Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Монографії

#p20100403 

Файл Adobe Reader УДК 338.49:338.34.055.2(477)
Маслак В. О. Ринкова інфраструктура та її вплив на економічне зростання виробництва: теоретичні та прикладні засади : монографія / В. О. Маслак, О. О. Маслак, В. Й. Жежуха ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2010. – 204 с. (фрагмент)

Джерел: 207

У монографії досліджено проблеми формування ринкової інфраструктури в складних умовах ринкової трансформації економіки та її впливу на економічне зростання виробництва. Основна увага приділена обґрунтуванню напрямків покращення стану ринкової інфраструктури, економіко-математичному моделюванню впливу ринкової інфраструктури на зростання виробництва та його прогнозуванню на основі запропонованої економіко-математичної моделі.
Монографію можна рекомендувати науковим працівникам, аспірантам, підприємцям, менеджерам, фахівцям та усім тим, хто цікавиться проблемами ринкової інфраструктури.
Ключові слова: ринкова інфраструктура, економічне зростання виробництва, теоретичні засади, прикладні засади

#p20100402 

Файл Adobe Reader УДК 330.322(477)
Другов О. О. Інвестиційне забезпечення інтелектуалізації економіки України : монографія / О. О. Другов ; Університет банківської справи НБУ ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2010. – 284 с. (фрагмент)

Джерел: 201

Досліджено проблеми інвестиційного забезпечення інтелектуалізації економіки. Проаналізовано світовий досвід розвитку інтелектуалізації, як економічного процесу, обґрунтовано його теоретичні засади. Оцінено стан її інвестиційного забезпечення в Україні, порівнюючи з Російською Федерацією та Республікою Польщею, проведено його факторний аналіз. Розроблено організаційно-економічні методи розвитку інвестиційного забезпечення основних сфер інтелектуалізації економіки (вищої освіти та науки) і посилення її впливу на економічне зростання України.
Для наукових та науково-педагогічних працівників, спеціалістів-практиків і студентів, які займаються проблематикою інвестиційного забезпечення сфер інтелектуалізації економіки.
Ключові слова: економіка України, інвестиційне забезпечення, інтелектуалізація економіки

#p20100401 

Файл Adobe Reader УДК 339.92(1-04)(083.132)
Рекомендації щодо впровадження нових форм транскордонного співробітництва / заг. ред.: Н. А. Мікула ; Н. А. Мікула, В. В. Толкованов, В. В. Демченко, І. Р. Тимечко та ін. ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2010. – 150 с. (повний текст)

Рекомендації щодо впровадження нових форм транскордонного співробітництва містять пропозиції щодо виявлення транскордонних кластерів та кластерних ініціатив; формалізації прикордонної торгівлі з урахуванням досвіду її організації суміжними країнами;, розвитку транскордонного партнерства та європейських угрупувань територіального співробітництва.
Рекомендуються фахівцям центральних органів влади та суб'єктів транскордонного співробітництва - територіальних громад, їх представницьких органів, місцевих органів виконавчої влади, науковцям і викладачам, всім, хто цікавиться проблемами розвитку транскордонних регіонів.
Колектив авторів: Н. А. Мікула, В. В. Толкованов, В. В. Демченко, І. Р. Тимечко, Є. Е. Матвєєв, О. П. Жук, О. З. Федоришин, Ю. О. Цибульська, О. Б. Цісінська, М. О. Гусєва.
Ключові слова: транскордонне співробітництво, впровадження нових форм, рекомендації

#p20100301 

Файл Adobe Reader УДК 338.45:690(477)
Воськало В. І. Стратегії розвитку житлового будівництва в Україні : монографія / В. І. Воськало ; Інститут регіональних досліджень НАН України ; [наук. ред. Л. Т. Шевчук]. – Львів, 2010. – 176 с. (фрагмент)

Джерел: 236

У монографії висвітлено сучасні теоретичні аспекти розроблення і формування стратегій розвитку житлового будівництва в Україні. Розкрита суть сегрегації житлового будівництва та обґрунтована необхідність її урахування у стратегіях житлового будівництва. Окреслено принципи та методи розроблення стратегій житлового будівництва. Акцентовано увагу на особливостях ретроспективних проблем і тенденцій житлового будівництва та особливостях їх відображення у стратегічній документації. Обґрунтовано напрями удосконалення розроблення стратегій житлового будівництва в У країні. Розкрито специфіку урахування новітніх технологій у сфері житлового будівництва в стратегіях його розвитку.
Призначена для науковців, економістів, соціологів, інженерів, будівельників, управлінців, а також для всіх, хто цікавиться проблемами розвитку економіки та управління національним господарством.
Ключові слова: житлове будівництво, стратегії розвитку, Україна

#p20100101 

Шульц С. Л. Економічний простір України: формування, структурування та управління : монографія / С. Л. Шульц ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2010. – 390 с.

У монографії досліджуються теоретичні, методологічні та прикладні засади формування та структурування економічного простору України. Обґрунтовуються концептуальні положення просторової регіоналістики, розкривається її сутність і методи дослідження. Акцентовано увагу на вивченні просторових закономірностей економічного розвитку регіонів та особливостях розвитку національної міської мережі. Значне місце відведено обґрунтуванню пріоритетів поліцентричної моделі просторової організації економіки, вдосконаленню регіональної економічної політики та механізмам її реалізації.
Ключові слова: економічний простір, Україна, формування простору, структурування простору, управління простором

2009

#p20090803 

Файл Adobe Reader УДК 66.4
Проблеми розвитку транскордонного співробітництва України в умовах розширеного ЄС: монографія/ ред.: Н. А. Мікула, В. В. Борщевський, Т. Г. Васильців. Львів, 2009. 436 с. URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20090803.pdf (повний текст)

Джерел: 49

У монографії визначені та обґрунтовані теоретико-методологічні засади, а також прикладні засади розвитку транскордонного співробітництва України в умовах розширення ЄС.
Автори: Н. А. Мікула, В. В. Борщевський, Т. Г. Васильців, В. І. Волошин, О. А. Мокій, В. В. Засадко, Ю. В. Мігущенко, О. А. Радіца, В. П. Гулима, В. В. Дейнеко, О. Є. Музичук, I. P. Тимечко.
Ключові слова: транскордонне співробітництво, євроінтеграція, державна політика, проблеми розвитку, Україна, розширення ЄС

#p20090802 

Файл Adobe Reader УДК 314.14:303.442.3.023:323.11
Цапок С. О. Етнодемографічна картина сучасного світу (енциклопедичне дослідження). Доп. вид. : монографія / С. О. Цапок ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2009. – 418 с. (фрагмент)

Джерел: 111

Вітчизняне видання, в якому синтезовано досвід з вивчення етнодемографічної ситуації у світі. Дається короткий огляд усіх наявних етносів Земної кулі або їх об’єднань (понад 2130 позицій), розділених за окремими групами і сім’ями (відповідно: близько 300 і 58 позицій). Чисельність народів наведена, переважно, за станом на середину 90-х років, на пострадянському просторі - на початок нового тисячоліття. Книга розрахована на фахівців з міжнародних відносин, представників депутатського корпусу, докторантів, аспірантів, студентів та викладачів ВНЗ гуманітарного профілю, буде корисною педагогам, що працюють у системі загальної та спеціальної середньої освіти, а також широкому загалу зацікавлених етнодемографічними та соціолінгвістичними проблемами світу.
Ключові слова: етнодемографічна картина

#p20090801 

Файл Adobe Reader УДК 332.13:330
Інтелектуально-інноваційний розвиток регіону в контексті євроінтеграції : монографія / наук. ред. Л. К. Семів ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2009. – 483 с. (Сер. «Проблеми регіонального розвитку»). (фрагмент)

Джерел: 441 посилання

У монографії висвітлено сучасні теоретичні, методологічні та прикладні основи досліджень інтелектуально-інноваційного розвитку регіону. На основі системного підходу до інтелектуально-інноваційного розвитку в контексті євроінтеграції України та її регіонів опрацьовано такі питання: понятійний апарат та визначення концептуальних парадигм інтелектуально-інноваційного розвитку регіону; інноваційна складова підвищення конкурентоспроможності регіону та економічні чинники активізації інноваційної діяльності; економіко-просторові аспекти інтелектуально-інноваційного розвитку регіонів України; соціально- демографічні перспективи використання інтелектуальних ресурсів в інноваційному розвитку регіональних систем; соціальні детермінанти інтелектуально-інноваційного розвитку регіону; роль освіти та науки в забезпеченні інтелектуально-інноваційного розвитку регіону; європейські орієнтири та передумови інтелектуально- інноваційного розвитку регіону (інституційне забезпечення, розвиток освіти і науки, охорони здоров'я тощо), проблеми забезпечення економіки регіону професійними робітничими кадрами в системі інноваційної моделі розвитку (на прикладі Львівської області).
Розраховано на науковців, економістів, керівників та практичних працівників органів державного та регіонального управління різних рівнів.
Авторський колектив: Л. К. Семів, С. Й. Вовканич, М. В. Максимчук, С. М. Писаренко, У. Я. Садова, З. В. Герасимчук, Л. Л. Ковальська, І. В. Бакушевич, М. І. Мельник, І. Б. Назаркевич, Б. Ф. Заблоцький, О. Б. Мних, О. М. Луцків, С. Л. Шульц, І. З. Сторонянська, С. О. Цапок, В. Я. Бідак, А. Й. Ваврик, Р. А. Семів, С. Т. Пухир, О. В. Караванський, Г. Ю. Міщук, М. Б. Заблоцький, Т. В. Панчишин, Н. І. Данко, О. Р. Західна, Н. І. Андрусишин, І. Я. Луцишин, М. В. Булій, М. Ю. Лалакулич, О. І. Яйко, С. М. Шевченко, М. М. Біль, Л. В. Михайлюк, М. Я. Сорока.
Ключові слова: інтелектуально-інноваційний розвиток, регіон, євроінтеграція

#p20090701 

Файл Adobe Reader УДК 332.135(477)
Сторонянська І. З. Міжрегіональні інтеграційні процеси в Україні: тенденції та перспективи розвитку : монографія / І. З. Сторонянська ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2009. – 392 с. (Серія «Проблеми регіонального розвитку») (фрагмент)

Джерел: 288

У монографії досліджуються сучасні теоретичні, методологічні та прикладні засади вивчення внутрішньодержавної міжрегіональної інтеграції в умовах трансформаційної соціально орієнтованої економіки та формування інтегрованого економічного простору держави. Акцентовано увагу на розвитку територіальних і просторових аспектів формування концепції та аналізу міжрегіональної соціально-економічної інтеграції. Запропоновано методику комплексної оцінки міжрегіональних соціально-економічних зв’язків, визначено внутрішні та зовнішні чинники дезінтеграції та проаналізовано асиметрію розвитку регіонів України. Значне місце відведено управлінню процесами міжрегіональної інтеграції в Україні.
Для науковців, економістів, керівників і практичних працівників органів управління різних рівнів.
Ключові слова: зовнішні економічні зв'язки; економіка України

#p20090601 

Файл Adobe Reader УДК 332.122(477.8)
Економічний розвиток областей Західного регіону України: аналіз, діагноз, тенденції : монографія / наук. ред. С. О. Іщук ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2009. – 164 с. (Сер. «Регіони: моніторинг, прогнози, моделі»). (фрагмент – перші 4 с.)

У монографії запропоновано методичні підходи до оцінювання загальноекономічного розвитку областей регіону, що передбачає розрахунок абсолютних і відносних показників розвитку областей, аналіз ефективності використання виробничих ресурсів і оцінку рівня ділової активності в регіоні. Оцінювання проведено на основі даних про результати функціонування економіки семи областей (Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької) Західного регіону України.
За результатами діагностики рівня динаміки показників основних видів економічної діяльності аналізованих областей сформовано аналітичну основу для прийняття відповідних програм розвитку господарського регіону.
Для наукових працівників, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, державних службовців, підприємців.
Авторський колектив: С. О. Іщук, Т. В. Кулініч, І. В. Андел, О. І. Лиса, С. М. Ткач, Г. В. Горин.
Ключові слова: економічний розвиток областей, Західний регіон України, аналіз, діагноз, тенденції


Веб-майстер П. Попадюк