Публічний звіт департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації (16 лютого 2018 року, м. Львів)
У п'ятницю, 16 лютого 2018 року департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації звітував про результати своєї роботи у 2017 році та завдання на 2018 рік.
На звіт були запрошені керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій області, представники експертного середовища, освітніх і наукових установ та громадської ради, створеної при департаменті. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь фахівці відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н., доцент І. Р. Залуцький та к.е.н. Л. П. Казьмір.
У виступі директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Н. С. Хмиз було досить детально висвітлено результатами роботи агропродовольчого комплексу Львівщини у 2017 році. Зокрема було відзначено, що у серпні минулого року в області розпочато аудит використання земель. За першими результатами цього аудиту визначено 51,2 тис. га ріллі, що не використовувалась. Органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області 727 клопотань на включення земельних ділянок, які не використовуються, для виставлення на аукціон. З них 276 земельних ділянок Держгеокадастр вже включив до переліку. Найактивнішими у цій роботі є Стрийський, Перемишлянський та Жидачівський райони.
З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства департамент спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області розробили відповідні алгоритми організації ефективного використання земель сільськогосподарського призначення, які доведені до відома органам місцевого самоврядування, райдержадміністраціям та аграріям Львівщини для приведення земельних відносин у відповідність до норм чинного законодавства.
На базі департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА створено єдину електронну систему даних про землі сільськогосподарського призначення в розрізі сільських рад. «Сьогодні ми в розрізі кожної сільської ради маємо інформацію про землі державної власності, які не використовуються», – зазначила Н. С. Хмиз.
За ініціативою департаменту в області реалізується проект «500 успішних сімейних господарств», метою якого є відродження села шляхом впровадження дієвих економічних моделей, спрямованих на стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції дрібними агровиробниками.
Особливу увагу очільниця департаменту зосередила також на питаннях підтримки розвитку фермерства та сільськогосподарської кооперації. «Ми сьогодні готові супроводжувати і сприяти вирішенню багатьох питань, починаючи від дозвільної документації при будівництві, введенні в експлуатацію та інших, щоб у аграріїв в основному залишалось питання налагодження виробництва», – зауважила Н. С. Хмиз.
Загалом на підтримку сільськогосподарських виробників області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів було спрямовано 63,6 млн грн., на 185 одиниць було оновлено машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств, на 121 га розширено площі інтенсивних плодово-ягідних насаджень.
Серед основних завдань у роботі департаменту на 2018 рік було виділено такі напрями:
- Продовження аудиту використання земель сільськогосподарського призначення.
- Підтримка розвитку органічного виробництва та управлінський супровід сертифікації нових товаровиробників.
- Допомога у розвитку фермерства, сільськогосподарської кооперації та малого бізнесу в сільській місцевості.
- Реалізація інвестиційних проектів та подальша промоція регіонального товаровиробника.
- Залучення додаткових фінансових інструментів для розвитку сільськогосподарського виробництва.
- Інформування громадськості про роботу АПК області.
Відповідаючи на запитання присутніх, Н. С. Хмиз особливо наголосила на важливості співпраці департаменту з науковим та експертним середовищами. У цьому контексті було відзначено досить плідну співпрацю з фахівцями Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України і, зокрема, з відділом розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва.
Переглянути ключові положення звіту департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА за 2017 рік можна за посиланням.
|