Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» імені академіка Мар’яна Долішнього

Засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» імені академіка Мар’яна Долішнього
(30 жовтня 2015 року у м. Львові)

30 жовтня 2015 року в Львівському навчально-науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулося засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта» імені академіка Мар’яна Долішнього.

Відкрила засідання із вітальним словом голова Координаційної ради комплексу, ректор ДВНЗ «Університет банківської справи», д.е.н., професор Т. С. Смовженко. Вона зокрема наголосила на необхідності налагодження транскордонних контактів з метою реалізації наукових та освітніх проектів, а також відзначила необхідність інформування закладів-партнерів про грантові проекти з метою створення освітніх консорціумів для реалізації спільних освітніх проектів на довгострокову перспективу. Запропонувала запрошувати гостьових лекторів з країн Вишеградської групи для викладання окремих блоків дисциплін з метою навчання «кращим практикам».

Звіт про результати діяльності за 9 місяців 2015 року науково-навчального комплексу «Економосвіта» представила д.е.н., проф. А. Я. Кузнєцова. Серед вагомих здобутків комплексу за звітний період: реалізація проекту «Фінансова грамотність»; організація спільних заходів радами молодих вчених; проведення літних шкіл для студентів із установ комплексу; реєстрація наукових видань установ комплексу у міжнародних науково-метричних базах даних.

Директор ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції» Б. М. Матолич представив доповідь «Перспективи розвитку транскордонного співробітництва України і роль ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції», в межах якої відзначив основні тенденції участі Львівщини та інших областей Західного регіону України до транскордонної співпраці, а також акцентував на можливості, які розкриваються для них в умовах активізації процесів євроінтеграції.

Заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», д.е.н., проф. І. З. Сторонянська у своєму виступі відзначила, що саме Інститут визначено провідною установою в структурі Національної академії наук України із досліджень транскордонного співробітництва. Вона розкрила основні результати та перспективні напрямки наукових досліджень з проблем транскордонного співробітництва, які реалізуються в Інституті. Зокрема Інститут здійснює підготовку щорічних наукових доповідей на тему «Розвиток транскордонного співробітництва», а впродовж останніх років провів низку наукових заходів із зарубіжними партнерами щодо налагодження взаємодій у транскордонному просторі.

Цікавими і змістовними були доповіді проректора з науково-педагогічної роботи ТНЕУ, д.е.н., проф. В. Я. Брича «Освітній вектор транскордонного співробітництва Україна – ЄС (досід ТНЕУ)»; завідувача відділу ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», д.е.н., доц. В. В. Борщевського «Західні області України як учасники транскордонного економічного простору: результати і перспективи наукових досліджень»; директора Інституту економіки і менеджменту НУ «Львівська політехніка», д.е.н., проф. О. Є. Кузьміна; проректора з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету, к.е.н., доц. В. Л. Галущак «Транскордонне співробітництво Луцького національного технічного університету на ринку освітніх послуг»; директора ДП Львівського державного центру науки, інновацій та інформатизації, к.т.н. М. С. Яворського «Інформаційно-організаційна підтримка транскордонного співробітництва у сфері науки та інновацій».

За результатами роботи засідання прийнято ухвалу, якою визначено основні вектори розвитку комплексу на наступне півріччя.


Веб-майстер П. Попадюк