Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету?

Відкрита дискусія «Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету?»
(22 лютого 2019 року, м. Львів)

22 лютого 2019 року у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулась відкрита дискусія «Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету?», участь у якій взяли співробітники відділу просторового розвитку с.н.с., к.е.н. С. Д. Щеглюк та н.с., к.е.н. Н. Р. Синюра-Ростун. У рамках панельних дискусій обговорювалися актуальні питання формуваннявекторів трансформації закладів вищої освіти, серед яких:

  • «Еволюція університетів. На порозі невідомого майбутнього» (презентація звіту експертами «Українського інституту майбутнього» на чолі з Миколою Скибою);

  • «Скільки коштує якісна освіта і хто повинен за неї платити?» (за участі співзасновниці Благодійного фонду «Повір у себе» Ірини Іванчик, екс-президента Києво-Могилянської академії та колишнього міністра освіти і науки України Сергія Квіта, заступника міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, народного депутата, заступника голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та співзасновника ІТ-компанії ELEKS Олексія Скрипника);

  • «Підприємливий університет: що це, як ним стати і від чого це залежить?» (за участі співзасновника та керівника компаній «Yes&Design» та «Платформедіа» Олександра Акименка, радника міністра освіти і науки України, викладача Києво-Могилянської академії і Львівської бізнес-школи УКУ Михайла Винницького, декана факультету прикладних наук УКУ Ярослава Притули, гендиректора директорату вищої освіти і освіти дорослих Олега Шарова та модеруванням керівницею напрямку розвитку Львівської бізнес-школи УКУ Роксоляни Вороновської).

У рамках дискусії учасники представили свої бачення і можливості розвитку вищої освіти та університетів у національному та глобальному вимірах, окреслили основні загрози та ризики, що постають перед ними, визначили перспективи розвитку українських університетів у концепції економіки знань. Участь у заході дала можливість обмінятися думками з приводу розвитку науки в університетах, розуміння вимог до вищої освіти в Україні й світі, пошуку моделі розвитку українського університету та налагодити контакти для подальшої наукової співпраці.


Веб-майстер П. Попадюк