|
Visegrad Fund![]() Проекти ІнститутуНазва проєкту Розвиток інфраструктури вантажних перевезень вздовж кордону ЄС з Україною![]() Керівник проекту: д.е.н. Притула Х.М. Учасники проєкту від Інституту: к.е.н. Калат Я.Я., к.соц.н. Максименко А.О., д.е.н., проф. Мельник М. І. та к.е.н. Лещух І. В. Проєкт буде реалізовано протягом жовтня 2022 р. – березня 2024 р. Партнери проєкту:
Проєкт передбачає вироблення чітких рекомендацій щодо перспектив нарощення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури для вантажних перевезень між Україною та країнами-членами ЄС. Особлива увага буде приділена дослідженню існуючої мережі перевантажувальних станцій і мультимодальних терміналів в Україні та чотирьох сусідніх країнах-членах ЄС, а також оцінці потенціалу її розвитку на засадах інтероперабельності та сталого розвитку транспортних систем. Заходи проєкту передбачають проведення низки публічних заходів (дискусійних круглих столів, конференції), підготовку аналітичних матеріалів та публікацію наукових статей за результатами реалізації проєкту. Веб-сайт Вишеградського фонду за посиланням https://www.visegradfund.org/ Повний список затверджених грантів Вишеградської групи, грантів Вишеградської групи+ і стратегічних грантів (станом на 1 червня 2022 р.) за посиланням https://www.visegradfund.org/archive/results/visegrad-grants/ 01.12.2022. Круглий стіл «Вантажопотоки через наземний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи» відбудеться 8 грудня 2022 року в онлайн-форматі 8 грудня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться круглий стіл «Вантажопотоки через наземний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи». Партнери з України представлять результати дослідження щодо завантаженості автомобільних та залізничних пунктів пропуску на кордоні Україна-ЄС. Учасники обговорять шляхи підвищення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску для вантажних перевезень на кордоні Україна-ЄС, вузькі місця транспортної інфраструктури в прикордонних областях України. Партнери з країн-членів ЄС представлять доповіді, у яких висвітлять поточний стан транспортної мережі (автомобільна та залізнична), розвиток інфраструктури зі свого боку кордону, а також регіональну, національну та правову базу ЄС щодо перспектив збільшення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску або відкриття нових на сухопутному кордоні Польщі/Словаччини/Угорщини/Румунії з Україною. На круглий стіл будуть запрошені представники регіональних та державних органів влади, митної служби, дослідники та інші зацікавлені сторони. Програму заходу можна завантажити тут. 08.12.2022. В онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Вантажопотоки через сухопутний кордон між Україною та ЄС: сучасні тенденції та перспективи». З вітальними словами виступили:
На круглому столі партнери проєкту з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії представили результати дослідження стосовно існуючої пропускної спроможності автомобільних та залізничних пунктів пропуску на сухопутному кордоні України та країн-членів ЄС, наявності вузьких місць, а також шляхів покращення їх пропускної спроможності.
травень 2023 07.06.2023. Круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС» відбудеться 22 червня 2023 року в онлайн-форматі 22 червня 2023 року в онлайн-форматі відбудеться круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС». Метою Круглого столу є обговорення та обмін думками щодо питань розвитку мультимодальних перевезень в Україні та сусідніх країнах ЄС, розвитку перевантажувальної інфраструктури в умовах поглиблення економічної інтеграції України до ЄС та визначення напрямів вдосконалення організаційного та інституційного середовища розвитку мультимодальних терміналів в Україні. Вищезазначені питання обговорюватимуться теоретиками та практиками з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Програму заходу можна завантажити тут. 22.06.2023. В онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Розбудова мережі мультимодальних терміналів в Україні та сусідніх країнах ЄС». Організатором заходу стала ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України». Це вже другий публічний захід в межах проєкту. З вітальним словом виступила Христина Притула, координатор проєкту, завідувач сектору транскордонного співробітництва Інституту, д.е.н., яка у своєму виступі наголосила на основних результатах та досягненнях проєкту за 9 місяців. На круглому столі партнери проєкту представили результати дослідження стосовно мультимодальних перевезень в Україні та сусідніх країнах ЄС, розвитку перевантажувальної інфраструктури, зокрема у прикордонних регіонах, а також сучасний стан та перспективи удосконалення організаційного та інституційного середовища розвитку мультимодальних терміналів як в Україні, так і в Польщі, Словаччини, Угорщині та Румунії.
|