Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ










АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • 19 жовтня 2024 року Державній установі
    «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    виповнюється 60 років.
    З цієї нагоди
    17-18 жовтня 2024 року
    відбудуться наступні заходи.

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 21 липня 2024 р.
    Детальніше про умови, учасників

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір на 2024 рік
    до 16 вересня 2024 р. в аспірантуру
    до 15 серпня 2024 р. в докторантуру
 
27.09.2023. 12-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування»
27 вересня 2023 року в режимі он-лайн відбулася циклічна 12-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування», організована: факультетом менеджменту Ченстоховської Політехніки, Інститутом фінансів та обліку Університету WSB Merito в Познані та ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України».
Захід вже традиційно зібрав вчених, економістів та управлінців з різних країн, які мали нагоду обмінятися результатами наукових досліджень та практичним досвідом щодо управління бізнесовими організаціями та органами місцевого самоврядування в контексті концепції сталого розвитку. Участь у роботі конференції взяли близько 50 науковців з України, Польщі, Болгарії, Грузії, Казахстану, ПАР, Бахрейну.
У рамках конференції було проведено 3 секційних засідання:
1. Управління і знання для сталого розвитку;
2. Сталий розвиток регіонів;
3. Інновації для сталого розвитку.
Участь в конференції взяли науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», зокрема: д.е.н., проф. Ірина Сторонянська; д.е.н., проф. Юрій Стадницький; д.е.н., проф. Анатолій Мокій; к.е.н., ст..досл. Любомир Созанський; к.е.н. Юлія Башинська; м.н.с. Іванна Мищишин.
Результатом проведення конференції стане публікація статей у виданнях установ-партнерів.
Програма конференції – тут.
Фото з події:

27.09.2023

20-22.09.2023. Міжнародна конференція «Територіальне та міжорганізаційне співробітництво 2023» (Бренна, Польща)
21 вересня 2023 року завідувач сектору транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» д.е.н. Христина Притула прийняла участь у Міжнародній конференції «Територіальне та міжорганізаційне співробітництво 2023» (Бренна, Польща).
Притула Х. увійшла до складу Міжнародної наукової ради конференції та виступила із доповіддю «Current challenges and trends in the labor market of the Ukrainian border regions in the conditions of war: based on survey data analysis» («Сучасні виклики та тенденції розвитку ринку праці прикордонних регіонів України в умовах війни: за результатами опитування»).
Під час роботи конференції обговорювались питання міжрегіонального та транскордонного співробітництва, сталого розвитку як важливої складової Європейської політики згуртованості, публічного управління в умовах майбутніх міжрегіональних та транскордонних викликів тощо.
Організаторами конференції виступили: the Institute for Research on Territorial and Inter-Organizational Cooperation of the AWSB Academy; Olza Association for Regional Development and Cooperation, Cieszyn, Poland; Central European Service for Cross-Border Initiatives, Budapest, Hungary; Euro-Institute, Kehl, Germany; European Center for Minorities, Flensburg, Germany; Regional Association for Territorial Cooperation of Cieszyn Silesia, Český Těšín, Czech Republic; Scientific Society of Organization and Management, Dąbrowa Górnicza Branch, Poland; University of the Grand Region, Luxembourg; Visegrad Institute Foundation, Cieszyn, Poland.
Основною метою конференції було налагодження контактів та створення міжнародних міждисциплінарних наукових команд, які спільно працюють над новими науковими викликами. Сімдесят чотири університетів та організацій з майже 30 країн Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки були представлені на конференції, яка зібрала понад 120 учасників.
Програма конференції тут.

22.09.2023

05.06-03.07.2023. Науковець Інституту Соломія Ткач проводила наукове дослідження у Зальцбургу (Австрія)
З 5 червня по 3 липня 2023 р. к.е.н., ст. досл., с.н.с. відділу просторового розвитку Соломія Ткач як стипендіат міжнародної програми "The Scientist-in-Residence program of the city of Salzburg" за підтримки Департаменту культури, освіти та знань Міської ради м. Зальцбург проводила наукове дослідження у Я (Австрія) (FH Salzburg). У ході дослідження «Повоєнна стратегія розвитку туризму в Україні» було проведено серію інтерв’ю з науковцями, представниками міської влади, туристичними агенціями щодо австрійського досвіду кризового менеджменту розвитку туризму, сучасних стратегічних орієнтирів туризму у світі та візії повоєнного розвитку сфери туризму в Україні.
Окрім того, під час перебування в Зальцбургу Соломія Ткач дала інтерв’ю про конкурентні переваги, виклики війни та перспективи розвитку туризму в Україні австрійській газеті Salzburger Nachtrichten.
Фото з події:

03.07.2023

22.06.2023. Круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС»
22 червня 2023 року в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС» у рамках реалізації проєкту «Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною» (№ 22220189) за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду (Visegrad Grant+ Programme).
Організатором заходу стала ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Це вже другий публічний захід в межах проєкту.
З вітальним словом виступила д.е.н. Христина Притула, координатор проєкту, завідувач сектору транскордонного співробітництва Інституту, яка у своєму виступі наголосила на основних результатах та досягненнях проєкту за період його реалізації.
На круглому столі партнери проєкту з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії представили результати дослідження стосовно мультимодальних перевезень в Україні та сусідніх країнах ЄС, розвитку перевантажувальної інфраструктури, зокрема у прикордонних регіонах, а також сучасний стан та перспективи удосконалення організаційного та інституційного середовища розвитку мультимодальних терміналів.
Від Інституту на круглому столі виступили:
- завідувач відділу просторового розвитку ІРД НАНУ, д.е.н., професор Мар’яна Мельник із доповіддю "Інституційне забезпечення та особливості розвитку інфраструктури мультимодальних перевезень в Україні";
- старший науковий співробітник відділу просторового розвитку ІРД НАНУ, к.е.н. Ірина Лещух із доповіддю "Інфраструктура мультимодальних перевезень у транскордонному просторі Україна-ЄС: перешкоди та перспективи розвитку".
До участі у круглому столі долучилися представники органів центральної та регіональної влади, регіональних митниць, прикордонних відомств, академічної спільноти з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
Програму заходу можна завантажити тут.
Фото з події:

22.06.2023
14-17.06.2023. Щорічна конференція Асоціації регіональних досліджень «Трансформація регіонів: політика та планування для людей і місць» у Любляні (Словенія)
14-17 червня 2023 року к.е.н., ст. досл., с.н.с. відділу просторового розвитку Інституту Соломія Ткач була одним із спікерів на щорічній конференції Асоціації регіональних досліджень «Трансформація регіонів: політика та планування для людей і місць» (The Regional Studies Association’s Annual Conference “Transformaing regions: Policies and Planning for People and Places”) у Любляні, Словенія.
Ця чотириденна конференція зібрала вчених і політиків для обміну новинами, думками та результатами досліджень у сферах регіональних досліджень і науки, регіонального та економічного розвитку, політики та планування.
Фокусом уваги цьогорічної конференції стали трансформація регіонів та глобальні виклики двадцять першого століття. На жаль, війна в Україні – один з таких викликів. Міста рефлексують на сучасні виклики і, відповідно, потребують оновлення міського управління. У цьому контексті Соломія Ткач виступила на конференції з доповіддю на тему: «Міське управління в умовах повоєнної євроінтеграції України».
Фото з події:

14.06.2023

13.06.2023. Національний інститут стратегічних досліджень. Круглий стіл на тему: «Наслідки війни: Каховська ГЕС»
13 червня 2023 року в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ) відбувся круглий стіл на тему: «Наслідки війни: Каховська ГЕС». Під час круглого столу були обговорені соціально-економічні та екологічні виклики та шляхи подолання наслідків руйнування дамби Каховського водосховища для постраждалих регіонів. З доповідями виступили: д.е.н., член-кор. НАН України Людмила Грановська (Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААНУ (Херсон)); д.н.держ.упр. Олена Малиновська (експертка НІСД з питань міграційних процесів); д.е.н. Ярослав Жаліло (заступник директора, Національний інститут стратегічних досліджень); д.е.н., проф. Лариса Лісогор (головний науковий співробітник відділу суспільних процесів центру внутрішньополітичних досліджень НІСД); д.е.н., проф. Світлана Шульц (завідувач відділу регіональної економічної політики, ДУ «Інститут регіональних досліджень мені М. І. Долішнього НАН України»). Виступ д.е.н., проф. С. Шульц був присвячений проблематиці подолання наслідків підриву Каховської ГЕС шляхом реалізації поточних та стратегічних завдань з реалізації державної регіональної політики та плану відновлення України, зокрема в частині ініціювання розробки регіональної програми з відновлення територій, уражених під час війни. В роботі круглого столу прийняли участь співробітники відділу регіональної економічної політики: д.е.н., проф. Анатолій Мокій, пров.інж. Ольга Войтенко та пров.інж. Арсеній Янович.
Photos from the event:

13.06.2023

07.06.2023. Круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС» відбудеться 22 червня 2023 року в онлайн-форматі
22 червня 2023 року в онлайн-форматі відбудеться круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС».
Метою Круглого столу є обговорення та обмін думками щодо питань розвитку мультимодальних перевезень в Україні та сусідніх країнах ЄС, розвитку перевантажувальної інфраструктури в умовах поглиблення економічної інтеграції України до ЄС та визначення напрямів вдосконалення організаційного та інституційного середовища розвитку мультимодальних терміналів в Україні. Вищезазначені питання обговорюватимуться теоретиками та практиками з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
Програму заходу можна завантажити тут.

07.06.2023

5-7 червня 2023 року відбулася Міжнародна конференція «Кластерне співробітництво у сталому регіональному розвитку», організаторами якої були Торгово-промислова палата України, Інститут фізики НАН України; співорганізаторами – Український кластерний альянс, Polskii Klaster Technologii Kompozytowych, Sustainable Infrastructure Claster, Національний університет «Львівська політехніка», Gruner Hering – Agentur fur circular economy. Конференція проведена за підтримки – Enterprise Europe Network, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Львівської обласної державної адміністрації.
Основними цілями конференції були визначено окреслення пріоритетів міжрегіональної співпраці та формування взаємозв’язків між кластерами і регіональними громадами України, Польщі, Німеччини та інших країн, презентація та обговорення нових можливостей використання джерел фінансування в межах програм ЄС. Відкрили конференцію Іван Демидов, проректор Національного університету «Львівська політехніка»; Тарас Голуб, Управління з питань європейської інтеграції; Єжи Копец, Представник Маршала Малопольського воєводства; Ольга Шубіна, координатор EEN-Україна, керівник Центру програм підтримки експорту при ТПП України. [...]

07.06.2023

29.05.2023. Львів, Львівський Будинок вчених. Урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня науки із врученням обласних премій працівникам наукових установ і закладів вищої освіти Львівської області
29 травня 2023 року у приміщенні Львівського Будинку вчених проведено урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня науки, на якому було відзначено обласними преміями кращих працівників наукових установ і закладів вищої освіти Львівщини, за розпорядженням голови Львівської обласної військової (державної) адміністрації від 24.05.2023 р. № 372/0/5-23ВА.
Цьогоріч премії отримали 171 науковець. Нагороди лауреатам вручив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Урочистості відбулись за участі заступника голови облдержадміністрації Івана Собка, заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода та директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олега Паски.
Серед нагороджених науковців Львівщини – 2 співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Зокрема, обласну премію присуджено:
– завідувачу відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів, доктору економічних наук, професору Тарасу ВАСИЛЬЦІВУ;
– старшому науковому співробітнику відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів, кандидату економічних наук, старшому досліднику Ользі ЛЕВИЦЬКІЙ.
Щиро вітаємо лауреатів і бажаємо нових наукових звершень!
Фото з події:

29.05.2023

29.05.2023. Спільне засідання Ради молодих вчених ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”, наукових гуртків ЛТЕУ “Сучасний простір економічних досліджень” та “Обліково-аналітичне та контрольне забезпечення управління суб’єктами бізнесу”
29 травня 2023 р. за ініціативи д.е.н., проф., голови ради молодих вчених Інституту Мульскої О. П., керівників наукових гуртків к.е.н., доц. Перепьолкіної О. О. та к.е.н., доц. Чабанюк О. М. відбувся тренінг “Розвиток емоційного інтелекту в умовах невизначеності”. Ментор заходу – сертифікований коуч IPS, ментор IPACT, к.е.н., доц., доцент кафедри менеджменту організацій НУ “Львівська політехніка”, старший науковий співробітник відділу просторового розвитку ДУ “Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України” Уляна Іванюк.
На тренінгу учасники дізналися про сутність емоцій, значення емоційного інтелекту та його важливість для професійного та особистого розвитку. Розкрили сутність розуміння тригерів, наслідки їх впливу та варіанти контролювання. Учасники тренінгу підняли рівень емоційної грамотності за допомогою усвідомлення власних емоцій, розвитку емпатії, управління своїми емоціями, подоланням емоційних проблем. Розглянули зв’язок конкретних емоцій до схильності захворювань. Під час тренінгу були проведенні інтерактивні кейси для розвитку навичок визнання емоційних станів, розбудови власного емоційного словника та інші.
Фото з події:

29.05.2023

29.05.2023. Національний інститут стратегічних досліджень. Панельна дискусія на тему «Актуальні виклики та загрози економічній безпеці України в умовах воєнного стану»
29 травня 2023 р. в Національному інституті стратегічних досліджень відбулася панельна дискусія на тему «Актуальні виклики та загрози економічній безпеці України в умовах воєнного стану».
Учасники дискусії були ознайомлені з результатами експертного дослідження ризиків та загроз економічній безпеці держави в умовах війни.
Результати експертного опитування представив Ярослав Жаліло, заступник директора – керівник Центру економічних і соціальних досліджень НІСД, який акцентував увагу на загрозах національній безпеці держави, у тому числі економічній, демографічній, продовольчій, фінансовій, інвестиційній, соціальній, екологічній та ін.
З доповідями в дискусії виступили провідні вітчизняні вчені та експерти:
Елла Лібанова – академік НАН України, директорка ДУ «Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України»;
Тетяна Єфименко – академік НАН України, президент «Академії фінансового управління» Міністерства фінансів України;
Валерій Геєць – академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»;
Дмитро Боярчук – виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна;
Гліб Вишлінський – виконавчий директор Центру економічної стратегії;
Володимир Власюк – директор ДП «Укрзовнішпромекспертиза»;
Василь Юрчишин – керівник економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова
та інші.
Учасники дискусії звернули увагу на необхідність висвітлення в подальших дослідженнях проблем розміщення ресурсного потенціалу економіки, консолідації в повоєнний період інтересів населення і державної влади, врахування надмірної відкритості національної економіки в минулому, ризиків управління змінами, співвідношення стратегічних і оперативних рішень, структурної недосконалості економіки, дефіциту бюджету і зростання обсягів боргових зобов’язань.
У панельній дискусії взяв участь та виступив доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, професор кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Захарій Варналій. У виступі зазначено актуальність експертного дослідження, наголошено, що сьогодні практично всі проблеми необхідно розглядати та розв’язувати через призму безпекових критеріїв. Саме в цьому контексті, на думку З. Варналія, набуває актуальності теорія економічної безпекології, як науки про сутність та закономірності захисту економічних інтересів суб’єктів різних рівнів від ендогенних та екзогенних, реальних та потенційних загроз. В умовах війни, не применшуючи значення всіх складників національної безпеки, істотного значення набуває соціальна безпека людини. Досліджуючи актуальні виклики та загрози економічній безпеці України в умовах війни, необхідно здійснювати моніторинг не лише зовнішніх викликів та загроз, а й активізувати боротьбу проти «внутрішнього економічного ворога». Йдеться про тіньову економіку, рейдерство, подолання корупції, деофшоризацію тощо.
У дискусії прийняв участь доктор економічних наук, провідний науковий співробітник відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Анатолій Мокій, який у своєму виступі зупинився на загрозах дисфункціональності інституту державної політики в повоєнний період, насамперед внаслідок макроструктурної дивергенції, яка спостерігалася з початку війни у 2014 р., і критично посилилася з 24 лютого 2022 р. А. Мокій наголосив на загрозі руйнування факторного потенціалу продуктивної спроможності нації, зокрема його головних (капітал, у тому числі фінансовий, людський, інтелектуальний; інформація; інфраструктура, у тому числі інституціональна; екологія, зовнішній вплив та ін.) і часткових (культурно-духовні, просторові, ментальні та ін.) факторів. Поряд з ідентифікацією і квантифікацією загроз, на думку А. Мокія, не меншої важливості в умовах імперативного характеру викликів глобального середовища, до яких відноситься й російська агресія, набуває формування системи наукового супроводу оперативних і стратегічних рішень органів управління державою. Така система повинна передбачати не лише оцінювання загроз і ризиків національній безпеці, а й їх передбачення в стратегічних програмних документах розвитку та контроль виконання стратегій.

29.05.2023

25.05.2023. Всеукраїнська науково-практична конференція «Зовнішні та внутрішні аспекти фінансової безпеки України: виклики та перспективи»
25 травня 2023 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Зовнішні та внутрішні аспекти фінансової безпеки України: виклики та перспективи», організаторами якої були кафедра міжнародних фінансів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ВГО «Українська асоціація економістів-міжнародників», кафедра міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, кафедра міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедра фінансів і кредиту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тематика конференції була спрямована на висвітлення актуальних проблем міжнародних відносин, викликаних війною Росії проти України, тенденцій розвитку міжнародних фінансових ринків, політики зміцнення фінансової безпеки України, фінансової політики держави щодо підтримки бізнес-сектору в повоєнні роки та його ролі у відбудові України. У доповідях провідних вчених у сфері міжнародних відносин, у тому числі фінансової сфери, працівників навчальних закладів, академічних і галузевих наукових установ професорів А. Філіпенка, Ю. Уманціва, В. Засанського, Р. Заблоцької, С. Якубовського, О. Борзенко, Д. Гладких, О. Рогача, П. Дзюби, Г. Кучер та інших розглянуті процеси реструктуризації глобальних мереж, теоретичні аспекти політекономії міжнародних фінансів, проблеми поширення фінансової злочинності, динаміки інвестиційних позицій України, впливу банківської кризи на банківський сектор України, динаміки і структури міжнародних портфельних позик. Доповідь професора, провідного наукового співробітника відділу регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» А. Мокія стосувалася методологічних і прикладних аспектів стратегування регіонального розвитку в контексті дисфункцій міжнародної фінансової політики держави. Доповідач акцентував увагу на імперативному характері викликів глобального середовища, у тому числі російської агресії, і необхідності подолання передумов неконкурентності інституту державної політики та обумовленої цим його дисфункціональності. За доповідями і виступами в дискусії учасники конференції сформували науково-прикладні рекомендації для органів державного управління різних рівнів системної ієрархії.

25.05.2023

25.05.2023. Спільне засідання Ради молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» та студентського наукового гуртка “Сучасний простір економічних досліджень” Львівського торговельно-економічного університету
25 травня 2023 р. за ініціативи д.е.н., проф., голови ради молодих вчених Інституту Мульскої О. П. та к.е.н., доц., керівника гуртка Перепьолкіної О. О. відбулося спільне засідання молодих вчених, аспірантів і докторантів ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”, студентського наукового гуртка кафедри економіки ЛТЕУ “Сучасний простір економічних досліджень” та наукового товариства молодих вчених ЛТЕУ.
Засідання у формі науково-практичного семінару на тему “Соціологічні дослідження: теоретичні основи та практична реалізація” провела А. О. Максименко, кандидат соціологічних наук, старший науковий співробітник ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”.
Учасники ознайомилися з видами та основними складовими програми соціологічного дослідження, методами формування вибіркової сукупності, особливостями випадкового відбору та його застосування під час опитувань громадської думки. К.е.н. Максименко А. О. наголосила на перевагах і недоліках квотної вибірки як одного з найбільш поширених методів невипадкового відбору.
Аспіранти, молоді вчені та студенти ознайомилися із правилами формулювання запитань, видами та типовими помилками у процесі розробки анкети соціологічного дослідження. Під час семінару присутні взяли участь в онлайн-опитуванні; жвава дискусія розгорнулась стосовно відповідності запитань анкети принципам однозначності, стислості та валідності.
Під час семінару Максименко А. О. звернула увагу на особливостях проведення соціологічних опитувань в умовах воєнного часу, виклики і шляхи подолання труднощів.
Знання та навички, отримані та поглиблені під час семінару, сприятимуть підвищенню рівня організації наукових досліджень аспірантами, докторантами і молодими вченими.
Фото з події:

25.05.2023

03.05.2023. Тренінг «Бізнес-планування підприємницької діяльності: верифікація інноваційних рішень» (Львівський торговельно-економічний університет, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»)
3 травня 2023 р. відбувся тренінг «Бізнес-планування підприємницької діяльності: верифікація інноваційних рішень», організатором якого був Львівський торговельно-економічний університет, ментор д.е.н., проф., Лупак Р.Л. Тренінг об’єднав понад 100 учасників, у т.ч. близько 30 учасників в режимі Zoom-конференції. Молоді вчені, здобувачі ступеня доктора філософії, докторанти ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» взяли активну участь в тренінгу.
Акцентовано увагу на методико-прикладних аспектах бізнес-планування, прогресивного становлення і розвитку підприємницької діяльності в Україні. Презентовано способи інформаційно-аналітичного та методичного забезпечення процесів бізнес-планування підприємницької діяльності.
Ментор актуалізував необхідність декомпозиції засобів та інструментів управління грантовими бізнес-проєктами, реалізації програм підвищення інноваційної активності та конкурентоспроможності бізнесу в умовах соціально-економічної нестабільності України.
Фото з події:

03.05.2023

27.04.2023. Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України»
27 квітня 2023 р. відбулася науково-практична конференція «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України», організована за ініціативи відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України. У якості співорганізатора конференції виступив відділ регіональної економічної політики ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України". Тематика конференції була спрямована на обговорення проблем економіко-теоретичного підґрунтя та стратегічних пріоритетів національної стратегії відбудови України, імплементацію успішних зарубіжних практик повоєнної відбудови та модернізації економіки, а також впровадження практик відкритої науки в умовах сучасних геополітичних викликів.
З вітальними словами виступили: Валерій Геєць, директор ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", академік НАН України, д.е.н., проф.; Василь Кравців, директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», проф., д.е.н.; Ірина Драч – директорка Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, д.пед..н., проф.; Матеуш Бялас, директор Представництва Польської академії наук у Києві; Беата Ґроблєвська-Богуш, декан факультету управління Гуманітарно-економічного університету в Лодзі (Польща); Анна Бєляк, декан факультету управління Вищої школи підприємництва й адміністрування в Любліні (Польща).
На конференції з доповідями виступили співробітники інституту: завідувач відділу регіональної економічної політики д.е.н., проф. Світлана Шульц "Пріоритети державної регіональної політики у вимірі факторів продуктивної спроможності регіонів" і завідувач відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів, д.е.н., проф. Тарас Васильців "Регіональна економічна політика подолання соціально-гуманітарних викликів війни: кейс Карпатського регіону". Активну участь в роботі конференції прийняли: д.е.н., проф. Анатолій Мокій, д.е.н., с.досл. Ольга Мульска, к.е.н., с.н.с. Олена Луцків, к.е.н. Марія Карп'як, аспіранти Ольга Войтенко, Арсеній Янович та Микола Антонюк.
За результатами конференції її учасники виробили консолідовану позицію та рекомендації з проблематики повоєнної відбудови України, які були спрямовані до центральних органів влади.
Програму заходу можна завантажити тут.
Фото з події:


27.04.2023



Веб-майстер П. Попадюк