Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • 12 жовтня 2017 року о 11 год. у залі засідань Вченої ради Інституту відбулися збори представників наукового колективу установи
  за участю членів експертної комісії НАН України та запрошених осіб
  з установ-партнерів, на якій директором Інституту д.е.н., професором Кравцівим В.С. було представлена доповідь про діяльність Інституту за період 2012-2016 рр. (доповідь додається).

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  місяць з дня оголошення

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

2016.12.21. Київ. Пленарне засідання Верховної Ради України. Парламентські слухання на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі», Залуцький І. Р.
21 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. взяв участь у пленарних засіданнях на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі». Метою парламентських слухань було привернення уваги органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науково-експертного середовища до проблемних питань законодавчого врегулювання обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники місцевих і центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадські організації, профільні міжнародні організації, науковці та експерти. Залуцьким І. Р. внесено пропозиції щодо напрацювання дорожньої карти законодавчого забезпечення запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні з позиції пріоритетного забезпечення режиму особливої охорони цих земель та прав на них.

28.12.2016

2016.12.15. Львів-Брюховичі. Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, експертна зустріч у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні», Залуцький І. Р.
15 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Залуцький І. Р. взяв участь в експертній зустрічі з керівництвом Міністерства аграрної політики та продовольства України у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні». У конференції взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації, науковці та експерти.

28.12.2016

2016.12.16. Львів. Інформаційне агентство Zik, спілкування журналістів з керівниками області та експертами «Про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання», Жук П.В.
16 грудня 2016 р. Новинний портал ZIK.ua опублікував матеріали спілкування журналістів Інформаційного агентства ZIK з керівниками області та експертами про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання. Серед експертів – провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» Петро Жук. Читайте більше тут.

20.12.2016

2 грудня 2016 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» відбувся Міжнародний круглий стіл «Транскордонне співробітництво України: реалії, перспективи розвитку та завдання економічної науки», головною метою якого було обговорення актуальних питань розвитку транскордонного співробітництва, напрямів та механізмів його активізації в контексті підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів та ефективної реалізації сучасної державної регіональної політики в Україні. [...]

13.12.2016

23 листопада 2016 р. у стінах Львівського торговельно-економічного університету кафедрою фінансів, кредиту страхування було проведено VІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України», присвячену 200-річчю заснування ЛТЕУ. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» у конференції взяла участь к.е.н., н.с. сектору просторового розвитку Соломія Ткач, яка виступила із доповіддю на тему: «Нові форми просторової організації бізнесу як засіб покращення інвестиційної привабливості регіонів». [...]

12.12.2016

8-9 грудня 2016 року у Військово-технічній академії (Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie) відбулась наукова конференція «Сучасні концепції і методи управління» (Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania). У конференції взяла участь докторант відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.держ.упр., с.н.с. Куліш Інна Михайлівна. [...]

12.12.2016

2016.11.30. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, круглий стіл «Визначення ключових потреб ОТГ з метою розвитку їх спроможності» (в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні»), Жук П.В.
30 листопада у Львові в рамках проекту U-LEAD з Європою відбувся круглий стіл, головною метою якого була презентація програм U-LEAD з підтримки реформи децентралізації в Україні. Участь у його роботі взяли регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Кетлін Крюгер, менеджери, координатори та радники проекту Анна Гайдучок, Артем Кренбок, Юрій Петраш, перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, голови ОТГ Львівщини, науковці, експерти. У ході круглого столу обговорювалися головні проблеми, які стоять на шляху до утворення ОТГ, та шляхи їхнього вирішення. Учасник круглого столу, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Петро Жук в обговоренні висловив низку пропозицій з вирішення проблемних питань щодо створення й функціонування об’єднаних територіальних громад.

05.12.2016

2016.11.17. Науковому співробітнику ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, кандидату економічних наук Мульскій О.П. присуджено премію Президента України для молодих вчених
Оприлюднено указ Президента України «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року» №509/2016 від 17.11.2016. Їх отримують молоді науковці за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі.
Серед 40 премій Президента України 16 премій отримали наукові роботи молодих вчених, що були подані від наукових установ НАН України. У їх число увійшла науковий співробітник відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, к.е.н. Мульска Ольга Петрівна за роботу «Проблеми дитячої праці в умовах модернізації соціально-економічної сфери України».

21.11.2016

10 листопада 2016 року у приміщенні Львівського Будинку вчених проведено урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня науки, на якому відбулося вручення премій Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради працівникам наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Львівської області, призначених розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 02.11.2016 року № 837/0/5-16 «Про обласні премії для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації у 2016 році» на підставі подання Західного наукового центру НАН України та МОН України. Премії виплачуються з обласного бюджету в рамках Програми розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки. [...]

21.11.2016

15 листопада 2016 року відбулася конференція «Угода про асоціацію/ПВЗВТ між Україною та ЄС: Перші уроки для України», яка організована Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на базі Українського католицького університету з нагоди виходу книжки «Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що, чому і як?».
Від ДУ "Інститут регіональних досліджень ім. І.М. Долішнього НАН України" у конференції взяли участь: завідувач сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н. Христина Притула, с.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.держ.упр., с.н.с. Інна Куліш, н.с. сектору просторового розвитку, к.е.н. Соломія Ткач, м.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.е.н. Юрій Злидник, м.н.с. сектору проблем транскордонного співробітництва Ярослава Калат і провідний інженер сектору проблем транскордонного співробітництва Оксана Цісінська. [...]

17.11.2016

10-11 листопада 2016 року у Національному лісотехнічному університеті України відбувся Перший Львівський Екологічний форум на тему: «Міста та місцеві громади: роль у вирішенні глобальних екологічних проблем». Організаторами Форуму виступили Львівська міська рада та Національний лісотехнічний університет України.
Присвячений 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи, Форум мав за мету обговорення стратегічних питань розвитку міста та місцевих громад щодо вирішення глобальних, регіональних та локальних екологічних проблем на шляху виконання рішень Паризької угоди від 12 грудня 2015 року щодо змін клімату. [...]

15.11.2016

3-4 листопада у Львові проходив 16-ий Міжнародний економічний форум (IEF) “Львівщина – фабрика Європи”. Форум відбувався під патронатом Президента України, а організатором заходу виступила Львівська обласна державна адміністрація. На форумі обговорювались актуальні питання розвитку інфраструктури, індустріальних парків, інвестиційної сфери, пріоритетних напрямів транскордонного співробітництва та загалом розглядались економічні перспективи регіону.
Учасниками форуму, окрім Президента України Петра Порошенка, стали міністри, народні депутати, очільники обласних держадміністрацій, зокрема голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, бізнес-асоціації, банків, наукових установ. Загалом, захід відвідало майже 1500 гостей. [...]

10.11.2016

2 листопада 2016 р. у залі засідань Кабінету Міністрів України за участі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.
Одним із лауреатів Премії став науковий співробітник Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, голова Ради молодих вчених Інституту, кандидат економічних наук Андрій Пелехатий, якого відзначено за досягнення у сприянні розвитку місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення. [...]

08.11.2016

2016.11.02. Сайт WeUa.Biz, Публікації Колодійчук І.А. про розвиток гірських територій
25 та 27 жовтня, 2 листопада 2016 р. Старший науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України» к.е.н., с.н.с. Колодійчук І.А. опублікувала на сайті WeUa.Biz матеріали про розвиток гірських територій. Детальніше з ними можна ознайомитись тут, тут та тут

04.11.2016

2016.11.02. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, круглий стіл «Перспективний план формування територіальних громад Львівської області»
2 листопада у Львівській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Перспективний план формування територіальних громад Львівської області» за участі провідного експерта в галузі децентралізації Юрія Ганущака, заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, депутатів обласної ради, експертів, науковців, аналітиків, представників громадськості, зацікавлених процесами децентралізації.
З критичною оцінкою методологічних підходів до об'єднання громад в Україні, пропозиціями щодо вдосконалення проектів перспективних планів формування територій громад Дрогобицького, Сколівського, Сокальського, Стрийського, Пустомитівського, Турківського районів, які виносяться на схвалення Львівською обласною радою, на круглому столі виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» Петро Жук.
Інформація та фотоматеріали тут і тут.

03.11.2016Веб-майстер П. Попадюк