Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №2 за 2019 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 2 за 2019 р.


 • ОГОЛОШУЄТЬСЯ III конкурс наукових робіт
  з проблем розвитку регіональної економіки
  та транскордонного співробітництва імені М.І.Долішнього
  для аспірантів та молодих вчених
  Термін подання наукових робіт -
  до 20 квітня 2019 р.

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює додатковий набір в аспірантуру
  на 2019 рік на умовах контракту (до 20 січня 2019 р.)

 • 16 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудуться

  IV наукові читання з питань регіоналістики
  пам’яті академіка НАН України М.І. Долішнього)


 • 17 травня 2019 року
  в Інституті регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України відбудеться

  ІV Міжнародна конференція молодих вчених
  «Перспективи розвитку підприємництва в міжнародному контексті» (Лодзь – Львів)

 

У п'ятницю, 16 лютого департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації звітував про результати своєї роботи у 2017 році та завдання на 2018 рік. На звіт були запрошені керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій області, представники експертного середовища, освітніх і наукових установ та громадської ради, створеної при департаменті. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь фахівці відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н., доцент І. Р. Залуцький та к.е.н. Л. П. Казьмір. [...]

20.02.2018

2016.02.13. Львів, Львівська торгово-промислова палата. Зустріч підприємців із представниками Львівської ОДА у формі дискусії на тему «Державна інвестиційна політика та її вплив на розвиток економіки Львівщини»
13 лютого 2018 року у конференц-залі Львівської торгово-промислової палати (Стрийський парк, 14) у формі дискусії на тему: «Державна інвестиційна політика та її вплив на розвиток економіки Львівщини» відбулась зустріч підприємців із представниками Львівської ОДА – заступником директора департаменту економічної політики, начальником управління промисловості та підприємництва Андрієм Кісерою та начальником управління інвестиційної політики Романом Матисом. Учасники зустрічі, ініційованої Регіональною радою підприємців у Львівській області і Львівським обласним об’єднанням роботодавців, обмінялись думками щодо формування інвестиційної політики та проблем розвитку промисловості у Львівській області.
У заході від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.8 І.8 Долішнього НАН8 України» взяли участь завідувач відділу розвитку виробної сфери регіону та інвестицій, д.е.н., професор С. О. Іщук та старший науковий співробітник відділу, к.е.н. Л. Й. Созанський. У своєму виступі Світлана Іщук наголосила на тому, що Інститут налаштований на продовження конструктивної співпраці як з органами регіональної влади у площині розробки стратегічних документів розвитку Львівщини (зокрема актуальної на сьогодні експортної стратегії), так і налагодження тіснішої співпраці з промисловцями задля ефективної реалізації індустріального потенціалу регіону.
Фото з події:

20.02.2018

2018.02.12. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, публічне звітування департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації про результати роботи у 2017 році та завдання на 2018 рік
12 лютого відбулося публічне звітування про результати роботи у 2017 році та завдання на 2018 рік департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» активну участь у заході взяли завідувач сектору просторового розвитку, д.е.н., проф. Мар'яна Мельник і с.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.е.н., доцент Іван Залуцький.
Під час звітування т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук наголосила на необхідності розвитку «точок росту» територій. Відповідно до цього серед основних напрямів просторового планування передбачено формування дорожньої карти інвестиційного розвитку області на 2017-2020 роки. Основні роботи з формування карти уже виконані. Так, минулого року в межах просторового планування забезпечили резервування інвестиційно-привабливих земельних ділянок площею 3938,1 га. Також карта передбачатиме проекти, земельні ділянки, доступність (дороги), інфраструктуру та ресурси.
Фото з події:

19.02.2018

2018.01.23. Львів, просп. Чорновола, 57. Львівська обласна державна адміністрація, зустріч аграріїв та науковців Львівщини з Головою ГС «Всеукраїнська аграрна рада» А. Дикуном, Залуцький І. Р.
23 січня 2018 року в актовому залі департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (вул. Чорновола 57, 5 поверх) в режимі круглого столу відбулася зустріч аграріїв та науковців Львівщини з Головою ГС «Всеукраїнська аграрна рада» А.Дикуном.
У заході від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» взяв участь старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент  І. Р. Залуцький.
Голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада» А. Дикун окреслив особливості державної підтримки аграрної галузі у 2018 році та перспектив запровадження ринку землі в Україні.
Учасники зустрічі обмінялись думками щодо можливих моделей ринку землі, специфіки удосконалення законодавства в сфері реєстрації земельних ділянок і договорів оренди, формування збалансованої системи земельного устрою в сільській місцевості, активізації кооперації в сільській місцевості в контексті збільшення прибутковості малих та середніх аграрних підприємств.

30.01.2018

26 грудня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбувся тренінг «Публічні виступи. Як донести свою думку щоб Вас зрозуміли», організований Радою молодих вчених Інституту. Своїм досвідом поділилась Ірина Швець – директор Громадської мережі «Опора» у м. Львові.
Під час тренінгу було розглянуто суть та завдання публічного виступу. Тренер дала відповіді на питання, яким чином потрібно представляти себе і свій матеріал перед різною аудиторією та з яких важливих елементів повинен складатися публічний виступ. [...]

17.01.2018

10 листопада 2017 року у приміщенні Львівського Будинку вчених з нагоди Всесвітнього дня науки у Будинку вчених керівництво Львівської області відзначило преміями відомих і молодих учених регіону за значні досягнення у галузі науки. Відзнаку отримали 30 відомих учених і знаних фахівців та 120 молодих учених і дослідників, дослідження яких сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. Традиційно співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» увійшли до списку кращих науковців Львівщини. [...]

10.01.2018

24 листопада 2017 року у м. Львові відбулася ІІ міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих учених, аспірантів та студентів «Трансформаційні процеси в економіці України: глобальні та регіональні аспекти», організаторами якої виступили Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» та Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка». Співорганізаторами конференції були Науково-навчальний комплекс «Економосвіта» та Ради молодих вчених і Наукові товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених установ ННК «Економосвіта», Інститут розвитку села та сільського господарства Польської академії наук, Національний інститут економічних досліджень (Республіка Молдова). [...]

09.01.2018

16-19 грудня 2017 року у м. Відень (Австрія) відбувся V Міжнародний науковий семінар «Формування економіки знань як базису інформаційного суспільства» («Formation of Knowledge Economy as the Basis for Information Society»). Семінар був організований Міжнародною академією інформатики у стінах Віденського університету (Universität Wien) – одного із найстаріших та найбільших університетів Європи.
Захід відвідали провідні вітчизняні та зарубіжні науковці, освітяни, управлінці, які мали змогу обговорити актуальні проблеми розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного й людського потенціалу в умовах формування «економіки знань». Активну участь у роботі семінару взяли працівники відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., професор Садова У. Я., к.н.держ.упр., докторант Біль М. М., к.е.н., н.с. Левицька О. О. та к.е.н., м.н.с. Бачинська М. В. [...]

01.01.2018

20 листопада 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбулась презентація монографії відомого етнодемографа, кандидата філософських наук С.О. Цапка «Політична експозиція світу у фокусі сучасних демовідтворювальних та міграційних процесів» та вшанування пам’яті автора.
Сергій Олексійович Цапок (23 серпня 1940 р. – 18 квітня 2015 р.) – відомий в Україні та поза її межами вчений, котрий присвятив своє життя ідеям світової етнодемографічної науки. Пропрацював в Інституті рівно 40 років і залишив вагомий слід в його історії.
Участь у заході взяли представники наукових установ, вищих навчальних закладів, громадських організацій, друзі, близькі, колеги та учні Сергія Олексійовича. [...]

01.01.2018

23-25 листопада 2017 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся VII Міжнародний молодіжний фестиваль науки «Litteris et Artibus». У рамках VII Міжнародного молодіжного фестивалю науки «Litteris et Artibus» відбулося дев’ять міжнародних конференцій. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у роботі Міжнародної конференції молодих вчених «Економіка та менеджмент 2017» взяли участь науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва, к.е.н. Олена Пастернак та старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики, к.е.н. Назарій Попадинець. Науковці виступили із спільною доповіддю «Marketing instruments of Ivano-Frankivsk oblast promotion in terms of cross-border cooperation». [...]

15.12.2017

17 листопада 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні суспільно-економічні проблеми українсько-польського транскордонного співробітництва», яка була організована Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» спільно із Львівським національним університетом імені Івана Франка та Жешувським університетом. У конференції брали участь співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва в.о. завідувача сектору, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, науковий співробітник, к.е.н. Олена Пастернак і провідний інженер Оксана Цісінська. Оксана Цісінська виступила із доповіддю «Current State and the Ways of Improving Activity in the Sphere of Ukrainian-Polish Cross-Border Cooperation». [...]

15.12.2017

1 листопада 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту був проведений навчальний тренінг на тему «Грантові програми та стипендії Польщі – дослідницька платформа молодих науковців України». Тренінг провів Кульчицький Іван Іванович (ГО «Агенція європейських інновацій»), який має 15-ти річний досвід в організації та реалізації міжнародних та національних проектів, індивідуальних та корпоративних навчальних програм.
На тренінгу представлено інформацію щодо видів стипендій для проведення наукових досліджень та стажування у різних установах та інституціях Польщі, їх тривалості, а також мети та умов участі у таких грантових та стипендійних програмах. Окремо було відзначено важливість налагодження співпраці між українськими та польськими організаціями у період перебування стипендіата за кордоном. Тренер висвітлив основні перспективи, для молодих науковців, від участі у таких програмах. Також І. Кульчицький поінформував присутніх про основні програми та стипендії Німеччини та США. [...]

11.12.2017

2017.12.05. Львів. Львівська обласна рада, Затвердження стратегії розвитку гірських територій Львівської області
5 грудня 2017 року Львівською обласною радою затверджено Стратегію розвитку гірських територій Львівської області. Проект Стратегії був розроблений сформованою за розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації робочою групою, у складі якої активно працювали директор Інституту д.е.н., професор Кравців В. С. та провідний науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики і природокористування, к.е.н. Жук П. В. До затвердженого документа включено низку підготовлених фахівцями Інституту матеріалів та положень щодо обґрунтування мети й основних завдань Стратегії, варіантів їх вирішення, врахування зарубіжного досвіду й визначення ключових секторальних напрямів розвитку гірських територій тощо.
Інформація про ухвалення рішення щодо затвердження Стратегії тут.

06.12.2017

2017.12.01. Львів. ТРК Львів, Радіостанція «Львівське радіо», радіопередача «Про політику зблизька», Жук П.
1 грудня 2017 р. провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у радіопередачі «Про політику зблизька» на Львівському радіо, де висвітлив досягнення та проблеми процесу створення об’єднаних територіальних громад на Львівщині. Радіопередача транслювалася у прямому ефірі 1 грудня 2017 р. Відеозапис тут

04.12.2017

2017.11.03. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з питань розвитку гірських територій Львівської області, Жук П. В.
3 листопада 2017 року провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту цільової Програми розвитку гірських територій Львівської області, створеної згідно з розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації № 204/0/5-17 від 17.03.2017 р. На засіданні, яке пройшло під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Замлинського Р. Т., було в цілому схвалено поданий на розгляд робочої групи проект Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки, який містить, зокрема, матеріали, підготовлені фахівцями Інституту. Проект Стратегії з урахуванням висловлених учасниками засідання пропозицій рекомендовано подати на розгляд обласної ради.
Жук П. В. у своєму виступі обґрунтував пропозиції щодо додаткового включення до проекту Стратегії завдань з активізації й стимулювання співробітництва територіальних громад при вирішенні спільних проблем розвитку; транскордонного й міжнародного співробітництва; розвитку інформаційних комунікацій, систем електронних послуг і електронного урядування; територіального планування, розроблення схем планування територій адміністративних районів та територіальних громад гірської частини області; активізації інвестиційної діяльності та створення робочих місць у гірських місцевостях через прийняття Закону «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України» (законопроект № 4102, розроблений фахівцями Інституту). Вказані пропозиції знайшли підтримку членів робочої групи.

06.11.2017Веб-майстер П. Попадюк