к.е.н. Н. М. Попадинець узяв участь у Mіжнародній науковій конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів», організованій Вищою школою міжнародного бізнесу ISM (м. Пряшів, Словацька Республіка), за двома напрямами: «Якість життя в соціальному і етичному вимірах» і «Бізнес та інновації в діловій активності». [...]

04.05.2017

28-29 квітня 2017 року директор Інституту, д.е.н., проф. Кравців В. С., а також д.е.н., проф. Стадницький Ю. І. та к.е.н. Жук П. В. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів», організованій Ужгородським торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету спільно з ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» та низкою інших провідних наукових установ України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі. [...]

03.05.2017

2017.04.18-21. м. Яворів Львівської обл. Стратегічний хакатон на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади»
Завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяв участь у стратегічному хакатоні на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади», який відбувався в м. Яворові протягом 18-21 квітня 2017 року. Захід був організований Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проекту «Міжрегіональний міст порозуміння та партнерства», реалізація якого відбувається в межах програми «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки ЄС.

28.04.2017

12 квітня 2017 року науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.е.н. Цимбаліста Наталія Андріївна взяла участь у практичному семінарі з питань державної підтримки АПК та її реформування, який відбувся у Львові за підтримки проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». [...]

19.04.2017

30 березня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» пройшли транскордонні читання на тему «Безпека як пріоритет транскордонного співробітництва». Основною метою заходу було обговорити актуальні проблеми забезпечення безпеки прикордонних регіонів України в умовах активізації транскордонного співробітництва. Транскордонні читання відбулися у вузькому колі представників Львівської школи транскордонного співробітництва. [...]

19.04.2017

29 березня 2017 року заступник директора Інституту, д.е.н., проф. І. Сторонянська, завідувач відділу регіональної економічної політики д.е.н., проф. С. Шульц, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяли участь у публічних слуханнях «Реформа охорони здоров’я у партнерстві з місцевим самоврядуванням», які були проведені у м. Львові в рамках Проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», який реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. [...]

06.04.2017

2017.03.29. Київ. Торгово-промислова палата України, міжнародна конференція «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями»
29 березня 2017 р. співробітник відділу розвитку теріторіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н., м.н.с. Злидник Юрій Романович взяв участь в роботі міжнародної конференції «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями», яка відбулася в Києві у приміщенні Торгово-промислової палати України.
Серед основних тем, які обговорювались на конференції: співпраця між Німеччиною і Україною у земельних питаннях, боротьба з корупцією в сфері земельних відносин, транспарентність в галузі земельних відносин і т.д.
Серед учасників конференції: народні депутати, президент Торгово-промислової палати України, представники – Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Республіки Німеччини в Україні, Комітету підприємців АПК при торгово-промисловій палаті України та ін.
Фото з конференції тут та тут.

04.04.2017

2017.03.24-25. Львів. Стадіон «Арена Львів», V Форум місцевого самоврядування
24-25 березня 2017 р. у м. Львові проходив V Форум місцевого самоврядування. Участь у цьому заході взяв завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» В. Борщевський.
Основна проблематика, яка обговорювалася під час проведення Форуму, стосувалася розвитку місцевого самоврядування в умовах проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи та формування об’єднаних територіальних громад.
З доповідями на Форумі виступили: заступник голови Верховної Ради України О. Сироїд; голова комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С. Власенко; перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Негода; заступник Міністра освіти і науки України П. Хобзей; спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації від Ради Європи Д. Попеску; міський голова Львова А. Садовий та інші керівники органів місцевого самоврядування різних рівнів, включаючи голів об’єднаних територіальних громад тощо.
У своїх виступах учасники Форуму звертали першочергову увагу на необхідність удосконалення інституційно-правового забезпечення реформ, пов’язаних зі зміною адміністративно-територіального устрою держави, доцільність впровадження відповідних новацій у медичній та освітній сферах, важливість активізації інформаційно-просвітницької роботи з мешканцями більшості сільських територіальних громад.
Фото з форуму ">тут.

27.03.2017

23 березня 2017 року заступник директора Інституту, д.е.н., проф. І. Сторонянська, завідувач сектору просторового розвитку, д.е.н., проф. М. Мельник, провідний науковий співробітник, к.е.н. П. Жук та старший науковий співробітник, к.е.н. С. Щеглюк взяли участь у роботі круглого столу «Агломерації: міжнародний та український досвід», проведеного у м. Львові ГО «Інститут громадянського суспільства» та ГО «Європейський діалог» в рамках Проекту підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. [...]

24.03.2017

16 березня 2017 року у Центрі навчальних та інноваційних технологій Українського католицького університету відбувся Науково-методичний семінар Людмили Криворучки «Укладання й перегляд навчальної програми (course design) як формування цілісної програми подій і можливостей для навчання та розвитку» .
На запрошення Центру навчальних та інноваційних технологій УКУ у науково-методичному семінарі взяла участь старший науковий співробітник сектору просторового розвитку Інституту С.Д. Щеглюк. [...]

23.03.2017

2017.03.09. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, робоча зустріч академіка-секретаря Відділення економіки НАН України, академіка НАН України Лібанової Е.М. та директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Кравціва В.С. з головою Львівської обласної державної адміністрації Синюткою О.М.
9 березня 2017 року відбулась робоча зустріч академіка-секретаря Відділення економіки НАН України, академіка НАН України Лібанової Е.М. та директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Кравціва В.С. з головою Львівської обласної державної адміністрації Синюткою О.М.
Академік НАН України Лібанова Е.М. ознайомила керівника області з умовами «Пілотного проекту щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо-переміщених осіб із стану бідності», який здійснюється на території Львівської області за підтримки Світового банку.
Голова облдержадміністрації підтримав ідею і дав відповідні доручення щодо сприяння в реалізації проекту на Львівщині. Він також високо оцінив діяльність Інституту в науковому, методичному та експертному забезпеченні регіональної політики, висловив зацікавленість у подальшому поглибленні та розширенні співпраці між Інститутом та обласними органами влади.
Учасники зустрічі обмінялись думками щодо сучасної соціально-економічної ситуації в Україні і ролі економічної науки у вирішенні складних завдань, які сьогодні існують в державі.
У зустрічі взяли участь директор департаменту економічної політики Филипів Р.С., директор департаменту агропромислового розвитку Хмиз Н.С., учений секретар Відділення економіки НАН України Князєв С.І.
Фото з зустрічі тут та тут.

13.03.2017Веб-майстер П. Попадюк