Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2019 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 3 за 2019 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2019 рік
  до 10 вересня 2019 р. в аспірантуру
  до 1 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2019 р.
  в докторантуру

 • 16 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудуться

  IV наукові читання з питань регіоналістики
  пам’яті академіка НАН України М.І. Долішнього)


 • 17 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудеться

  ІV Міжнародна конференція молодих вчених
  «Перспективи розвитку підприємництва в міжнародному контексті» (Лодзь – Львів)

 

26-28 вересня 2018 р. відбулася VІІІ Міжнародна наукова конференція «Інформаційне суспільство: стан та напрями розвитку з урахуванням регіональних умов» («Społeczeństwo informacyjne: stan i kierunki rozwoju, biorąc pod uwagę uwarunkowania regionalne»), організаторами якої виступили: Жешувський університет (Uniwersytet Rzeszowski, кафедра кількісних методів та бізнес-інформатики), Національний університет імені Івана Франка (кафедра економічної кібернетики) і ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій). Конференція зібрала широке коло учасників-науковців як із польської, так і з української сторони. Представниками від Інституту на конференції були завідувач відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій, д.е.н., професор Іщук Світлана Олексіївна і старший науковий співробітник відділу, к.е.н. Созанський Любомир Йосипович. [...]

09.10.2018

20-22 вересня 2018 р. у Вищій технічній школі (м. Катовіце, Республіка Польща) (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) відбулася Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології в ХХІ ст.» («Technologie informacyjne i innowacyjne w XXI wieku»), в якій взяла участь к.е.н. Олена Пастернак, науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». У своєму виступі О. Пастернак представила результати своїх досліджень на тему «Розвиток креативних просторів як сучасна тенденція в умовах розвитку інформаційного суспільства».
Участь в міжнародній конференції взяли науковці та викладачі Школи економіки та менеджменту в державному адмініструванні Братислави, Інституту досліджень просторового розвитку, Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Київського національного торговельно-економічного університету, ДВНЗ «Університет банківської справи», Академії інжинірингу та педагогіки України, Центрального українського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Бердянського державного педагогічного університету, Державної академії інжинірингу Донбасу, Національного університету цивільного захисту України, Одеського національного політехнічного університету. [...]

26.09.2018

2018.09.11. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». Ювілей директора Інституту д.е.н., проф. В. С. Кравціва
11 вересня 2018 року директору ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» доктору економічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України Кравціву Василю Степановичу виповнюється 60 років. Колектив Інституту щиро вітає Василя Степановича з ювілеєм і зичить йому міцного здоров’я, щастя, благополуччя та подальших успіхів. [Детальніше ...]

10.09.2018

2018.07.8-13. Жовква Львівської області. Літня школа самоврядування, організована ГО "Центр громадянських ініціатив" та Фондом Фрідріха Наумана в Україні у партнерстві з Жовківською міською радою та ВП "Центр розвитку місцевого самоврядування" у Львівській області
8-13 липня 2018 року у м. Жовкві Львівської області відбулася Літня школа самоврядування, організаторами якої є ГО "Центр громадянських ініціатив" та Фонд Фрідріха Наумана в Україні. Цьогоріч вони виступили у партнерстві з Жовківською міською радою та ВП "Центр розвитку місцевого самоврядування" у Львівській області. Тема ЛШС-2018 – "Муніципальні послуги у громадах: організація надання та оцінювання якості".
Учасниками школи виступили 25 осіб з усіх куточків України. Це були представники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, громадських організацій, викладачі та науковці.
Одним із тренерів ЛШС-2018 була Голова Ради молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Оксана Цісінська. Основним завданням тренера було навчити учасників школи основам проектного менеджменту, координувати написання їх проектів та надавати рекомендації. Після проведеної успішної роботи та позитивних відгуків учасників школи О. Цісінську було запрошено провести аналогічні тренінги у ІІ зміні ЛШС-2018.
Фото з події:

23.07.2018

2018.06.18. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». Семінар на тему: «Організаційні «хитрощі» написання дисертаційного дослідження»
18 червня 2018 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених було організовано семінар на тему: «Організаційні «хитрощі» написання дисертаційного дослідження», який провела к.держ.упр., ст.н.с., докторант відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону Мар'яна Біль.
Під час семінару доповідач представила основні «пастки», у які потрапляють молоді люди, які починають писати свої дисертаційні роботи, наголосила на важливих моментах виходу з таких ситуацій та представила вагомі кроки, які варто пройти, щоб успішно написати роботу.
Також доповідач зупинилась на деталях, які дисертанти часто опускають у проведенні своїх досліджень, зазначила декілька варіантів збирання даних та методів опрацювання інформації, вказала основні і більш значущі з них при написанні аналітичної частини роботи.
М. М. Біль в деталях пояснила основні моменти, які варто відобразити у першому розділі свого дослідження, та відзначила, що варто представити в останньому рекомендаційному розділі роботи.
Інформація, яку почерпнув кожен учасник семінару, буде обов’язково використана ним у своїй науковій роботі, а велика зацікавленість у даній тематиці аспірантів Інституту дозволила висловити побажання учасників провести ще один семінар на дану тему.

23.07.2018

2018.05.15-16. Львів, Львівський національний університет імені Івана Франка. Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки»
15-16 травня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка в партнерстві з Інститутом міжнародних студій Вроцлавського університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки».
Основними напрямами роботи конференції були: концептуальні засади функціонування та розуміння сучасного дискурсу безпеки, архітектура міжнародної безпеки: глобальний та регіональний вимір, механізми та форми багатостороннього міжнародного співробітництва в умовах кризи міжнародної системи, сучасна система міжнародних відносин, конфлікти та кризи XXI ст. та ін.
Участь в міжнародній конференції взяли науковці та викладачі ВНЗ, а також науково-дослідних установ, працівники органів державного управління та місцевого самоврядування України та зарубіжних держав, молоді науковці, студенти та аспіранти, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері політичних, економічних, правничих, соціологічних та історичних наук.
У конференції від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» взяли участь старший науковий співробітник, д.е.н., доц. Борщевський Віктор Валентинович та голова Ради молодих вчених, провідний інженер сектору проблем транскордонного співробітництва Цісінська Оксана Богданівна.
Борщевський В. В. у своєму виступі відзначив пріоритети антимонопольного регулювання ринку нафтопродуктів України в умовах сучасних геоекономічних викликів через безпековий контекст. Цісінська О. Б. представила польові дослідження, які показують малий прикордонний рух на українсько-польському кордоні як фактор загрози національній безпеці України.

23.07.2018

Вроцлав (Польща). Стажування на факультеті суспільних наук Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету в рамках стипендіальної програми Уряду Республіки Польщі для молодих науковців
Голова Ради молодих вчених, провідний інженер сектору проблем транскордонного співробітництва Оксана Цісінська, яка в 2017/2018 академічному році навчалася на факультеті суспільних наук Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету в рамках стипендіальної програми Уряду Республіки Польщі для молодих науковців, «на відмінно» захистила дипломну роботу на тему «Регіональний менеджмент українсько-польського транскордонного регіону в умовах дії Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом» та отримала диплом про закінчення. Окрім того, стипендистка отримала від наукового керівника дипломної роботи позитивні відгуки щодо її навчання у Вроцлавському університеті та здобула можливість навчання та проведення додаткових наукових досліджень у липні на базі Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету у період 02.07.2018–20.07.2018 рр. Під час додаткових наукових досліджень у липні Оксана Цісінська також отримала можливість бути слухачем XXVIII Східної літньої школи, яка проводилась у Варшавському університеті.

23.07.2018

2018.06.19-20. Львів, Львівський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Робочі зустрічі з питань адаптації європейських підходів та методики розумної спеціалізації у систему стратегічного планування регіонального розвитку
19-20 червня 2018 року у Львівському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» проведено робочі зустрічі з питань адаптації європейських підходів та методики розумної спеціалізації у систему стратегічного планування регіонального розвитку. У заході взяли участь генеральний директор Директорату регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олена Бойко, національний радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський, польський експерт з питань розумної спеціалізації Роберт Герійко, представники бізнес-асоціацій, наукових та освітніх установ, громадських організацій.
ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» представила завідувач сектору проблем транскордонного співробітництва, доктор економічних наук Притула Христина Мирославівна. У своєму виступі Притула Х.М. ознайомила учасників робочої зустрічі з проектними пропозиціями, підготовленими сектором, до Плану заходів з реалізації у 2019-2020 рр. Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року та представила своє бачення впровадження стратегії розумної спеціалізації у систему планування регіонального розвитку в Україні.
Фото з події:

04.07.2018

2018.06.06. Ярослав (Польща). Державна вища технічно-економічна школа ім. Броніслава Маркевича, VІ Міжнародна наукова конференція «Активність суб’єктів господарювання в умовах економічних змін»
6 червня 2018 р. у Державній вищій технічно-економічній школі ім. Броніслава Маркевича (м. Ярослав, Республіка Польща) відбулася VІ Міжнародна наукова конференція «Активність суб’єктів господарювання в умовах економічних змін» («Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych»), організована Інститутом економіки і управління. Конференція зібрала широке коло учасників (науковців і практиків) як із польської, так і з української сторони. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представила завідувач відділу розвитку виробної сфери регіону та інвестицій, доктор економічних наук, професор Іщук Світлана Олексіївна. Вона виступила з доповіддю на тему «Промисловість України і Польщі: порівняльна оцінка ключових показників розвитку». Від Інституту у конференції також взяли участь: с.н.с., к.е.н. Созанський Л. Й. із доповіддю «Модель оптимізації структури промислового сектора економіки України (за параметрами польської промисловості)» і м.н.с. Мищишин І. Р. із доповіддю «Стан і перспективи розвитку страхування в українсько-польському транскордонному регіоні».

25.06.2018

11-13 червня 2018 року у Центрі навчання та рекреації «Енергетик» (м. Краснобруд, Польща) відбувся Міжнародний семінар «XXIII Варштати економістів-аграрників» в рамках співпраці між Інститутом розвитку села та сільського господарства Польської академії наук та ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», в якому цього року взяли участь молоді докторанти к.е.н. Ірина Гринчишин та к.держ.упр., ст.н.сп. Мар’яна Біль. [...]

19.06.2018

7-8 червня 2018 року у спортивно-оздоровчому таборі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (с. Світязь, Волинська область), відбулася ІIІ Міжнародна науково-практична конференція «Територіальний розвиток і регіональна політика: сучасний стан та орієнтири подальших реформ». За ініціативою Відділення економіки НАН України такі конференції відбуваються щорічно в рамках Економічних дискусій на Світязі. Головним організатором конференції вже традиційно виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», основним співорганізатором – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк). [...]

12.06.2018

7 червня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася IV Міжнародна конференція «Соціальна відповідальність бізнесу», в якій взяли участь понад 120 представників бізнесу, влади, навчальних закладів та експертів. Організаторами заходу були: Львівська торгово-промислова палата, Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” та Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства молоді і спорту України, Львівської ОДА та Львівської міської ради. Цьогорічною робочою темою конференції стало напрацювання спільних цінностей між бізнесом, освітою, державними установами та громадськими організаціями. [...]

11.06.2018

17 травня 2018 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього» в рамках програми III наукових читань з питань регіоналістики пам’яті академіка НАН України М. І. Долішнього проведено засідання круглого столу «Розвиток гірських територій Карпат: європейський досвід й вітчизняні перспективи». В роботі круглого столу взяли участь Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який виступив зі вступним словом, охарактеризувавши актуальність питань, що обговорюватимуться, відповідальні представники Івано-Франківської та Львівської обласних рад, Львівської облдержадміністрації, голови Сколівської районної ради Микола Романишин, Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька, Турківської районної ради Володимир Лозюк, представники райдержадміністрацій, директор інституту транскордонного співробітництва та європейської інтеграції Богдан Матолич, науковці з м. Львова та Ужгорода. [...]
Рекомендації круглого столу можна переглянути ТУТ

22.05.2018

31 травня – 1 червня 2018 р. в м. Яремче Івано-Франківської області відбувся Карпатський Форум місцевого самоврядування «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації», організований за підтримки ULEAD з Європою (ULEAD with Europe), де обговорено питання державної та регіональної політики щодо гірських територій. Форум зібрав широке представництво народних депутатів, профільних міністерств, відомств, керівників облдержадміністрацій та обласних і районних рад й територіальних громад Карпатського регіону України. У роботі Форуму взяв участь Президент України Петро Порошенко. [...]

05.06.2018

10 травня 2018 року в Львівському інституті економіки і туризму відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Туристичні послуги на світовому ринку як фактор розвитку міжнародного туризму». Від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» було представлено доповідь наукового співробітника сектору проблем транскордонного співробітництва, к.е.н. Олени Пастернак «Розвиток туризму на основі концепції маркетингу місць». [...]

30.05.2018Веб-майстер П. Попадюк