Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ










АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • 19 жовтня 2024 року Державній установі
    «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    виповнюється 60 років.
    З цієї нагоди
    17-18 жовтня 2024 року
    відбудуться наступні заходи.

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 21 липня 2024 р.
    Детальніше про умови, учасників

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір на 2024 рік
    до 16 вересня 2024 р. в аспірантуру
    до 15 серпня 2024 р. в докторантуру
 

05.12.2017. Львів. Львівська обласна рада, Затвердження стратегії розвитку гірських територій Львівської області
5 грудня 2017 року Львівською обласною радою затверджено Стратегію розвитку гірських територій Львівської області. Проект Стратегії був розроблений сформованою за розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації робочою групою, у складі якої активно працювали директор Інституту д.е.н., професор Кравців В. С. та провідний науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики і природокористування, к.е.н. Жук П. В. До затвердженого документа включено низку підготовлених фахівцями Інституту матеріалів та положень щодо обґрунтування мети й основних завдань Стратегії, варіантів їх вирішення, врахування зарубіжного досвіду й визначення ключових секторальних напрямів розвитку гірських територій тощо.
Інформація про ухвалення рішення щодо затвердження Стратегії тут.

06.12.2017

01.12.2017. Львів. ТРК Львів, Радіостанція «Львівське радіо», радіопередача «Про політику зблизька», Жук П.
1 грудня 2017 р. провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у радіопередачі «Про політику зблизька» на Львівському радіо, де висвітлив досягнення та проблеми процесу створення об’єднаних територіальних громад на Львівщині. Радіопередача транслювалася у прямому ефірі 1 грудня 2017 р. Відеозапис тут

04.12.2017

03.11.2017. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з питань розвитку гірських територій Львівської області, Жук П. В.
3 листопада 2017 року провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту цільової Програми розвитку гірських територій Львівської області, створеної згідно з розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації № 204/0/5-17 від 17.03.2017 р. На засіданні, яке пройшло під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Замлинського Р. Т., було в цілому схвалено поданий на розгляд робочої групи проект Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки, який містить, зокрема, матеріали, підготовлені фахівцями Інституту. Проект Стратегії з урахуванням висловлених учасниками засідання пропозицій рекомендовано подати на розгляд обласної ради.
Жук П. В. у своєму виступі обґрунтував пропозиції щодо додаткового включення до проекту Стратегії завдань з активізації й стимулювання співробітництва територіальних громад при вирішенні спільних проблем розвитку; транскордонного й міжнародного співробітництва; розвитку інформаційних комунікацій, систем електронних послуг і електронного урядування; територіального планування, розроблення схем планування територій адміністративних районів та територіальних громад гірської частини області; активізації інвестиційної діяльності та створення робочих місць у гірських місцевостях через прийняття Закону «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України» (законопроект № 4102, розроблений фахівцями Інституту). Вказані пропозиції знайшли підтримку членів робочої групи.

06.11.2017

23-25 жовтня 2017 року у м. Ряшеві (Польща) відбулася щорічна конференція Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 під назвою «Транскордонне добросусідство», яка була присвячена найкращим практикам формування і реалізації транскордонних проектів та узагальненню результатів першого конкурсу за тематичною ціллю «Спадщина».
До заходу долучилися близько 250 учасників з Польщі, Білорусі і України. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», як учасника Програми за тематичною ціллю «Спадщина», у конференції брали участь співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва в.о. завідувача сектору, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, молодший науковий співробітник Ярослава Калат та провідний інженер Оксана Цісінська. [...]

06.11.2017

26-27 жовтня 2017 року у Львові проходив XVII Міжнародний економічний форум «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні». Організатором заходу виступила Львівська обласна державна адміністрація. На форумі обговорювались актуальні питання розвитку інфраструктури, інвестиційної сфери, міжрегіонального співробітництва, експортних стратегій, агропромислового комплексу та загалом розглядались економічні перспективи Львівщини. Учасниками форуму стали вище керівництво держави, інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, бізнес асоціації та банків, науковці та освітяни.
Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» у роботі пленарних засідань форуму взяли участь завідувачі відділів, д.е.н., проф. Ірина Сторонянська, Мар’яна Мельник, Світлана Шульц і Світлана Іщук, а також співробітники відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону д.е.н., проф. Уляна Садова, н.с., к.е.н. Ольга Левицька і м.н.с., к.е.н. Марія Бачинська. [...]

28.10.2017

13 жовтня 2017 року на базі Тернопільського національного економічного університету відбулося виїзне засідання Ради Західного наукового центру НАН України та МОН України.
Про те, як практично відбувається об’єднання територіальних громад в Тернопільській області, про досягнення в цьому процесі та проблеми, що виникають, про адміністративно-фінансову децентралізацію і територіальний розвиток говорили, зокрема, проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ доктор економічних наук, професор Г. Л. Монастирський, завідувач кафедри обліку у державному секторі економіки та сфері послуг цього ж університету доктор економічних наук, професор М. Р. Лучко. Заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України доктор економічних наук, професор І. З. Сторонянська зосередилася на надзвичайно важливій темі – нових трендах і викликах адміністративно-фінансової децентралізації та територіального розвитку. Як вважають науковці ЗНЦ НАН України та МОН України, методична база формування об’єднаних територіальних громад в нашій державі потребує обов’язкового перегляду. [...]

27.10.2017

19 жовтня 2017 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбувся українсько-польський круглий стіл «Конкурентоспроможність територій: локальні та глобальні виклики», основним організатором якого виступив сектор просторового розвитку Інституту.
У круглому столі взяли участь понад 40 представників науки та практики з України і Польщі. Зокрема, з польської сторони участь у заході взяли представники Інституту екологічного менеджменту та територіальної політики та Інституту організації середовища та просторової політики Лодзького університету, Інституту географії та просторової організації Польської академії наук, Управління просторового планування Лодзького воєводства, стратегічного бюро Адміністрації м. Лодзь, Генерального Консульства Республіки Польща у Львові. З української сторони учасниками круглого столу були представники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені M. I. Долішнього НАН України», НУ «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Івана Франка, Науково-навчального комплексу «Економосвіта», Громадської організації «Інститут регіоналістики», Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування. [...]

24.10.2017

26-27 вересня 2017 року у м. Києві в Інституті економіко-правових досліджень НАН України у співпраці з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні відбулася міжнародна науково-практична конференція «Досвід об’єднання територіальних громад на сході України: економіко-правові аспекти», яка зібрала понад 50 учасників.
Міжнародний статус заходу забезпечили вчені-економісти та юристи з Федеративної Республіки Німеччини (університету м. Аусбург, Лейбниц-Інституту східно- та південно-європейських досліджень, Центру наукових досліджень Східної та Південної Європи м. Регенсбург). Українську сторону на заході представляли співробітники центральних та місцевих органів влади, представники об’єднаних територіальних громад Донецької і Луганської областей, міжнародних організацій та науковці. [...]

20.10.2017

На виконання розпорядження Президії Національної академії наук України від 01.06.2017 р. №353 «Про перевірки наукової та науково-організаційної діяльності наукових установ НАН України у 2017 році» 12 жовтня 2017 р. відбувся візит в Інститут експертної комісії з оцінювання ефективності діяльності установи за період 2012–2016 рр., відповідно до Методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, затвердженої Постановою №75 Президії НАН України від 15.03.2017 р. [...]

18.10.2017

05.10.2017. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, засідання робочої групи з розроблення проекту цільової програми розвитку гірських територій Львівської області, Жук П. В.
5 жовтня 2017 року провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Жук П. В. взяв участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту цільової програми розвитку гірських територій Львівської області, яке пройшло під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Замлинського Р. Т. У своєму виступі Жук П. В. висловив низку пропозицій щодо подальшого доопрацювання представленого робочій групі проекту програми, зокрема у частині визначення меж територіального поширення програми, конкретизації її заходів та завдань.
З інформацією про засідання робочої групи можна також ознайомитися на сайті ЛОДА: див. На Львівщині розробили проект Програми розвитку гірських територій.

10.10.2017

19.09.2017. Львів, Львівська торгово-промислова палата. Засідання комітету з питань екології та енергозбереження при Львівській торгово-промисловій палаті, Калат Я.
19 вересня 2017 р. молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Ярослава Калат взяла участь у засіданні Комітету з питань екології та енергозбереження при Львівській торгово-промисловій палаті. Вона виступила з доповіддю «Європейський досвід формування та функціонування Європейських об’єднань територіального співробітництва (ЄОТС) та перспективи створення їх у Львівській області», в якій зупинилася на загальній характеристиці та основних властивостях ЄОТС, проблемах і перспективах функціонування у Львівській області, етапах створення та прикладах ефективних практик функціонування ЄОТС в Європейському Союзі.
Участь в засіданні Комісії не тільки дозволила поділитися теоретичними знаннями, які сприятимуть подальшому розвитку транскордонного співробітництва за участі Львівської області, але й ґрунтовніше ознайомитися зі станом та спільними проблемами екології у Львівській області, вирішення яких є невід’ємною частиною транскордонної взаємодії.

09.10.2017

27 вересня 2017 р. відбулася робоча зустріч керівника відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» д.е.н., доц. Борщевського В. В., а також співробітників відділу к.е.н. Цимбалістої Н. А. та к.е.н. Казьміра Л. П. із заступником директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Гончаренко Л. В.
В рамках робочої наради обговорювалися питання налагодження тісної співпраці між науковою установою та органами місцевої влади щодо формування стратегічних напрямів та напрацювання конкретних практичних механізмів стимулювання соціально-економічного розвитку сільських територій Львівської області на засадах модернізації та диверсифікації сільської економіки, впровадження інноваційних рішень, як технологічних, так і організаційних. [...]

03.10.2017

19 вересня 2017 року в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва д.е.н., с.н.с. Христина Притула та провідний інженер сектору Ольга Демедюк взяли участь у семінарі «Спадщину пізнаймо разом» в рамках проведення Другої транскордонної академії розвитку та підготовки до другого етапу набору проектів за тематичною ціллю «Спадщина» по програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (м. Львів), підготовленому спільним технічним секретаріатом програми разом з Міністерством економічного розвитку Польщі. [...]

27.09.2017

20–22 вересня 2017 року у Львівському національному аграрному університеті відбувся традиційний (вже ХVІІІ) Міжнародний науково-практичний форум, який вважається одним із найважливіших заходів у сфері аграрної науки України. Особливістю цьогорічного Міжнародного форуму було те, що він присвячувався пам’яті непересічної особистості – одного з організаторів кооперативного руху в Західній Україні інженера Ярослава Зайшлого.
За інформацією організаційного комітету, цьогоріч у роботі Форуму взяло участь близько 200 вітчизняних та зарубіжних науковців. Серед учасників були і представники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» к.е.н. І. Р. Залуцький, к.е.н. Л. П. Казьмір та к.е.н. О. В. Кушнірецька. [...]

26.09.2017

21–22 вересня 2017 року у м. Львові у стінах Національного університету «Львівська політехніка» відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми формування та реалізації конкурентної політики», присвячена 25-річчю Інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки.
Захід був організований за підтримки Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ), Центру комплексних досліджень АМКУ, Ряшівської політехніки імені Ігнатія Лукасевича (м. Ряшів (Жешув)), Школи управління Сілезького університету (м. Катовіце) та Українського вільного університету (м. Мюнхен).
З боку академічної спільноти були присутні керівництво і працівники Інституту економіки промисловості НАН України та науковці відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». [...]

25.09.2017



Веб-майстер П. Попадюк