Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • 12 жовтня 2017 року о 11 год. у залі засідань Вченої ради Інституту відбулися збори представників наукового колективу установи
  за участю членів експертної комісії НАН України та запрошених осіб
  з установ-партнерів, на якій директором Інституту д.е.н., професором Кравцівим В.С. було представлена доповідь про діяльність Інституту за період 2012-2016 рр. (доповідь додається).

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  місяць з дня оголошення

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

28-29 квітня 2017 року директор Інституту, д.е.н., проф. Кравців В. С., а також д.е.н., проф. Стадницький Ю. І. та к.е.н. Жук П. В. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти активізації розвитку країни та її регіонів», організованій Ужгородським торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету спільно з ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» та низкою інших провідних наукових установ України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі. [...]

03.05.2017

2017.04.18-21. м. Яворів Львівської обл. Стратегічний хакатон на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади»
Завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяв участь у стратегічному хакатоні на тему «Прискорення реформ децентралізації та вироблення бачення стратегічного розвитку об’єднаної територіальної громади», який відбувався в м. Яворові протягом 18-21 квітня 2017 року. Захід був організований Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проекту «Міжрегіональний міст порозуміння та партнерства», реалізація якого відбувається в межах програми «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки ЄС.

28.04.2017

12 квітня 2017 року науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.е.н. Цимбаліста Наталія Андріївна взяла участь у практичному семінарі з питань державної підтримки АПК та її реформування, який відбувся у Львові за підтримки проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». [...]

19.04.2017

30 березня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» пройшли транскордонні читання на тему «Безпека як пріоритет транскордонного співробітництва». Основною метою заходу було обговорити актуальні проблеми забезпечення безпеки прикордонних регіонів України в умовах активізації транскордонного співробітництва. Транскордонні читання відбулися у вузькому колі представників Львівської школи транскордонного співробітництва. [...]

19.04.2017

29 березня 2017 року заступник директора Інституту, д.е.н., проф. І. Сторонянська, завідувач відділу регіональної економічної політики д.е.н., проф. С. Шульц, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва В. Борщевський взяли участь у публічних слуханнях «Реформа охорони здоров’я у партнерстві з місцевим самоврядуванням», які були проведені у м. Львові в рамках Проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», який реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. [...]

06.04.2017

2017.03.29. Київ. Торгово-промислова палата України, міжнародна конференція «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями»
29 березня 2017 р. співробітник відділу розвитку теріторіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н., м.н.с. Злидник Юрій Романович взяв участь в роботі міжнародної конференції «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями», яка відбулася в Києві у приміщенні Торгово-промислової палати України.
Серед основних тем, які обговорювались на конференції: співпраця між Німеччиною і Україною у земельних питаннях, боротьба з корупцією в сфері земельних відносин, транспарентність в галузі земельних відносин і т.д.
Серед учасників конференції: народні депутати, президент Торгово-промислової палати України, представники – Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Республіки Німеччини в Україні, Комітету підприємців АПК при торгово-промисловій палаті України та ін.
Фото з конференції тут та тут.

04.04.2017

2017.03.24-25. Львів. Стадіон «Арена Львів», V Форум місцевого самоврядування
24-25 березня 2017 р. у м. Львові проходив V Форум місцевого самоврядування. Участь у цьому заході взяв завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» В. Борщевський.
Основна проблематика, яка обговорювалася під час проведення Форуму, стосувалася розвитку місцевого самоврядування в умовах проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи та формування об’єднаних територіальних громад.
З доповідями на Форумі виступили: заступник голови Верховної Ради України О. Сироїд; голова комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С. Власенко; перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Негода; заступник Міністра освіти і науки України П. Хобзей; спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації від Ради Європи Д. Попеску; міський голова Львова А. Садовий та інші керівники органів місцевого самоврядування різних рівнів, включаючи голів об’єднаних територіальних громад тощо.
У своїх виступах учасники Форуму звертали першочергову увагу на необхідність удосконалення інституційно-правового забезпечення реформ, пов’язаних зі зміною адміністративно-територіального устрою держави, доцільність впровадження відповідних новацій у медичній та освітній сферах, важливість активізації інформаційно-просвітницької роботи з мешканцями більшості сільських територіальних громад.
Фото з форуму ">тут.

27.03.2017

23 березня 2017 року заступник директора Інституту, д.е.н., проф. І. Сторонянська, завідувач сектору просторового розвитку, д.е.н., проф. М. Мельник, провідний науковий співробітник, к.е.н. П. Жук та старший науковий співробітник, к.е.н. С. Щеглюк взяли участь у роботі круглого столу «Агломерації: міжнародний та український досвід», проведеного у м. Львові ГО «Інститут громадянського суспільства» та ГО «Європейський діалог» в рамках Проекту підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. [...]

24.03.2017

16 березня 2017 року у Центрі навчальних та інноваційних технологій Українського католицького університету відбувся Науково-методичний семінар Людмили Криворучки «Укладання й перегляд навчальної програми (course design) як формування цілісної програми подій і можливостей для навчання та розвитку» .
На запрошення Центру навчальних та інноваційних технологій УКУ у науково-методичному семінарі взяла участь старший науковий співробітник сектору просторового розвитку Інституту С.Д. Щеглюк. [...]

23.03.2017

2017.03.09. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, робоча зустріч академіка-секретаря Відділення економіки НАН України, академіка НАН України Лібанової Е.М. та директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Кравціва В.С. з головою Львівської обласної державної адміністрації Синюткою О.М.
9 березня 2017 року відбулась робоча зустріч академіка-секретаря Відділення економіки НАН України, академіка НАН України Лібанової Е.М. та директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., проф. Кравціва В.С. з головою Львівської обласної державної адміністрації Синюткою О.М.
Академік НАН України Лібанова Е.М. ознайомила керівника області з умовами «Пілотного проекту щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо-переміщених осіб із стану бідності», який здійснюється на території Львівської області за підтримки Світового банку.
Голова облдержадміністрації підтримав ідею і дав відповідні доручення щодо сприяння в реалізації проекту на Львівщині. Він також високо оцінив діяльність Інституту в науковому, методичному та експертному забезпеченні регіональної політики, висловив зацікавленість у подальшому поглибленні та розширенні співпраці між Інститутом та обласними органами влади.
Учасники зустрічі обмінялись думками щодо сучасної соціально-економічної ситуації в Україні і ролі економічної науки у вирішенні складних завдань, які сьогодні існують в державі.
У зустрічі взяли участь директор департаменту економічної політики Филипів Р.С., директор департаменту агропромислового розвитку Хмиз Н.С., учений секретар Відділення економіки НАН України Князєв С.І.
Фото з зустрічі тут та тут.

13.03.2017

2017.03.01. Київ. Газета «Україна молода», Стаття «Заповіти геніїв нації — скарбниці державотворчих ідей», Вовканич С.
1 березня 2017 р. Провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» д.е.н., професор Степан Вовканич опублікував статтю «Заповіти геніїв нації — скарбниці державотворчих ідей» у газеті «Україна молода».
Детальніше тут.

04.03.2017

2 березня 2017 року співробітники сектору просторового розвитку (завідувач сектору д.е.н., проф. М.І. Мельник, с.н.с., к.е.н. С.Д. Щеглюк, н.с., к.е.н. С.М. Ткач), сектору проблем транскордонного співробітництва (в.о. завідувача сектору д.е.н., с.н.с. Х.М. Притула, н.с., к.е.н. О.І. Пастернак, м.н.с. Я.Я. Калат, аспірант Т.І. Бандура), відділу регіональної фінансової політики (с.н.с., к.е.н. І.М. Гринчишин) і відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій (завідувач відділу д.е.н., проф. С.О. Іщук) взяли участь у конференції «Україна-ЄС: відносини у часи невизначеності та швидких змін». [...]

03.03.2017

2017.02.23. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Львівської області до 2020 року, Мельник М.І., Максимчук М.В.
23 лютого 2017 року завідувач сектору просторового розвитку М.І. Мельник та старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики М.В. Максимчук взяли участь у першому засіданні робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Львівської області до 2020 року. Учасники робочої групи: директор департаменту економічної політики Роман Филипів, координатор аналітичного компоненту Програми USAID (ЛЕВ) Оксана Кузяків, старший радник з економічних питань Програми USAID (ЛЕВ) Ігор Бураковський, експерт Програми USAID (ЛЕВ) Артур Ковальчук дискутували про актуальність та необхідність розробки стратегічного документу для розвитку малого й середнього бізнесу та покращення підприємницького клімату Львівщини, залучення інвестицій та підвищення ефективності функціонування малого та середнього підприємництва у партнерському діалозі влади з бізнесом. Учасники обговорили низку актуальних питань щодо стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, виробили план наступних дій з розробки візії, стратегічних цілей та завдань Стратегії.
Деталі тут та фото тут.

24.02.2017

22 лютого 2017 року старший науковий співробітник сектору просторового розвитку С.Д. Щеглюк взяла участь у роботі конференції «Розвиток німецько-української економічної співпраці в Західній Україні», яка організована у співпраці з Львівською торгово-промисловою палатою та Львівською обласною державною адміністрацією. Метою конференції було ознайомлення з діяльністю Німецько-української промислово-торговельної палати та налагодження партнерства між українськими й німецькими підприємцями для залучення нових інвестицій на Львівщину. [...]

24.02.2017

2017.02.13. Львів, просп. Чорновола, 57. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи департаменту агропромислового розвитку, Залуцький І.Р.
13 лютого 2017 року на запрошення департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. прийняв участь у засіданні робочої групи по напрацюванню законодавчих пропозицій щодо обігу земель сільськогосподарського призначення як інструменту розвитку сімейно-фермерському типу господарювання, зміцнення економічної бази розвитку територіальних громад, формування економічно ефективної та екологічно збалансованої системи земельного устрою в сільській місцевості.

15.02.2017Веб-майстер П. Попадюк