Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Актуальні проблеми наукового й освітнього простору в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми наукового й освітнього простору в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів»
(14-15 травня 2015 р. у м. Мукачево)

14-15 травня 2015 року у м. Мукачево відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми наукового й освітнього простору в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів», присвячена 20-й річниці створення Мукачівського державного університету. Участь у конференції взяли понад 370 науковців, викладачів та студентів, у тому числі закордонні партнери з університетів Польщі, Угорщини, Словаччини й із двадцяти регіонів України – від Ужгорода і до Харкова. Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України виступив одним із співорганізаторів даної конференції.

За словами ректора Мукачівського державного університету Тетяни Щербан, зараз його колектив об’єднує майже 6 тисяч студентів (разом з двома коледжами, які входять в структуру вишу) і сотнями викладачів, серед яких є 22 доктори наук і 120 кандидатів.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, заступник голови закарпатської обласної ради Михайло Попович, міський голова м.Мукачево Золтан Лендєл. Директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Василь Кравців привітав колектив МДУ з ювілеєм та виступив на пленарному засіданні конференції із доповіддю «Регіональна політика України: сучасні виклики та завдання економічної науки».

У рамках конференції у Мукачівській міській раді було проведено круглий стіл «Актуальні аспекти транскордонного співробітництва» за участю науковців України, Польщі та Словаччини. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України» було виголошені наступні доповіді:

  • В. Кравців, директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», д.е.н., проф.: «Проблематика транскордонного співробітництва у наукових дослідженнях ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього НАН України»;
  • В. Борщевський, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», д.е.н., доцент: «Стан та перспективи розвитку транскордонного співробітництва регіонів України в сучасних умовах євроінтеграції»;
  • С. Матковський, голова Ради інформаційно-статистичного транскордонного кластеру «Інфостат Україна-Польща», к.е.н., професор: «Транскордонна статистика як інструмент моніторингу розвитку прикордонних територій».

Делегацією Інституту також були проведені зустрічі та переговори з учасниками конференції щодо налагодження наукової співпраці. Підписано Меморандум про співпрацю у сфері науково-освітньої та інноваційної діяльності між Мукачівським державним університетом, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього НАН України», Хмельницьким національним університетом, Українською інженерно-педагогічною академією (м. Харків), Пряшівським університетом (Словаччина), Державною вищою школою в Освєнцімі (Польщв), Сільськогосподарським університетом у Кракові (Польща), Техніко-гуманітарною академією в Бєльсько-Бяла (Польща).


Веб-майстер П. Попадюк