Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Винар Наталія Василівна



Винар Наталія Василівна
Винар Наталья Васильевна
Vynar Nataliya Vasylivna

Посада:

здобувач

Місце роботи:

ІРД НАНУ, сектор транскордонного співробітництва

Сторінки:

Здобутки:

.

Досвід роботи:

здобувач сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».

Наукові видання

2018



Файл Adobe Reader УДК 332.135:339.9(477)
Розвиток транскордонного співробітництва: Тіньовий сектор в економіці прикордонних територій: науково-аналітична доповідь / ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» ; наук. ред.: В. С. Кравців, Х. М. Притула. – Львів, 2018. – 65 с. (Серія «Проблеми регіонального розвитку»). (повний текст)

Джерел: 66 посилань

Проаналізовано основні чинники та тенденції розвитку тіньової економіки у прикордонних регіонах, суміжних з країнами-членами ЄС. Проведено оцінку рівня тінізації економіки прикордоння на основі методів «витрати населення - роздрібний товарооборот» та електричного, а також наведено результати експертного опитування щодо частки господарської діяльності, яка перебуває у «тіні», у містах республіканського та обласного значення та районах шести прикордонних областей України. Досліджено особливості функціонування неформальної зайнятості та запропоновано концептуальні засади інституалізації економіки прикордонних регіонів України з метою недопущення тіньових форм економічної активності.
Для представників органів державної та місцевої влади, науковців, суб’єктів підприємницької діяльності, представників громадських організацій та інших осіб, зацікавлених у проблематиці розвитку прикордонних територій в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів.
Авторський колектив: Х. М. Притула, Ю. І. Стадницький, В. В. Борщевський, К. Куцаб-Бонк, Р. Т. Теслюк, О. І. Пастернак, М. В. Бачинська, О. О. Левицька, Я. Я. Калат, О. П. Демедюк, О. В. Махонюк, О. Б. Цісінська, В. М. Черторижський, Г. Я. Бабій, Т. І. Бандура, Н. В. Винар.
Ключові слова: транскордонне співробітництво, економіка прикордонних територій, тіньовий сектор

2017



Файл Adobe Reader Соціально-економічний розвиток прикордонних областей в умовах дії Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною (за результатами експертних оцінок) : науково-аналітична записка / ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» ; Х. М. Притула, О. І. Пастернак, Я. Я. Калат, О. П. Демедюк, О. Б. Цісінська, Т. І. Бандура, Н. В. Винар ; наук. ред. Х. М. Притула. – Львів, 2017. – 64 с. (повний текст)

У науково-аналітичній записці наведено результати експертного опитування представників органів місцевої влади з питань соціально-економічного розвитку прикордонних областей в умовах дії Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною. В опитуванні прийняли участь представники міст республіканського та обласного значення (працівники міських рад), працівники районних державних адміністрацій шести прикордонних областей: Волинської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Одеської областей. Всього до опитування долучилося 288 експертів-представників 113 органів місцевої влади.
Наведено оцінку сучасного стану розвитку прикордонних територій, досліджено вплив Угоди про Асоціацію України та ЄС на розвиток території в контексті як позитивних, так і негативних наслідків поглиблення євроінтеграційних процесів, окреслено перспективні напрями розвитку досліджуваних територій.
Для представників органів державної та місцевої влади, науковців, суб’єктів підприємницької діяльності, представників громадських організацій та інших осіб, зацікавлених у проблематиці розвитку прикордонних територій в умовах поглиблення транскордонного співробітництва.
Авторський колектив: Х. М. Притула, О. І. Пастернак, Я. Я. Калат, О. П. Демедюк, О. Б. Цісінська, Т. І. Бандура, Н. В. Винар.
Ключові слова: соціально-економічний розвиток, прикордонні області, Угода про Асоціацію між ЄС та Україною, експертні оцінки



Файл Adobe Reader УДК 332.135:339.9(477)
Розвиток транскордонного співробітництва 2017 : науково-аналітична доповідь / ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» ; наук. ред. В. С. Кравців ; наук. координатор Х. М. Притула. – Львів, 2017. – 89 с. (Серія «Проблеми регіонального розвитку»). (повний текст)

Джерел: 45 посилань

Проаналізовано основні тенденції соціально-економічного розвитку прикордонних областей, суміжних з країнами-членами ЄС. Досліджено особливості просторової організації економіки прикордонних регіонів в контексті активізації інтеграційних процесів, пов’язаних із підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та «тимчасовим» застосуванням Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Вивчено динаміку та структуру товарного експорту і імпорту областей Західного регіону України та визначено перспективи розвитку зовнішньої торгівлі товарами. Окреслено особливості функціонування прикордонної торгівлі в українсько-польському транскордонному регіоні. Запропоновано напрями активізації транскордонного співробітництва як вагомого інструменту розвитку прикордонних територій.
Для представників органів державної та місцевої влади, науковців, суб’єктів підприємницької діяльності, представників громадських організацій та інших осіб, зацікавлених у проблематиці розвитку прикордонних територій в умовах поглиблення транскордонного співробітництва.
Авторський колектив: Х. М. Притула, С. О. Іщук, Ю. І. Стадницький, С. О. Матковський, М. Церпал-Волан, О. І. Пастернак, Я. Я. Калат, О. Б. Цісінська, О. П. Демедюк, В. М. Черторижський, Т. І. Бандура, Н. В. Винар.
Ключові слова: транскордонне співробітництво

Статті

2018



УДК 332:338.435:330.3(477); JEL J31, J26, I32, Q01
Притула Х. М., Пастернак О. І., Винар Н. В. Рівень диференціації умов життя та доходів населення як один з індикаторів сталого розвитку країни. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 4(132). С. 39-44. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.04.044_u.

Літер.: 8


У статті здійснено порівняльний аналіз соціально-економічного поступу регіонів України та країни загалом у досягненні цілі Програми сталого розвитку до 2030 року стосовно скорочення нерівності розподілу доходів серед населення. Розглянуто індикатори нерівності розподілу доходів серед населення. Проаналізовано забезпечення доступності послуг соціальної сфери для домогосподарств у розрізі регіонів України. Оцінено проведення політики оплати праці на засадах рівності та справедливості за низкою індикаторів. Здійснено порівняння коефіцієнта концентрації доходів (коефіцієнта Джині), а також середньомісячної заробітної плати в Україні та країнах-членах ЄС. 
сталий розвиток, диференціація доходів, скорочення нерівності, доходи домогосподарств, доступність послуг соціальної сфери 

2017


Веб-майстер П. Попадюк