Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №1 за 2025 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 1 за 2025 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 20 січня 2025 р.
    Детальніше про умови

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір на 2024 рік
    до 16 вересня 2024 р. в аспірантуру
    до 15 серпня 2024 р. в докторантуру
 

20.09.2017. Телеканал «Перший Західний», телепередача «Скандальна децентралізація по-сілецьки», Жук П.В.
Провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н., Жук П. В. взяв участь у телепередачі «Скандальна децентралізація по-сілецьки» телепроекту «Право на вибір», у якій висвітлив позицію Інституту щодо питання формування об’єднаної територіальної громади у метрополійному ареалі м. Червоноград. Телепередача вийшла в ефір 20 вересня 2017 р. о 19.00 год. Відео телепередачі тут.

22.09.2017

7 вересня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) відбулася робоча зустріч між представниками Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України та Лодзького технічного університету (Польща), присвячена налагодженню наукових зв’язків та обговоренню перспектив розвитку співпраці між установами.
Від Інституту участь у заході прийняли: директор Інституту д.е.н., професор Василь Кравців; вчений секретар Інституту к.ф-м.н., с.н.с. Володимир Демченко; завідувач відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій д.е.н., професор Світлана Іщук, завідувач сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула; старший науковий співробітник відділу розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій к.е.н. Любомир Созанський; молодший науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування Іванна Мищишин. [...]

11.09.2017

02.08.2017. Львів. Львівський прес-клуб, Круглий стіл «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», Цісінська О.Б.
2 серпня 2017 року у Львівському прес-клубі за сприяння ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», в особі Марії Дзюпин, відбувся круглий стіл на тему: «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», в якому взяли участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, народний депутат України Любомир Зубач та науковці, представники влади і громади Львівської, Волинської, Івано-Франківської та інших областей України.
Участь у круглому столі також взяла представник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Оксана Цісінська, яка намагалась визначити причини та мотиви підписання угод про співпрацю між громадами, але відсутність бажання в об’єднанні їх в ОТГ. Також нею піднімалось питання доцільності роботи неспроможних об’єднаних територіальних громад та можливості і механізми приєднання їх до інших ОТГ.
Експерти також вказували на брак інформації від державних органів влади щодо співробітництва громад, визначали причини низької активності громад в об’єднанні та представляли хороші практики об’єднаних територіальних громад у інших регіонах України.
Фото з події:

15.08.2017

З 9 по 19 липня 2017 р. у Сучавському університеті імені Штефана Великого (Румунія) та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (Україна) проходила Міжнародна літня школа «Геополітика. Трикутник Румунія – Україна – Молдова: геополітика та стратегії безпеки», на якій свою доповідь «Транскордонне співробітництво як складова стратегічної безпеки українсько-румунсько-молдовських відносин» представила Цісінська О.Б. [...]

07.08.2017

13.07.2017. Львів, Головне управління ДФС у Львівській області. Засідання Громадської ради, Ткач Соломія
13 липня 2017 р. відбулося розширене засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області, у якому взяла участь к.е.н., науковий співробітник сектору просторового розвитку Соломія Ткач.
Основною темою засідання було обговорення діяльності роботи ГУ ДФС у Львівській області та Львівської митниці ДФС, а також проблемні питання платників податку на додану вартість, у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З доповідями виступили: начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро, в.о. заступника начальника Львівської митниці ДФС Володимир Пономаренко, заступник начальника ГУ ДФС у Львівській області Василь Кресяк.
Своєю чергою, Соломія Ткач провела анкетне опитування учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області щодо передумов розвитку форм просторової організації бізнесу в регіоні.
На завершення засідання очільник ДФС Львівщини закликав до підвищення ефективної взаємодії і координації між діяльністю Громадської ради та органами ДФС для покращення бізнес-клімату, сприяння роботі малого та середнього бізнесу.
Фото з події:

15.07.2017

6-7 червня 2017 року в рамках міжнародного круглого столу «Досягнення, сучасні підходи та перспективи оцінки транскордонного співробітництва» у м. Орадя (Румунія) співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» молодший науковий співробітник Ярослава Калат та провідний інженер Ольга Демедюк виступили з доповіддю «Транскордонне співробітництво між Україною та країнами-членами ЄС: проблеми та перспективи розвитку». Молоді вчені висвітлили основні проблеми розвитку транскордонного співробітництва за участю українських прикордонних регіонів та країн-членів ЄС в умовах посиленої євроінтеграції та зупинилися на перспективах і можливостях розвитку транскордонної взаємодії, особливо, між Україною і Румунією. [...]

14.07.2017

10 липня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) відбулася робоча зустріч між представниками Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України, Інституту єврорегіональних досліджень Орадя-Дебрецен (Румунія) та Університету Орадя (Румунія), присвячена перспективам розвитку співпраці наукових установ України і Румунії. Від Інституту участь у заході прийняли: заступник директора Інституту з наукової роботи д.е.н., професор Ірина Сторонянська; вчений секретар Інституту к.ф-м.н. Володимир Демченко; в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула; науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва к.е.н. Олена Пастернак; молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва Ярослава Калат; аспірант Тетяна Бандура. [...]

12.07.2017

27.06.2017. Львів, Львівська торгово-промислова палата. Засідання Ради підприємців Львівщини, Ткач Соломія, Кушнірецька Оксана
27 червня 2017 р. співробітники сектору просторового розвитку к.е.н. Соломія Ткач і к.е.н. Оксана Кушнірецька взяли участь у черговому засіданні Ради підприємців Львівщини, яке відбулося у Львівській торгово-промисловій палаті за участю підприємців з Республіки Польща.
На засіданні Ради підприємців Львівщини були обговорені ключові проблеми розвитку підприємництва в Україні, зокрема труднощі в налагодженні діалогу між владою і малим та середнім бізнесом, недостатній прозорості проведення державних закупівель та тендерів через систему ProZorro, податковий тиск на розвиток бізнесу та ін. По кожному з питань були розроблені відповідні пропозиції центральним органам влади.
Окрім того, Соломія Ткач і Оксана Кушнірецька провели опитування членів Ради підприємців Львівщини для оцінювання передумов розвитку форм просторової організації бізнесу в регіоні. Отримані результати експертого опитування будуть представлені в подальших дослідженнях науковців.
Фото з події:

04.07.2017

12-14 червня 2017 року у Центрі навчання та рекреації «Енергетик» (м. Краснобруд, Польща) відбувся Міжнародний семінар «XXII Варштати економістів-аграрників» в рамках двостороннього проекту «Трансформація соціально-економічної системи на сільських територіях» між Інститутом розвитку села та сільського господарства Польської академії наук та Державною установою «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», в якому взяли участь двоє молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» – м.н.с відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва к.е.н. М. Бас-Юрчишин та м.н.с. сектору проблем транскордонного співробітництва Я. Калат. [...]

26.06.2017

16 червня 2017 року у м. Запоріжжі в рамках конференції «Децентралізація. Спроможні громади як основа регіонального розвитку: виклики та можливості процесу децентралізації» відбувся круглий стіл «Механізми активізації соціально-економічного розвитку територіальних громад». Захід організований Національним інститутом стратегічних досліджень за участі Відділення економіки НАН України. На круглому столі відбулось обговорення актуальних проблем соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад. У роботі круглого столу прийняла участь Ірина Сторонянська, д.е.н., проф., заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» із доповіддю «Адміністративно-фінансова децентралізація та територіальний розвиток: нові тренди і виклики для регіональної політики», яка викликала жваве обговорення піднятих проблем. [...]

22.06.2017

15 червня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» в рамках договору про співпрацю між Інститутом розвитку села та сільського господарства Польської академії наук і Державною установою "Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України" та двостороннього проекту «Трансформація соціально-економічної системи на сільських територіях» відбувся круглий стіл на тему «Розвиток сільських територій: польський та український досвід».
Співорганізаторами заходу виступили ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України», Інститут розвитку села і сільського господарства Польської академії наук та Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові. [...]

21.06.2017

7-9 червня 2017 року у спортивно-оздоровчому таборі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (с. Світязь, Волинська область), відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Територіальний розвиток і регіональна політика: сучасний стан та орієнтири подальших реформ». Головним організатором конференції виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». У конференції взяли участь 45 науковців, управлінців та практиків з різних регіонів України, зокрема з Києва, Одеси, Львова, Луцька, Чернігова та Ужгорода, а також іноземні вчені з Польщі (Варшави, Білостока, Ярослава). Серед учасників конференції – 8 академіків та 4 члени-кореспонденти НАН України та галузевих академій наук, 17 докторів наук, представники органів влади різних рівнів. [...]

15.06.2017

25 травня 2017 року співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва к.е.н. Олена Пастернак та провідний інженер Оксана Цісінська взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції регіонального співробітництва: україно-румуно-молдовський вимір», яка проходила в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Конференція була організована Центром Румунських студій на базі факультету історії, політології та міжнародних відносин. [...]

01.06.2017

18 травня 2017 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього» відбулись Другі наукові читання з питань регіоналістики пам’яті академіка Мар’яна Долішнього. Із вступним словом виступив директор Інституту д.е.н., проф. Кравців Василь Степанович. Провідний науковий співробітник Інституту д.е.н., професор Давимука Степан Антонович представив доповідь «Мар’ян Іванович Долішній – державник і громадянин», в якій відзначив вагомість постаті М.І.Долішнього для становлення Інституту та розвитку регіоналістики як науки в Західному регіоні та Україні загалом. В межах наукових читань відбулось підведення та оприлюднення підсумків І Конкурсу наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки та транскордонного співробітництва, який проводився серед молодих учених установ-учасників комплексу «Економосвіта». [...]

22.05.2017

18 травня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбулося засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта». Організатором зустрічі виступив ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». У засіданні взяли участь представники учасників комплексу: ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», ДВНЗ «Університет банківської справи», Тернопільського національного економічного університету, Львівського торговельно-економічного університету, Луцького національного технічного університету, Західного наукового центру НАН і МОН України, ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції». [...]

22.05.2017



Веб-майстер П. Попадюк