Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №1 за 2025 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 1 за 2025 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 20 січня 2025 р.
    Детальніше про умови

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір на 2024 рік
    до 16 вересня 2024 р. в аспірантуру
    до 15 серпня 2024 р. в докторантуру
 

22.11.2018. Львів. Львівська міська рада, Інститут міста, Майстер-клас «Кейс Львова: відкриті дані, діалог з громадою, залучення інвестицій»
22 листопада 2018 р. к.е.н., м.н.с. сектору просторового І. В. Лещух взяла участь у майстер-класі «Кейс Львова: відкриті дані, діалог з громадою, залучення інвестицій», який відбувся у Львівській міській раді (Інститут міста).
Захід став чудовою платформою для обговорення важливих питань щодо відкритості даних в муніципалітетах, громадського партнерства, інструментарію інвестиційної промоції та ін. між громадськими активістами, науковцями та практиками-економістами.
Фото з події:

06.12.2018

30.11.2018. Львів, Львівський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Засідання круглого столу з обговорення проекту Концепції Державної програми розвитку гірських територій Українських Карпат на період до 2023 року. Жук П.В.
30 листопада 2018 року у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування за участі Голови Львівської обласної ради О. Ганущина відбулося засідання круглого столу з обговорення проекту Концепції Державної програми розвитку гірських територій Українських Карпат на період до 2023 року, розробленого Мінрегіоном України. З доповіддю на круглому столі виступив провідний науковий співробітник Інституту к.е.н. П. Жук. Схваливши ініціативу з розроблення програми розвитку гірських територій та підтримавши в основному передбачені проектом Концепції заходи, П. Жук звернув увагу на доцільність глибшого науково-методичного обґрунтування процедури розроблення та визначення завдань програми, а також включення до неї заходів задля створення умов з подолання економічної відсталості гірських територій, що неможливо вирішити без запровадження спеціального преференційного режиму інвестиційної діяльності, націленого на залучення коштів недержавного сектору для створення робочих місць у гірських населених пунктах. У цьому контексті було звернуто увагу на необхідність прийняття розробленого фахівцями Інституту й зареєстрованого Верховною Радою України законопроекту №4102 «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України».
Фото з події:

03.12.2018

Молоді вчені Інституту взяли участь у роботі IX Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України», яка відбулася 22 листопада 2018 р. у Львівському торговельно-економічному університеті. Тематика цьогорічної конференції була присвячена питанням розвитку економіки України в період фінансово-економічної нестабільності; грошово-кредитній та валютній політиці України; бюджетно-податковій політиці та реформуванню фінансової системи; механізмам подальшого розвитку банківської системи України; напрямам та інструментам забезпечення інвестиційної привабливості національного господарства; мікрорівневим аспектам модернізації фінансово-економічного стану; осучасненню інструментів обліку, аналізу та аудиту. Виступи представників Інституту були присвячені особливостям децентралізації. [...]

27.11.2018

22 листопада 2018 року у Львові в рамках III Міжнародної агропромислової виставки «EuroAGRO» відбулася Міжнародна конференція «20 років разом з Львівською аграрною палатою. Нові можливості для співпраці в аграрній галузі». На конференції були присутні к.е.н,, н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Казьмір Л. П. та к.е.н., м.н.с. сектору просторового розвитку Жабинець О. Й. [...]

27.11.2018

20 листопада 2018 року в рамках Міжнародного конгресу «Науковий потенціал Західного регіону України у контексті міжнародного співробітництва: сучасний стан і перспективи розвитку», присвяченого 100-річчю створення Національної академії наук України, в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» відбувся Міжнародний круглий стіл «Проблеми та перспективи сталого розвитку регіонів України в контексті євроінтеграційних процесів».
Метою круглого столу було представлення та обговорення результатів досліджень, здійснених науковцями академічних установ Києва, Львова та Ужгорода в рамках виконання Цільової програми наукових досліджень Відділення економіки НАН України «Траєкторія сталого розвитку України до 2030 року». У роботі круглого столу взяли участь 4 науковці Інституту розвитку села та землеробства Польської академії наук (м. Варшава). [...]

22.11.2018

19 листопада 2018 року у Львові відбулися урочисті заходи Західного наукового центру НАН України та МОН України з відзначення 100-річчя створення Національної академії наук України.
У першій половині дня відбулося пленарне засідання Міжнародного конгресу «Науковий потенціал Західного регіону України у контексті міжнародного співробітництва: сучасний стан і перспективи розвитку», на якому було заслухано доповіді представників провідних наукових установ м.  Львова, а також науковців Польщі, Словаччини та Угорщини. На цьому заході із доповіддю «Регіональна політика в Україні: актуальні проблеми та завдання економічної науки» виступив директор ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України», голова секції економіки Західного наукового центру НАН України та МОН України, д.е.н., професор Василь Кравців.
У другій половині дня у Львівському національному академічному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької відбулися Урочисті збори наукової громадськості Західного регіону України з нагоди 100-річчя Національної академії наук України за участі представників органів державної влади та місцевого самоврядування, вітчизняних та зарубіжних науково-освітніх інституцій. [...]

22.11.2018

1-2 листопада 2018 року у Львові проходив XVIII Міжнародний економічний форум «Львівщина – хаб можливостей». 1 листопада 2018 р. у роботі форуму, який відбувся у конференц-залі стадіону «Арена Львів», взяли участь д.е.н., проф., завідувач сектору просторового розвитку М. І. Мельник та співробітники сектору к.е.н. О. В. Кушнірецька, к.е.н. О. Й. Жабинець, к.е.н. І. В. Лещух, к.е.н. Н. Р. Синюра-Ростун та Р. Є. Яремчук. Зокрема, науковці взяли участь у панельних дискусіях, присвячених новій промисловій політиці України, монетарній політиці, обговоренню експортної стратегії Львівщини та високотехнологічного інвестування.
Д.е.н., с.н.с. відділу регіональної економічної політики Максимчук М. В. та к.е.н., с.н.с. сектору просторового розвитку Кушнірецька О. В. також взяли участь в роботі другого дня форуму, що на базі Концерну «Електрон». [...]

16.11.2018

17.10.2018. Львів. Центр імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Презентація рейтингу прозорості інвестиційного сектору
17 жовтня 2018 р. в Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету відбулася презентації рейтингу прозорості інвестиційного сектору, в якій взяли участь співробітники сектору просторового розвитку (д.е.н., проф., завідувач сектору М. І. Мельник, к.е.н., с.н.с. О. В. Кушнірецька, к.е.н., м.н.с. О. Й. Жабинець, к.е.н., м.н.с. І. В. Лещух, к.е.н., м.н.с. Н. Р. Синюра-Ростун).
На заході були представлені результати дослідження, проведеного у сотні найбільших міст України і в якому наше місто зайняло 4 місце, поступившись Івано-Франківську, Києву та Вінниці.
Фото з події:

16.11.2018

10.11.2018. Івано-Франківськ, Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького. Форум активних вчителів: нові горизонти
10 листопада 2018 року у м. Івано-Франківськ в Університеті Короля Данила відбувся «Форум активних вчителів: нові горизонти». Учасниками форуму були представники сектору просторового розвитку с.н.с., к.е.н. Кушнірецька О. В. та м.н.с., к.е.н. Синюра-Ростун Н. Р.
На форумі були обговорені актуальні питання викликів та можливостей розвитку сучасної системи освіти, що забезпечує розвиток інноваційних, свідомих та креативних громадян, а також сприяє професійному зростанню педагогів.
Науковці Інституту взяли активну участь в обговоренні питань розвитку та впровадження в освітній процес інструментів менторингу, тайм-менеджменту, а також механізмів індивідуальних навчальних траєкторій у середній та вищій школі України.

15.11.2018

25-27 жовтня 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг і логістика в системі менеджменту». Організаторами конференції виступили: кафедра маркетингу і логістики Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки спільно з ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», Університетом Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) та Краківським економічним університетом (Краків, Польща). Поділитися власним досвідом до Львова завітало близько 120 науковців із понад 40 українських та 8 польських вищих навчальних закладів. [...]

14.11.2018

02.11.2018. Львів. Центр імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, XVIII Міжнародний економічний форум. Жук П. В.
2 листопада 2018 р. у рамках XVIII Міжнародного економічного форуму в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету проведено засідання секції «Єврорегіон Карпати: Львівщина як засновник нової форми інтеграції Україна-ЄС». В роботі панелі 1 – Львівщина в контексті макрорегіональної стратегії розвитку Карпат взяв участь провідний науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування, к.е.н. Жук П. В. У виступі ним було розкрито проблемні питання реалізації Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатської конвенції) та підготовки і перспектив прийняття Європейським Союзом макрорегіональної стратегії для Карпатського регіону.

05.11.2018

10-12 жовтня 2018 року в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Притула Христина та молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва Калат Ярослава ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» взяли участь у роботі міжнародного круглого столу «Роль транскордонного співробітництва у відновленні європейського порядку після Першої світової війни», який відбувався у рамках міжнародної конференції «Європа через століття після закінчення Першої світової війни (1918-2018 рр.)» у м. Орадя (Румунія). [...]

31.10.2018

Влітку 2018 року ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» став одним з переможців конкурсу проектів програми Європейського Союзу Еразмус +: напрям Жан Моне. [...]

31.10.2018

26-28 вересня 2018 р. відбулася VІІІ Міжнародна наукова конференція «Інформаційне суспільство: стан та напрями розвитку з урахуванням регіональних умов» («T (Społeczeństwo informacyjne: stan i kierunki rozwoju, biorąc pod uwagę uwarunkowania regionalne)»), організаторами якої виступили: Жешувський університет (Uniwersytet Rzeszowski, кафедра кількісних методів та бізнес-інформатики), Національний університет імені Івана Франка (кафедра економічної кібернетики) і ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій). Конференція зібрала широке коло учасників-науковців як із польської, так і з української сторони. Представниками від Інституту на конференції були завідувач відділу розвитку виробної сфери регіону та інвестицій, д.е.н., професор Іщук Світлана Олексіївна і старший науковий співробітник відділу, к.е.н. Созанський Любомир Йосипович. [...]

09.10.2018

20-22 вересня 2018 р. у Вищій технічній школі (м. Катовіце, Республіка Польща) (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) відбулася Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології в ХХІ ст.» («Technologie informacyjne i innowacyjne w XXI wieku»), в якій взяла участь к.е.н. Олена Пастернак, науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». У своєму виступі О. Пастернак представила результати своїх досліджень на тему «Розвиток креативних просторів як сучасна тенденція в умовах розвитку інформаційного суспільства».
Участь в міжнародній конференції взяли науковці та викладачі Школи економіки та менеджменту в державному адмініструванні Братислави, Інституту досліджень просторового розвитку, Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Київського національного торговельно-економічного університету, ДВНЗ «Університет банківської справи», Академії інжинірингу та педагогіки України, Центрального українського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Бердянського державного педагогічного університету, Державної академії інжинірингу Донбасу, Національного університету цивільного захисту України, Одеського національного політехнічного університету. [...]

26.09.2018



Веб-майстер П. Попадюк