Урочисте засідання у приміщенні Львівського Будинку вчених з нагоди Всесвітнього Дня науки із врученням премій Львівської облдержадміністрації та Львівської облради працівникам наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Львівської області (10 листопада 2016 року, м. Львів)
10 листопада 2016 року у приміщенні Львівського Будинку вчених проведено урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня науки, на якому відбулося вручення премій Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради працівникам наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Львівської області, призначених розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 02.11.2016 року № 837/0/5-16 «Про обласні премії для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації у 2016 році» на підставі подання Західного наукового центру НАН України та МОН України. Премії виплачуються з обласного бюджету в рамках Програми розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки.
Заходи відбулись за участі голови Західного наукового центру НАН України і МОН України, академіка НАН України З. Т. Назарчука, першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Р. Т. Замлинського та директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Л. С. Мандзій.
У вітальному зверненні до наукової еліти перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив: "Сьогодні ми будуємо нову країну, і вона не може бути успішною без науки. Своїм внеском ви, молоді вчені, розвиваєте науково-інтелектуальний потенціал нашої держави. Дуже важливо, аби наші закордонні партнери побачили ваш значний потенціал та вагомий внесок у розвиток світової науки". Він і висловив подяку усім науковцям, викладачам, молодим ученим та аспірантам за доробок у вирішенні важливих проблем Львівщини.
Зі свого боку голова Західного наукового центру НАН України і МОН України, академік НАН України Зіновій Назарчук подякував за ці відзнаки для науковців, а також зауважив, що вже 15 років поспіль талановиті учені і фахівці отримують від обласної влади винагороди за свою працю. Академік відмітив, що премії є суттєвою підтримкою і стимулом для працівників науки, особливо в умовах, коли украй обмежене фінансування призводить до падіння престижу наукової праці, скорочення чисельності наукових кадрів, еміграції талановитої української молоді, а, отже – істотного збіднення інтелектуального потенціалу регіону і держави. Також академік констатував потребу створення Ради молодих учених регіону, яка б працювала і з владними структурами, і з Західним науковим центром та Малою академією наук України задля поповнення науки молоддю.
Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, к.політ.н., доцент Любомира Мандзій висловила слова вдячності і поваги тим, хто творить науковий продукт, а також побажала лауреатам подальших творчих здобутків.
Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 2 листопада 2016 року № 837/0/5-16 "Про обласні премії для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у 2016 році" обласною премією в номінації "обласні премії відомим ученим і знаним фахівцям" відзначено завідувача сектору просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», доктора економічних наук, професора Мельник Мар’яну Іванівну.
Доктор економічних наук, професор, завідувач сектору просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Мельник Мар’яна Іванівна виступила з привітальним словом, в якому, зокрема, подякувала керівництву Львівської області за продовження чудової традиції підтримки науковців, що сприятиме не лише збереженню, а й примноженню наукового потенціалу як регіону, так і країни загалом. Зазначила, що для забезпечення наукового супроводу соціально-економічних перетворень, як в регіоні, так і в країні загалом, налагоджена співпраця між ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» та Львівською державною адміністрацією і Львівською обласною радою. Вона зокрема зазначила:
«Науковці нашого Інституту не лише творять науковий продукт фундаментального характеру, але і активно долучаються до вирішення важливих та актуальних проблем соціально-економічного розвитку Львівської області. Радує, що керівництво Львівщини дослухається до думки науковців Інституту, зокрема, відбувається постійна співпраця в питаннях адміністративно-територіальної реформи, децентралізації, транскордонного співробітництва, просторового планування та містобудування, зайнятості населення і ін.
Вчені нашого Інституту були залучені до процесу обговорення і формування Перспективного плану створення спроможних територіальних громад у Львівській області. На даний час в Інституті на замовлення ЛОДА проводиться дослідження динаміки та структури незайнятого економічно активного населення Львівської області, що дозволить якісно оцінити кон’юнктуру місцевих ринків праці для подальшого обґрунтування політики просторового розміщення нових виробництв та залучення іноземних інвестицій.
Тобто, сприятлива платформа для впровадження результатів наукових досліджень на рівні керівництва області створена».
У завершенні виступу вона побажала всім гарного настрою, творчого натхнення і подальшої плідної праці на благо нашої країни.
Преміями талановитим молодим ученим і спеціалістам за значні досягнення в галузі науки, які сприяють подальшому регіональному розвитку відзначено трьох молодих науковців Інституту: наукового співробітника відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону, кандидата економічних наук Левицьку Ольгу Олександрівну, провідного інженера відділу регіональної екологічної політики та природокористування, доктора філософії та суспільних наук Федірка Богдана Олеговича, провідного інженера відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Цісінську Оксану Богданівну.
Загалом преміями було нагороджено 109 осіб: 21 - премією «Відомим ученим і знаним фахівцям» та 88 - преміями «Талановитим молодим ученим і спеціалістам». Серед нагороджених: 16 докторів наук та 5 кандидатів наук – знані фахівці у своїх галузях, і молоді учені – 55 кандидатів наук, аспіранти та науковці, які завершують дисертаційні дослідження.
|