Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Транскордонна безпека: політико-правовий, соціально-економічний та гуманітарний вимір

Міжнародна науково-практична конференція «Транскордонна безпека: політико-правовий, соціально-економічний та гуманітарний вимір»
(14 квітня 2016 р.)

14 квітня 2016 року працівники сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Транскордонна безпека: політико-правовий, соціально-економічний та гуманітарний вимір" організованій факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові та Центром міжнародної безпеки та партнерства.

Із вітальним словом виступив декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка, д.е.н., проф. Маркіян Мальський, який наголосив на важливості транскордонного співробітництва для розвитку українських прикордонних регіонів та відзначив необхідність забезпечення транскордонної безпеки в українському прикордонні, яке набирає нових ознак та нового тлумачення з огляду на численні виклики та загрози як на особистому (персональному) рівні, так і в локальному, регіональному та частково глобальному масштабах.

Заслухали також виступи виконавчого директора Інституту транскордонного співробітництва та європейської інтеграції, д.е.н, проф. Надії Мікули, старшого наукового співробітника РФ НІСД у м. Львові, к.е.н. Юліани Мігущенко, доцента факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка Наталії Шаленної та інших.

З доповіддю на тему «Розвиток транскордонного співробітництва: нові виклики та можливості» виступила в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», к.е.н., с.н.с. Христина Притула, яка акцентувала увагу на стані розвитку транскордонного співробітництва за участю прикордонних областей України по усьому периметру кордону та окреслила першочергові кроки, необхідні для його активізації.

Також доповідь на тему «Забезпечення економічної безпеки прикордонних регіонів України в умовах розвитку єврорегіонального співробітництва» презентувала Ярослава Калат, молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України». У ній вона зосередила увагу учасників конференції на можливостях соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів в рамках функціонування єврорегіональних структур, та зазначила на необхідності створення спільних механізмів забезпечення економічної безпеки транскордонного регіону в умовах розвитку єврорегіонального співробітництва.

В завершальній частині заходу відбулася дискусія з актуальних питань активізації транскордонного співробітництва та забезпечення транскордонної безпеки в прикордонних регіонах України. Учасники конференції погодилися з необхідністю продовження діалогу та розробки практичних рекомендацій для органів державного управління щодо подальшого розвитку транскордонного співробітництва з врахуванням доробку науковців та експертів у процесах реалізації державної політики.

В.о. завідувача сектору, к.е.н., с.н.с. Христина Притула та співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» щиро дякують організаторам конференції за можливість участі у цьому заході і висловлюють сподівання щодо подальшої співпраці.

Калат Я.Я.


Веб-майстер П. Попадюк