Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №1 за 2019 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 6 за 2018 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  до 31 січня 2019 р.
  Детальніше про умови, учасників і результати

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  до 6 березня 2019 р.
  Детальніше про умови

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює додатковий набір в аспірантуру
  на 2019 рік на умовах контракту (до 20 січня 2019 р.)
 

На виконання розпорядження Президії Національної академії наук України від 01.06.2017 р. №353 «Про перевірки наукової та науково-організаційної діяльності наукових установ НАН України у 2017 році» 12 жовтня 2017 р. відбувся візит в Інститут експертної комісії з оцінювання ефективності діяльності установи за період 2012–2016 рр., відповідно до Методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, затвердженої Постановою №75 Президії НАН України від 15.03.2017 р. [...]

18.10.2017

2017.10.05. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з розроблення проекту цільової програми розвитку гірських територій Львівської області, Жук П. В.
5 жовтня 2017 року провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту цільової програми розвитку гірських територій Львівської області, яке пройшло під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Замлинського Р. Т. У своєму виступі Жук П. В. висловив низку пропозицій щодо подальшого доопрацювання представленого робочій групі проекту програми, зокрема у частині визначення меж територіального поширення програми, конкретизації її заходів та завдань.
З інформацією про засідання робочої групи можна також ознайомитися на сайті ЛОДА: див. На Львівщині розробили проект Програми розвитку гірських територій.

10.10.2017

2017.09.19. Львів, Львівська торгово-промислова палата. Засідання комітету з питань екології та енергозбереження при Львівській торгово-промисловій палаті, Калат Я.
19 вересня 2017 р. молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Ярослава Калат взяла участь у засіданні Комітету з питань екології та енергозбереження при Львівській торгово-промисловій палаті. Вона виступила з доповіддю «Європейський досвід формування та функціонування Європейських об’єднань територіального співробітництва (ЄОТС) та перспективи створення їх у Львівській області», в якій зупинилася на загальній характеристиці та основних властивостях ЄОТС, проблемах і перспективах функціонування у Львівській області, етапах створення та прикладах ефективних практик функціонування ЄОТС в Європейському Союзі.
Участь в засіданні Комісії не тільки дозволила поділитися теоретичними знаннями, які сприятимуть подальшому розвитку транскордонного співробітництва за участі Львівської області, але й ґрунтовніше ознайомитися зі станом та спільними проблемами екології у Львівській області, вирішення яких є невід’ємною частиною транскордонної взаємодії.

09.10.2017

27 вересня 2017 р. відбулася робоча зустріч керівника відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., доц. Борщевського В. В., а також співробітників відділу к.е.н. Цимбалістої Н. А. та к.е.н. Казьміра Л. П. із заступником директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Гончаренко Л. В.
В рамках робочої наради обговорювалися питання налагодження тісної співпраці між науковою установою та органами місцевої влади щодо формування стратегічних напрямів та напрацювання конкретних практичних механізмів стимулювання соціально-економічного розвитку сільських територій Львівської області на засадах модернізації та диверсифікації сільської економіки, впровадження інноваційних рішень, як технологічних, так і організаційних. [...]

03.10.2017

19 вересня 2017 року в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула та провідний інженер сектору Ольга Демедюк взяли участь у семінарі «Спадщину пізнаймо разом» в рамках проведення Другої транскордонної академії розвитку та підготовки до другого етапу набору проектів за тематичною ціллю «Спадщина» по програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (м. Львів), підготовленому спільним технічним секретаріатом програми разом з Міністерством економічного розвитку Польщі. [...]

27.09.2017

20–22 вересня 2017 року у Львівському національному аграрному університеті відбувся традиційний (вже ХVІІІ) Міжнародний науково-практичний форум, який вважається одним із найважливіших заходів у сфері аграрної науки України. Особливістю цьогорічного Міжнародного форуму було те, що він присвячувався пам’яті непересічної особистості – одного з організаторів кооперативного руху в Західній Україні інженера Ярослава Зайшлого.
За інформацією організаційного комітету, цьогоріч у роботі Форуму взяло участь близько 200 вітчизняних та зарубіжних науковців. Серед учасників були і представники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. І. Р. Залуцький, к.е.н. Л. П. Казьмір та к.е.н. О. В. Кушнірецька. [...]

26.09.2017

21–22 вересня 2017 року у м. Львові у стінах Національного університету «Львівська політехніка» відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми формування та реалізації конкурентної політики», присвячена 25-річчю Інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки.
Захід був організований за підтримки Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ), Центру комплексних досліджень АМКУ, Ряшівської політехніки імені Ігнатія Лукасевича (м. Ряшів (Жешув)), Школи управління Сілезького університету (м. Катовіце) та Українського вільного університету (м. Мюнхен).
З боку академічної спільноти були присутні керівництво і працівники Інституту економіки промисловості НАН України та науковці відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». [...]

25.09.2017

2017.09.20. Телеканал «Перший Західний», телепередача «Скандальна децентралізація по-сілецьки», Жук П.В.
Провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у телепередачі «Скандальна децентралізація по-сілецьки» телепроекту «Право на вибір», у якій висвітлив позицію Інституту щодо питання формування об’єднаної територіальної громади у метрополійному ареалі м. Червоноград. Телепередача вийшла в ефір 20 вересня 2017 р. о 19.00 год. Відео телепередачі тут.

22.09.2017

7 вересня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) відбулася робоча зустріч між представниками Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України та Лодзького технічного університету (Польща), присвячена налагодженню наукових зв’язків та обговоренню перспектив розвитку співпраці між установами.
Від Інституту участь у заході прийняли: директор Інституту д.е.н., професор Василь Кравців; вчений секретар Інституту к.ф-м.н., с.н.с. Володимир Демченко; завідувач відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій д.е.н., професор Світлана Іщук, завідувач сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула; старший науковий співробітник відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій к.е.н. Любомир Созанський; молодший науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування Іванна Мищишин. [...]

11.09.2017

2016.08.02. Львів. Львівський прес-клуб, Круглий стіл «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», Цісінська О.Б.
2 серпня 2017 року у Львівському прес-клубі за сприяння ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», в особі Марії Дзюпин, відбувся круглий стіл на тему: «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», в якому взяли участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, народний депутат України Любомир Зубач та науковці, представники влади і громади Львівської, Волинської, Івано-Франківської та інших областей України.
Участь у круглому столі також взяла представник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Оксана Цісінська, яка намагалась визначити причини та мотиви підписання угод про співпрацю між громадами, але відсутність бажання в об’єднанні їх в ОТГ. Також нею піднімалось питання доцільності роботи неспроможних об’єднаних територіальних громад та можливості і механізми приєднання їх до інших ОТГ.
Експерти також вказували на брак інформації від державних органів влади щодо співробітництва громад, визначали причини низької активності громад в об’єднанні та представляли хороші практики об’єднаних територіальних громад у інших регіонах України.
Фото з події:

15.08.2017

З 9 по 19 липня 2017 р. у Сучавському університеті імені Штефана Великого (Румунія) та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (Україна) проходила Міжнародна літня школа «Геополітика. Трикутник Румунія – Україна – Молдова: геополітика та стратегії безпеки», на якій свою доповідь «Транскордонне співробітництво як складова стратегічної безпеки українсько-румунсько-молдовських відносин» представила Цісінська О.Б. [...]

07.08.2017

2017.07.13. Львів, Головне управління ДФС у Львівській області. Засідання Громадської ради, Ткач Соломія
13 липня 2017 р. відбулося розширене засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області, у якому взяла участь к.е.н., науковий співробітник сектору просторового розвитку Соломія Ткач.
Основною темою засідання було обговорення діяльності роботи ГУ ДФС у Львівській області та Львівської митниці ДФС, а також проблемні питання платників податку на додану вартість, у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З доповідями виступили: начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро, в.о. заступника начальника Львівської митниці ДФС Володимир Пономаренко, заступник начальника ГУ ДФС у Львівській області Василь Кресяк.
Своєю чергою, Соломія Ткач провела анкетне опитування учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області щодо передумов розвитку форм просторової організації бізнесу в регіоні.
На завершення засідання очільник ДФС Львівщини закликав до підвищення ефективної взаємодії і координації між діяльністю Громадської ради та органами ДФС для покращення бізнес-клімату, сприяння роботі малого та середнього бізнесу.
Фото з події:

15.07.2017

6-7 червня 2017 року в рамках міжнародного круглого столу «Досягнення, сучасні підходи та перспективи оцінки транскордонного співробітництва» у м. Орадя (Румунія) співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» молодший науковий співробітник Ярослава Калат та провідний інженер Ольга Демедюк виступили з доповіддю «Транскордонне співробітництво між Україною та країнами-членами ЄС: проблеми та перспективи розвитку». Молоді вчені висвітлили основні проблеми розвитку транскордонного співробітництва за участю українських прикордонних регіонів та країн-членів ЄС в умовах посиленої євроінтеграції та зупинилися на перспективах і можливостях розвитку транскордонної взаємодії, особливо, між Україною і Румунією. [...]

14.07.2017

10 липня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) відбулася робоча зустріч між представниками Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України, Інституту єврорегіональних досліджень Орадя-Дебрецен (Румунія) та Університету Орадя (Румунія), присвячена перспективам розвитку співпраці наукових установ України і Румунії. Від Інституту участь у заході прийняли: заступник директора Інституту з наукової роботи д.е.н., професор Ірина Сторонянська; вчений секретар Інституту к.ф-м.н. Володимир Демченко; в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула; науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва к.е.н. Олена Пастернак; молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва Ярослава Калат; аспірант Тетяна Бандура. [...]

12.07.2017

2017.06.27. Львів, Львівська торгово-промислова палата. Засідання Ради підприємців Львівщини, Ткач Соломія, Кушнірецька Оксана
27 червня 2017 р. співробітники сектору просторового розвитку к.е.н. Соломія Ткач і к.е.н. Оксана Кушнірецька взяли участь у черговому засіданні Ради підприємців Львівщини, яке відбулося у Львівській торгово-промисловій палаті за участю підприємців з Республіки Польща.
На засіданні Ради підприємців Львівщини були обговорені ключові проблеми розвитку підприємництва в Україні, зокрема труднощі в налагодженні діалогу між владою і малим та середнім бізнесом, недостатній прозорості проведення державних закупівель та тендерів через систему ProZorro, податковий тиск на розвиток бізнесу та ін. По кожному з питань були розроблені відповідні пропозиції центральним органам влади.
Окрім того, Соломія Ткач і Оксана Кушнірецька провели опитування членів Ради підприємців Львівщини для оцінювання передумов розвитку форм просторової організації бізнесу в регіоні. Отримані результати експертого опитування будуть представлені в подальших дослідженнях науковців.
Фото з події:

04.07.2017Веб-майстер П. Попадюк