Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2018 рік
  до 10 вересня 2018 р. в аспірантуру
  до 1 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2018 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2018 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2018 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

18 травня 2017 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього» відбулись Другі наукові читання з питань регіоналістики пам’яті академіка Мар’яна Долішнього. Із вступним словом виступив директор Інституту д.е.н., проф. Кравців Василь Степанович. Провідний науковий співробітник Інституту д.е.н., професор Давимука Степан Антонович представив доповідь «Мар’ян Іванович Долішній – державник і громадянин», в якій відзначив вагомість постаті М.І.Долішнього для становлення Інституту та розвитку регіоналістики як науки в Західному регіоні та Україні загалом. В межах наукових читань відбулось підведення та оприлюднення підсумків І Конкурсу наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки та транскордонного співробітництва, який проводився серед молодих учених установ-учасників комплексу «Економосвіта». [...]

22.05.2017

18 травня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбулося засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта». Організатором зустрічі виступив ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». У засіданні взяли участь представники учасників комплексу: ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», ДВНЗ «Університет банківської справи», Тернопільського національного економічного університету, Львівського торговельно-економічного університету, Луцького національного технічного університету, Західного наукового центру НАН і МОН України, ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції». [...]

22.05.2017

2017.05.19. Пустомити (Львівщина). Засідання 25 сесії Пустомитівської районної ради, Жук П. В., Пелехатий А. О.
19 травня 2017 р. відбулося засідання 25-ї сесії Пустомитівської районної ради. До порядку денного сесії було включено питання про затвердження Стратегії розвитку Пустомитівського району на період до 2025 року, проект якої розробили фахівці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» – провідний науковий співробітник, к.е.н. Жук П. В., науковий співробітник, к.е.н. Пелехатий А. О., молодший науковий співробітник, к.е.н. Бас-Юрчишин М. А., провідний інженер Федірко Б. О. Із доповіддю з цього питання виступив Жук П. В. За результатами заслуховування доповіді та обговорення відповідного питання порядку денного депутати одноголосно прийняли рішення про затвердження Стратегії.
Фото з засідання: .

22.05.2017

2017.05.16. Львів, Український католицький університет. Відкрита лекція професора Річарда Фаркаса з Університету Де Поль (Чикаго, США) «Requisites for Sustaining a Transition to Democracy: The Journey from Socialism to Democratic Stability», Ткач С. М., Яремчук Р. Є., Левицька О. О.
16 травня співробітники сектору просторого розвитку к.е.н. Соломія Ткач, Роман Яремчук та відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону к.е.н. Ольга Левицька взяли участь у відкритій лекції професора Річарда Фаркаса (Richard Farkas) з Університету Де Поль (Чикаго, США) «Requisites for Sustaining a Transition to Democracy: The Journey from Socialism to Democratic Stability», яка відбулася в Українському католицькому університеті.
Професор є експертом у галузі політичної науки і етики, а також вивчає питання розвитку та демократії у пост-радянських країнах.
Фото з лекції: .

17.05.2017

15 травня співробітники сектору просторого розвитку к.е.н. Світлана Щеглюк, к.е.н. Соломія Ткач, Роман Яремчук та відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону к.е.н. Ольга Левицька взяли участь у дискусії «Структурна політика та інновації. Досвід Німеччини», яка відбулася у Львівській бізнес-школі Українського католицького університету. [...]

16.05.2017

2017.05.15. Львів, Національний університет «Львівська політехніка». Тренінг німецького економіста та експерта з краудфандингу доктора Райнера Шенка, Ткач С. М.
15 травня 2017 року науковий співробітник сектору просторового розвитку, к.е.н. Соломія Ткач відвідала тренінг відомого німецького економіста та експерта з краудфандингу доктора Райнера Шенка (Rainer Schenk) «Operating crowdfunding for startups», який відбувся в Національному університеті «Львівська політехніка».
У рамках тренінгу було представлено основні положення краудфандингу, висвітлено результати дослідження розвитку краудфандингу в Німеччині, надані практичні кейси та поради для роботи з краудфандинговими платформами.
Фото з тренінгу: .

15.05.2017

2017.04.28. Коломия Івано-Франківської області. Інститут управління природними ресурсами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», науково-практична конференція «Соціальні та економічні аспекти ефективного використання природних ресурсів», Важинський Ф.А.
28 квітня 2017 р. у м. Коломия Івано-Франківської області в Інституті управління природними ресурсами ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» відбулася науково-практична конференція «Соціальні та економічні аспекти ефективного використання природних ресурсів» за участю науковців, викладачів, студентів, представників райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. На конференції було заслухано доповіді з проблем підвищення ефективності використання природних ресурсів в умовах соціально-економічних викликів глобалізаційних процесів, активізації інвестиційної діяльності сільських територій в умовах адміністративно-територіальної реформи, соціально-правових чинників формування земельних відносин у сучасних умовах тощо. В конференції з доповіддю «Основні фактори стимулювання ефективного використання інноваційного потенціалу АПК» взяв участь старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н. Ф. А. Важинський.

11.05.2017

28 квітня 2017 року науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. Пастернак О. І. та провідний інженер сектору Цісінська О. Б. прийняли участь у «Форумі співпраці та партнерства», організованому Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА, який відбувся у музейно-культурному комплексі «Львіварня». [...]

05.05.2017

2017.05.03. Львів. Український католицький університет, Школа управління Українського католицького університету, відкрита зустріч з мером м. Арлінгтон (Вірджинія) п. Джеєм Фізеттом, Ткач С. М., Яремчук Р. Є., Левицька О. О.
3 травня 2017 року співробітники сектору просторого розвитку к.е.н. Соломія Ткач, Роман Яремчук та відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону к.е.н. Ольга Левицька взяли участь у відкритій зустрічі з мером м. Арлінгтон (Вірджинія) п. Джеєм Фізеттом (Jay Fisette) в Школі управління УКУ.
Пан мер виступив з доповіддю на тему: "Розумне зростання (smart growth) та нові урбаністичні принципи". У ході зустрічі було обговорено, як передмістю Вашингтона - місту Арлінгтону вдалося стати зразковим прикладом транзитно-орієнтованого та стійкого розвитку у США; вдалося обмінятися досвідом США та України щодо адміністрування на центральному та місцевому рівні, особливостей розвитку волонтерства, енергоефективності, залучення інвестицій, розвитку технологій та ін.
Фото з зустрічі: .

05.05.2017

27 квітня 2017 року науковий співробітник відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», к.е.н. Н. М. Попадинець узяв участь у Mіжнародній науковій конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів», організованій Вищою школою міжнародного бізнесу ISM (м. Пряшів, Словацька Республіка), за двома напрямами: «Якість життя в соціальному і етичному вимірах» і «Бізнес та інновації в діловій активності». [...]

04.05.2017

28-29 квітня 2017 року директор Інституту, д.е.н., проф. Кравців В. С., а також д.е.н., проф. Стадницький Ю. І. та к.е.н. Жук П. В. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів», організованій Ужгородським торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету спільно з ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» та низкою інших провідних наукових установ України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі. [...]

03.05.2017

2017.04.18-21. м. Яворів Львівської обл. Стратегічний хакатон на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади»
Завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяв участь у стратегічному хакатоні на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади», який відбувався в м. Яворові протягом 18-21 квітня 2017 року. Захід був організований Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проекту «Міжрегіональний міст порозуміння та партнерства», реалізація якого відбувається в межах програми «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки ЄС.

28.04.2017

12 квітня 2017 року науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.е.н. Цимбаліста Наталія Андріївна взяла участь у практичному семінарі з питань державної підтримки АПК та її реформування, який відбувся у Львові за підтримки проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». [...]

19.04.2017

30 березня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» пройшли транскордонні читання на тему «Безпека як пріоритет транскордонного співробітництва». Основною метою заходу було обговорити актуальні проблеми забезпечення безпеки прикордонних регіонів України в умовах активізації транскордонного співробітництва. Транскордонні читання відбулися у вузькому колі представників Львівської школи транскордонного співробітництва. [...]

19.04.2017

29 березня 2017 року заступник директора Інституту, д.е.н., проф. І. Сторонянська, завідувач відділу регіональної економічної політики д.е.н., проф. С. Шульц, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяли участь у публічних слуханнях «Реформа охорони здоров’я у партнерстві з місцевим самоврядуванням», які були проведені у м. Львові в рамках Проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», який реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. [...]

06.04.2017Веб-майстер П. Попадюк