Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Співпраця з вищими навчальними закладами

Основна увага розвитку у співробітництві із вищими навчальними закладами та установами МОН України у 2021 році зосереджувалася на реалізації програми діяльності науково-навчального комплексу «Економосвіта» (створений у 2003 р.), учасниками якого, крім Інституту, є: Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Інститут економіки та менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», Західноукраїнський національний університет, Львівський торговельно-економічний університет, Луцький національний технічний університет, Волинський національний університет ім. Л.Українки, ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції», Державна вищи технічно-економічна школа в Ярославі (Польща).

Так, 23.04.2021 р. в режимі он-лайн відбулося щорічне засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» за участі представників університетів і наукових установ, що входять до його складу. Підведено підсумки роботи ННК «Економосвіта» у 2020 р. та визначено завдання діяльності комплексу на 2021–2022 рр. Обговорено також особливості акредитації освітньо-наукових програм за третім рівнем вищої освіти та кооперацію установ комплексу у питаннях підготовки докторів філософії. Прийнято рішення про внесення змін до Положення про діяльність комплексу та переобрання ректора Університету банківської справи д.е.н., проф. Кузнєцової А.Я. головою Координаційної ради комплексу.

До результатів роботи Інституту в рамках комплексу у 2021 році слід віднести:

  • залучення 4 штатних працівників Інституту до навчального процесу у вищих навчальних закладах комплексу та 5 науковців з установ комплексу до виконання науково-дослідних робіт в Інституті. 4 провідних науковців Інституту у звітному році були головами Державних екзаменаційних комісій в установах комплексу;
  • підвищення кваліфікації 11 науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів комплексу та 5 працівників Інституту у вищих навчальних закладів установ комплексу, проходження педагогічної практики аспірантів установи в Університеті банківської справи;
  • виконання 5 науково-дослідних робіт спільно із науковцями установ комплексу;
  • спільне проведення 4 науково-практичних конференцій з актуальних проблем економіки, зокрема: XХІ Міжнародної наукової конференції молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи» (Львів, 8.04.2021); IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції молодих вчених «Економічний розвиток держави, регіонів та підприємств: проблеми та перспективи» (Львів, 28-29.04.2021); ХІV Міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція України у європейський та світовий фінансовий простір» (Львів, 20.05.2021); І Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих вчених «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи», (Львів, 22.10.2021).

Зокрема, спільно з науково-дослідним центром «Демос» Національного університету «Львівська політехніка», на замовлення Міністерства розвитку громад і територій України (згідно з договором № 36-300/2021 від 06.08.2021 р.), працівники Інституту взяли участь у виконанні науково-дослідної роботи «Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів» , в рамках виконання якої проведено оцінку потенціалу існуючих заводів з виробництва пластику і використання біодеградабельних полімерів у регіонах України.

З метою забезпечення розвитку освітньо-наукових програм 051 Економіка та 072 Фінанси, банківська справа та страхування підготовки доктора філософії (за третім освітньо-науковим рівнем вищої освіти) у звітному році Інститут співпрацював із вищими навчальними закладами комплексу. Зокрема, викладачі навчальних курсів Інституту проходили педагогічне стажування у Львівському торговельно-економічному університеті, Університеті банківської справи, Західноукраїнському національному університеті та Львівському національному університеті імені Івана Франка, аспіранти Інституту проходили педагогічну практику в Університеті банківської справи.

У 2021 році при Інституті діяла філія кафедри менеджменту організацій Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом (згідно угоди від 28.05.2019 р.).

У рамках роботи філії кафедри здійснювалося залучення вчених Інституту до навчального процесу, підвищення кваліфікації викладацького складу кафедри з питань організації та проведення науково-пошукових досліджень, спільне проведення наукових заходів, підготовка спільних публікацій тощо. Зокрема, в рамках роботи філії кафедри менеджменту організацій Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом організовано та проведено IX Міжнародну науково-практичну конференцію «Суспільні трансформації і безпека: людина, держава, соціум». (м. Львів, 4.06.2021 р.) та підготовлено збірник матеріалів конференції.


Співпраця з ВНЗ у роках: 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021


Веб-майстер П. Попадюк