Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

20-21 жовтня 2016 року у м. Білосток (Польща) відбулася Міжнародна наукова конференція «Розумний та сталий розвиток – виклики для економічної теорії та господарської практики». Конференція була присвячена науковій дискусії про теоретичні і практичні аспекти взаємозв’язків між концепціями зрівноваженого розвитку і економіки знань, а також питанням впровадження політики сталого розвитку в країнах Центрально-Східної Європи. У конференції взяли участь дослідники з провідних університетів та вищих навчальних закладів Польщі (зокрема з Вроцлава, Познані, Кракова, Щеціна), а також науковці з України та Білорусі. [...]

26.10.2016

2016.10.06. Львів. Інформаційне агентство Zik, інтерв’ю з провідним науковим співробітником ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» к.е.н. Петром Жуком
6 жовтня 2016 р. Інформаційним агентством ZIK опубліковано інтерв’ю з провідним науковим співробітником ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» к.е.н. Петром Жуком про плюси та мінуси децентралізації по-українськи, запропонований владою перспективний план Львівщини, ризики дуже великих громад, зло периферійності та чому держава має купувати прихильність на місцях. Читайте більше тут.

10.10.2016

2016.09.07. Київ. Верховна Рада України, Присудження Премії Верховної Ради України молодим науковцям Інституту - Пелехатому А. О., Максименко А. О., Крупіну В. Є.
Оприлюднено постанову Верховної Ради України “Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік” № 1495-19 від 07.09.2016. Їх отримують молоді науковці, котрі мають значні наукові здобутки у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.
Серед 20 премій Верховної Ради України 10 отримали наукові роботи молодих вчених, що були подані від наукових установ НАН України. У їх число увійшли молоді вчені Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”: к.е.н., н.с. Пелехатий Андрій Олегович, к.соц.н., м.н.с. Максименко Анна Олександрівна та к.е.н., спеціаліст з моделювання Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук Крупін Віталій Євгенійович за роботу «Соціально-економічний розвиток українського села: оцінка, проблеми, перспективи».

07.10.2016

2016.09.29. На ім'я голів Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради направлено підготовлену провідним науковим співробітником Інституту, к.е.н. Жуком П.В. наукову записку «Зауваження та пропозиції до проектів рішень Львівської обласної ради щодо схвалення змін до Перспективного плану формування територій громад Львівщини в частині районів області». Відповідні питання щодо змін до Перспективного плану розглядатимуться на сесії обласної ради 11 жовтня п.р.
У супровідному листі звернуто увагу на необґрунтованість формування територіально надмірно великих об’єднаних громад, у яких зростатиме розрив між мешканцями і владою, що суперечить положенням Європейської хартії місцевого самоврядування щодо забезпечення ефективного і близького до громадянина управління, погіршуватиметься доступність адміністративних і соціальних послуг, зростатиме негативний ефект периферійності. Зазначено, також, що окремої уваги потребує об’єднання громад у гірських районах та у периферійних зонах сільських територій, чому має передувати зміна підходів до політики бюджетної підтримки місцевого самоврядування на таких територіях.
Зміст наукової записки див. тут.

29.09.2016

1-4 вересня 2016 року у м. Ватра Дорней (Румунія) в рамках двостороннього співробітництва між ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» та Інститутом економіки сільського господарства Румунської Академії відбувся міжнародний семінар RUP 2016-2017 на тему «Можливості для сталого розвитку в рамках функціонування єврорегіону «Верхній Прут». Метою організації заходу було проведення наукових дискусій щодо результатів попередніх спільних досліджень розвитку сільських територій в межах функціонування єврорегіону «Верхній Прут» та визначення перспектив і напрямків подальшої співпраці. [...]

26.09.2016

2016.09.20. Кабінет Міністрів України, Присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, Пелехатий А.О.
Оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України “Про присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України” № 671-р від 14.09.2016. Їх отримають представники молоді, які мають особливі досягнення, що сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.
Серед 18 лауреатів премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2015 рік - науковий співробітник Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, голова Ради молодих вчених Інституту, кандидат економічних наук Пелехатий Андрій Олегович, якого відзначено за досягнення у сприянні розвитку місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення.

20.09.2016

2016.09.15. Телеканал «Перший Західний», телепередача «Новий перспективний план об'єднання громад Львівщини», Жук П.В.
Провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н., Жук П.В. виступив експертом у телепередачі «Новий перспективний план об'єднання громад Львівщини» проекту «Фракція» Першого Західного телеканалу за участі заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка. Програма вийшла в ефір 15 вересня 2016 р. о 18.00 та 22:20, 16 вересня о 8:20 і 15:00. Відео телепередачі на YOUTUBE тут.

19.09.2016

30-31 серпня 2016 року у Чернівецькій міській раді в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку», пройшли інформаційний та навчальний семінари «Участь громадян у бюджетному процесі м. Чернівці». [...]

14.09.2016

15 серпня 2016 року у приміщенні малої сесійної зали Львівської міської ради в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку» відбулась презентація Громадського бюджету м. Львова. На заході були присутні міський голова Львова, генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень, депутати Львівської міської ради, експерти, науковці та представники громадськості. [...]

14.09.2016

8 вересня 2016 р. у приміщенні малої сесійної зали Львівської обласної ради ГО "Громада та ініціатива" організувала громадське обговорення проблеми децентралізації та об`єднання територіальних громад у Львівській області. На заході були присутні експерти, науковці, депутати обласної ради, представники громадськості та територіальних громад. [...]

13.09.2016

23 серпня 2016 року Юрій Злидник – к.е.н., молодший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва – взяв участь у науковій конференції «Культура як основа формування української державності».
Захід проводився за підтримки Міністерства культури України спільно з громадською радою при Міністерстві культури України, комісії з питань культури та культурно-мистецької освіти та ГО «Арт-Креатив».
Учасниками конференції стали члени та керівництво Громадських рад при Міністерстві культури України, Міністерстві соціальної політики України, представники міжфракційних депутатських об'єднань, народні, заслужені артисти України, письменники, представники наукових установ, громадських організацій та громадські діячі. [...]

23.08.2016

2016.08.01. Всеукраїнський часопис для розумних та небайдужих «Vox populi», Публікація «Без ідеї, свідомої спільноти та безпеки країни не…», Вовканич С.
1 серпня 2016 р. Провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України» д.е.н., професор Степан Вовканич опублікував у газеті «Vox populi» матеріал «Без ідеї, свідомої спільноти та безпеки країни не…». Детальніше тут

15.08.2016

11 серпня 2016 року, к.е.н., молодший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Злидник Ю.Р. взяв участь в експертній зустрічі з керівництвом Державного комітету телебачення і радіомовлення України щодо обговорення проекту Указу Президента України «Про Державну програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки». [...]

11.08.2016

1 серпня 2016 року завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва д.е.н., доц. В. Борщевський та молодший науковий співробітник цього відділу к.е.н. Ю. Злидник взяли участь у круглому столі «План дій з подолання перешкод у розвитку об’єднаних територіальних громад Львівщини». Захід проводився Львівською ОДА спільно з Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, Львівським відділенням Асоціації міст України та ГО «Реформи разом». [...]

02.08.2016

27 липня 2016 р. Завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський та молодший науковий співробітник цього відділу Ю. Злидник, а також науковий співробітник відділу регіональної фінансової політики А. Пелехатий взяли участь у дебатах «Проміжні результати об’єднаних громад: бюджетний аспект». [...]

29.07.2016Веб-майстер П. Попадюк