Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Робочі зустрічі з представниками ініціативних груп органів місцевого самоврядування щодо питань проведення реформи децентралізації
(10 березня 2020 року, м. Львів)

10 березня 2020 р. голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький провів робочі зустрічі з представниками ініціативних груп органів місцевого самоврядування з питань проведення реформи децентралізації, зокрема, щодо проблемних аспектів розроблення Перспективного плану формування територій громад області та створення й діяльності ОТГ. У зустрічах брали участь перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, т.в.о. директора департаменту економічної політики Степан Куйбіда, експерт з децентралізації Юрій Ганущак, заступник міського голови Львова Любомир Зубач. У якості експерта в зустрічах також брав участь провідний науковий співробітник Інституту, кандидат економічних наук Петро Жук.

В ході зустрічі представники діючих та пропонованих об'єднаних територіальних громад з Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Золочівського, Миколаївського, Мостиського, Пустомитівського, Самбірського, Сокальського, Стрийського районів висвітлювали свою аргументацію щодо інтересів громад, які відстоювали. Не з усіма висловленими баченнями й пропозиціями керівництво ЛОДА та експерти погодилися. Разом з тим, за пропозиціями низки громад вироблено узгоджені варіанти вирішення, які Львівська облдержадміністрація може відобразити у Перспективному плані.

Складними для розв’язання виявилися завдання з погодження інтересів міських, зокрема м. Львова, та прилеглих до них сільських громад. У процесі обговорення Петро Жук зазначив, що керівництву Львівської громади варто було раніше й активніше опрацьовувати з прилеглими до міста громадами питання створення Львівської ОТГ. Також на заваді є пересторога щодо фактичної втрати сільськими громадами можливостей управління своїми територіями при входженні до складу міських ОТГ. Юрій Ганущак зазначив обґрунтованість створення міських ОТГ спільно із сільськими громадами, разом з тим, безумовно необхідну взаємодію міських та прилеглих сільських громад є можливості будувати і через інструменти міжмуніципального співробітництва. П. Жук також висловив думку, що гостро проблемними є питання створення спроможних ОТГ на віддалених від центрів економічного зростання сільських територіях. В умовах низького рівня розвитку сільської економіки, а також за недостатньої державної підтримки аграрного сектору й бюджетів сільських громад, йде формування територіально дуже великих ОТГ у яких збільшується розрив між владою та мешканцями, зростає периферійність. Вищий потенціал саморозвитку забезпечують невеликі укрупнені територіальні громади, у яких не розмивається спільність інтересів, забезпечується зв’язок мешканців та влади, у більш повній мірі реалізується потенціал інклюзивного розвитку з використанням усіх його компонентів: людського, природно-ресурсного, економічного, організаційно-управлінського.


Веб-майстер П. Попадюк