Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • 12 жовтня 2017 року о 11 год. у залі засідань Вченої ради Інституту відбулися збори представників наукового колективу установи
  за участю членів експертної комісії НАН України та запрошених осіб
  з установ-партнерів, на якій директором Інституту д.е.н., професором Кравцівим В.С. було представлена доповідь про діяльність Інституту за період 2012-2016 рр. (доповідь додається).

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  місяць з дня оголошення

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

2017.03.01. Київ. Газета «Україна молода», Стаття «Заповіти геніїв нації — скарбниці державотворчих ідей», Вовканич С.
1 березня 2017 р. Провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» д.е.н., професор Степан Вовканич опублікував статтю «Заповіти геніїв нації — скарбниці державотворчих ідей» у газеті «Україна молода».
Детальніше тут.

04.03.2017

2 березня 2017 року співробітники сектору просторового розвитку (завідувач сектору д.е.н., проф. М.І. Мельник, с.н.с., к.е.н. С.Д. Щеглюк, н.с., к.е.н. С.М. Ткач), сектору проблем транскордонного співробітництва (в.о. завідувача сектору д.е.н., с.н.с. Х.М. Притула, н.с., к.е.н. О.І. Пастернак, м.н.с. Я.Я. Калат, аспірант Т.І. Бандура), відділу регіональної фінансової політики (с.н.с., к.е.н. І.М. Гринчишин) і відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій (завідувач відділу д.е.н., проф. С.О. Іщук) взяли участь у конференції «Україна-ЄС: відносини у часи невизначеності та швидких змін». [...]

03.03.2017

2017.02.23. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Львівської області до 2020 року, Мельник М.І., Максимчук М.В.
23 лютого 2017 року завідувач сектору просторового розвитку М.І. Мельник та старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики М.В. Максимчук взяли участь у першому засіданні робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Львівської області до 2020 року. Учасники робочої групи: директор департаменту економічної політики Роман Филипів, координатор аналітичного компоненту Програми USAID (ЛЕВ) Оксана Кузяків, старший радник з економічних питань Програми USAID (ЛЕВ) Ігор Бураковський, експерт Програми USAID (ЛЕВ) Артур Ковальчук дискутували про актуальність та необхідність розробки стратегічного документу для розвитку малого й середнього бізнесу та покращення підприємницького клімату Львівщини, залучення інвестицій та підвищення ефективності функціонування малого та середнього підприємництва у партнерському діалозі влади з бізнесом. Учасники обговорили низку актуальних питань щодо стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, виробили план наступних дій з розробки візії, стратегічних цілей та завдань Стратегії.
Деталі тут та фото тут.

24.02.2017

22 лютого 2017 року старший науковий співробітник сектору просторового розвитку С.Д. Щеглюк взяла участь у роботі конференції «Розвиток німецько-української економічної співпраці в Західній Україні», яка організована у співпраці з Львівською торгово-промисловою палатою та Львівською обласною державною адміністрацією. Метою конференції було ознайомлення з діяльністю Німецько-української промислово-торговельної палати та налагодження партнерства між українськими й німецькими підприємцями для залучення нових інвестицій на Львівщину. [...]

24.02.2017

2017.02.13. Львів, просп. Чорновола, 57. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи департаменту агропромислового розвитку, Залуцький І.Р.
13 лютого 2017 року на запрошення департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. прийняв участь у засіданні робочої групи по напрацюванню законодавчих пропозицій щодо обігу земель сільськогосподарського призначення як інструменту розвитку сімейно-фермерському типу господарювання, зміцнення економічної бази розвитку територіальних громад, формування економічно ефективної та екологічно збалансованої системи земельного устрою в сільській місцевості.

15.02.2017

2017.02.07. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва
7 лютого 2017 року у Львівській ОДА відбулося звітування департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва за 2016 рік перед громадськістю. Про роботу департаменту розказала очільник департаменту Поліна Лі, яка зупинилася на проблемах та перспективах розвитку міжнародного міжрегіонального і транскордонного співробітництва за участі Львівської області, можливостях залучення міжнародної технічної допомоги, організованих та проведених заходах у 2016 році та основних пріоритетних напрямках роботи в 2017 році.
У заході від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» взяли участь представники сектору проблем транскордонного співробітництва в.о. завідувача сектору, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, молодший науковий співробітник сектору Ярослава Калат та провідний інженер сектору Ольга Демедюк. Науковцями з представниками департаменту було обговорено можливості подальшої співпраці та тіснішої інтеграції роботи науковців і представників органів місцевої виконавчої влади.
Детальнішу інформацію про захід дивіться тут, тут та тут.

13.02.2017

9 лютого 2017 року відбулося публічне звітування про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. На звіт були запрошені представники громадської ради, створеної при департаменті, експертного середовища, науки, громадськості та керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь: вчений секретар Інституту к.ф.-м.н. Демченко В., сектор просторового розвитку на чолі з д.е.н., проф. Мельник М. (с.н.с., к.е.н. Щеглюк С., с.н.с., к.е.н. Кушнірецька О., н.с., к.е.н. Ткач С., м.н.с., к.е.н. Казьмір Л., м.н.с. Синюра-Ростун Н.), а також с.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. [...]

10.02.2017

2017.02.02. Телеканал «Перший Західний», Проект «Фракція», Сторонянська І.З.
2.02.2017 р. заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Ірина Сторонянська взяла участь у проекті «Фракція» на Першому західному, де разом із першим заступником голови Львівської обласної ради Параскою Дворянин та заступником голови Львівської обласної ради Володимиром Гірняком обговорили «Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області». Не зважаючи на те, що ця Програма є одним із найбільш успішних проектів на Львівщині, навколо неї не стихають політичні баталії. Ірина Сторонянська вже другий рік поспіль виступає експертом з оцінювання мікропроектів, які подаються на конкурс громадами та ініціативними групами.
Відео телепередачі тут та детальніше фото тут.

08.02.2017

2017.01.25. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту економічної політики, Сторонянська І.З.
25 січня 2017 року департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації звітував про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Участь у заході взяли участь заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Сторонянська І.З., завідувачі відділів д.е.н., проф. Іщук С.О., д.е.н., проф. Мельник М.І., д.е.н., проф. Садова У.Я., д.е.н., проф. Шульц С.Л.
Представляючи звіт департаменту економічної політики Львівської ОДА за 2016 рік, директор цього департаменту Роман Филипів заявив, що у 2016 році Львівщина у рейтингах Міністерства регіонального розвитку вийшла на четверте місце в державі.
Докладніше тут та тут.

08.02.2017

2017.01.23. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту фінансів, Сторонянська І.З.
23 січня 2017 року з департаменту фінансів розпочався цикл звітів структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Участь у заході взяла участь заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Сторонянська І.З., яка наголосила на основних проблемах місцевих бюджетів громад Львівщини в умовах бюджетної децентралізації та передачі повноважень на місцевий рівень та акцентувала на необхідності врахування суттєвого поглиблення диференціації громад за рівнем податкоспроможності впродовж 2015-2017 рр.
Публічні звіти усіх департаментів адміністрації, де має місце прямий діалог між керівниками департаментів та експертним середовищем щодо результатів роботи за попередній рік та окреслення основних проблем, відбуваються у Львівській обласній адміністрації вже другий рік поспіль, а їх результатом є вибудовування напрямків і завдань розвитку регіону на перспективу.
Детальніші інформація тут та фото тут.

08.02.2017

27 січня 2017 року у конференц-залі «Панорама» готелю «Дністер» відбувся форум місцевого самоврядування «Бюджет участі: ефективне партнерство влади і громади», в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку». [...]

31.01.2017

20 січня 2017 року завідувач сектору просторового розвитку, професор Мельник М.І., вчений секретар Інституту Демченко В.В., старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. на запрошення директора департаменту О.В. Ткачук взяли участь у стратегічній сесії, присвяченій питанням розвитку містобудівного комплексу області на 2017 рік. [...]

26.01.2017

2016.12.21. Київ. Пленарне засідання Верховної Ради України. Парламентські слухання на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі», Залуцький І. Р.
21 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. взяв участь у пленарних засіданнях на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі». Метою парламентських слухань було привернення уваги органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науково-експертного середовища до проблемних питань законодавчого врегулювання обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники місцевих і центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадські організації, профільні міжнародні організації, науковці та експерти. Залуцьким І. Р. внесено пропозиції щодо напрацювання дорожньої карти законодавчого забезпечення запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні з позиції пріоритетного забезпечення режиму особливої охорони цих земель та прав на них.

28.12.2016

2016.12.15. Львів-Брюховичі. Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, експертна зустріч у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні», Залуцький І. Р.
15 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Залуцький І. Р. взяв участь в експертній зустрічі з керівництвом Міністерства аграрної політики та продовольства України у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні». У конференції взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації, науковці та експерти.

28.12.2016

2016.12.16. Львів. Інформаційне агентство Zik, спілкування журналістів з керівниками області та експертами «Про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання», Жук П.В.
16 грудня 2016 р. Новинний портал ZIK.ua опублікував матеріали спілкування журналістів Інформаційного агентства ZIK з керівниками області та експертами про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання. Серед експертів – провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» Петро Жук. Читайте більше тут.

20.12.2016Веб-майстер П. Попадюк