Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ










АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • 19 жовтня 2024 року Державній установі
    «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    виповнюється 60 років.
    З цієї нагоди
    17-18 жовтня 2024 року
    відбудуться наступні заходи.

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 4 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 21 липня 2024 р.
    Детальніше про умови, учасників

  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір на 2024 рік
    до 16 вересня 2024 р. в аспірантуру
    до 15 серпня 2024 р. в докторантуру
 

18.03.2019. Львів. Центр імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Презентація діяльності Львівського кластеру освіти та креативності
18 березня 2019 р. у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулась презентація діяльності Львівського кластеру освіти та креативності. Активну участь в обговоренні в рамка дискусії взяли участь представники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р.
Метою заходу було напрацювання нової креативної стратегії міста. Відтак учасники обговорили теперішні та планували нові проекти кластеру. На події було за презентовано результати першого року діяльності Кластеру, основними серед яких стали: розвиток підприємництва (для школярів, студентів, педагогів); англійська мова; інклюзивне середовище; критичне мислення; інтернетизація шкіл.
Також було презентовано стратегічні напрями розвитку кластера, серед яких: інтегрований розвиток (співпраця заради подолання розривів між освітою та ринком праці); Львів – освітній хаб; Львів – освітня лабораторія; Львів – освітній магніт, що розвиває економіку міста; розвиток освітнього туризму («навчайся у Львові»); Львів – місце концентрації талантів («Вам потрібні таланти – знайдіть їх у Львові») тощо.
Учасники кластеру зазначили, що якісна освіта є пріоритетною і потребує першочергових змін як покращення матеріально-технічного оснащення, так і побудови дієвих освітніх середовищ для розвитку партнерства.

19.03.2019

12.03.2019. Львів, Львівський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Семінар «Розробка Стратегії Львівської області до 2017 року. Методологія стратегічного планування». Шульц С.Л.
12 березня 2019 року у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання семінару "Розробка стратегії Львівської області до 2017 року. Методологія стратегічного планування". З доповіддю на тему "Правове підґрунтя для роботи з стратегічними документами" виступила завідувач відділу регіональної економічної політики Інституту д.е.н., проф. Шульц С. Л. Акцентувавши увагу на змінах у нормативно-правовому забезпеченні стратегічного планування розвитку регіону, Шульц С. Л. відзначила позитивні та дискусійні моменти щодо методики розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних стратегій та планів заходів з їх реалізації, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.12.2018 року № 373, зокрема в частині порядку і принципів організації робіт та удосконалення методології стратегічного планування загалом. Особливу увагу у доповіді було приділено питанню визначення сфер смарт-спеціалізації регіону як стратегічного напряму трансформації економіки Львівщини та пропозиціям щодо забезпечення узгодженості стратегічних цілей регіональних стратегій та Державної стратегії регіонального розвитку, прозорості процесу розробки стратегій, залучення наукового та бізнес-середовища, необхідності проведення соціологічних опитувань населення, а також моніторингу та оцінки результативності регіональних стратегій.
В роботі семінару з доповідями виступили завідувач кафедри економіки ЛРІДУ д.е.н., доцент Євген Матвіїшин, головний спеціаліст управління економіки ЛОДА Вадим Табакеров, національний експерт стратегічного планування Програми "U-LEAD з Європою" Олександр Волошинський і представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

14.03.2019

5-6 березня 2019 року у конференц-холі готелю «Нота Бене» (м. Львів) відбувся дводенний семінар «Партнерство міських та сільських територіальних громад: нові можливості місцевого розвитку» для представників Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської та Рівненської областей в рамках проекту «Партнерство міських та сільських територіальних громад як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». У роботі семінару на запрошення експертів Інституту громадянського суспільства взяли участь співробітники відділу просторового розвитку д.е.н., проф. М. І. Мельник, к.е.н., с.н.с. С. Д. Щеглюк, к.е.н., н.с. І. В. Лещух та провідний інженер Р. Є. Яремчук. [...]

07.03.2019

13.02.2019. Київ. Національна академія наук України, присудження премій імені видатних учених України за підсумками конкурсу 2018 р.
Оприлюднена Постанова Президії НАН України від 13 лютого 2019 р. про присудження Національною академією наук України премій імені видатних учених України за підсумками конкурсу 2018 р. Серед нагороджених є науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Детальніше тут.

01.03.2019

27.02.2019. Львів. Українське радіо, Радіопередача «Про важливе»
27 лютого 2019 р. провідний науковий співробітник Інституту, к.е.н. Петро Жук та експерт з децентралізації Офісу реформ Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Віталій Корецький взяли участь у радіопередачі «Про важливе. Нарізати по-новому. Скільки має бути районів замість теперішніх 20 і як їх формуватимуть».
Відеозапис передачі тут.

28.02.2019

22 лютого 2019 р. у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулась відкрита дискусія «Університет ХХІ століття: чи і як можливе перевинайдення українського університету?», участь у якій взяли співробітники відділу просторового розвитку с.н.с., к.е.н. С. Д. Щеглюк та н.с., к.е.н. Н. Р. Синюра-Ростун. У рамках панельних дискусій обговорювалися актуальні питання формування векторів трансформації закладів вищої освіти. [...]

26.02.2019

19-22.02.2019. Тернопіль, Львів. Круглий стіл «Формування нового районного поділу областей», Борщевський В. В., Жук П. В.
19 лютого у Тернополі та 22 лютого 2019 року у Львові відбулися засідання круглих столів з проблематики змін в адміністративно-територіальному устрої областей на субрегіональному рівні. Круглі столи «Формування нового районного поділу у Тернопільській області» та «Формування нового районного поділу у Львівській області» за участі керівників районних рад й райдержадміністрацій, представників органів місцевого самоврядування та громадськості організовано Інститутом регіонального розвитку в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади». У їх роботі активну участь взяли експерти проекту, науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» – доктор економічних наук Борщевський В. В. та кандидат економічних наук Жук П. В., виступивши з доповідями щодо представлення моделей формування нового районного поділу Львівської та Тернопільської областей. Матеріали доповідей в контексті здійснюваної реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні викликали значну зацікавленість учасників засідань та жваве обговорення.
Фото з події:

26.02.2019

12 лютого 2019 р. об 11:00 у Центрі Шептицького Українського католицького університету (м. Львів, вул. Стрийська, 29) відбулася презентація-воркшоп "Регуляторні відкриті дані".
У дискусії взяли участь представники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Жабинець О. Й., к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р., пров. інж. Яремчук Р. Є. [...]

12.02.2019

У понеділок 11 лютого 2019 року у Будинку вчених (вул. Листопадового Чину, 6) відбувся звіт департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про проведену роботу у 2018 році та перспективи на 2019 рік. На звіт були запрошені представники органів управління освітою райдержадміністрацій, міст та ОТГ області, директори закладів освіти, представники експертного середовища, освітніх і наукових установ. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь представники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Жабинець О. Й., к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р. [...]

12.02.2019

02.02.2019. Львів. Львівський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Освітній форум «4Lead»
2 лютого 2019 року у приміщенні Львівського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» (вул. Жовківська, 53) працівники відділу просторового розвитку к.е.н., с.н.с Кушнірецька О. В. та к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р. стали учасниками Освітнього форуму «4Lead».
Учасниками масштабної інноваційної події у Львові стали понад 300 освітян, науковців, експертів та практиків з різних регіонів України. В рамках форуму працівники відділу обговорили актуальні питання розвитку освітньої політики та реформування системи освіти України, розвитку лідерських навичок, менторства та емоційного інтелекту у сучасному шкільному середовищі, а також стали учасниками майстер-класів з обміну освітнім досвідом скандинавських країн та організації, планування і оцінювання навчального процесу у Німеччині.
Фото з події:

12.02.2019

29 січня 2019 р. у Центрі імені Шептицького Українського католицького університету відбулася лекція Марка Зархіна "Львів як глобальне місто", в якій було проаналізовано основні тенденції розвитку економіки світу та перспективи розвитку великих міст.
У дискусії активну участь взяли доцент НУ "Львівська політехніка" Андрій Павлів (екс-директор департаменту містобудування Львівської міської ради) та науковий співробітник ДУ "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України" Любомир Казьмір. [...]

11.02.2019

13.12.2018. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Інформаційна сесія «Про можливості за програмою ЄС Еразмус+»
13 грудня 2018 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» відбулася презентація Національного Еразмус+ офісу в Україні (НЕО) Програми ЄС Еразмус+ за її ключовими напрями діяльності КА1, КА2, Жан Моне. Організатори заходу: Іванна Атаманчук, Вероніка Ткаченко (НЕО) та Іванна Мищишин (ІРД НАН України).
У заході узяли участь більше 50 представників закладів вищої освіти, наукових установ, громадських та молодіжних організацій Львова.
Представники НЕО в Україні Іванна Атаманчук та Вероніка Ткаченко ознайомили учасників з Програмою ЄС Еразмус+, її архітектурою, основними ключовими напрямами. Особливу увагу було присвячено підготовці проектів з Міжнародної кредитної мобільності, індивідуальним можливості з Кредитної мобільності, підготовці проектів з Розвитку потенціалу вищої освіти, організації проектів з мобільності у сфері молоді (Молодіжні обміни, Мобільність молодіжних працівників, Волонтерські проекти) та підготовці проектів напряму Жан Моне (викладання, дослідження, дебати, асоціації). Окремо були висвітлені критерії оцінювання проектних заявок та дедлайни конкурсів 2019 року.
Після презентацій учасники мали змогу отримати індивідуальні консультації щодо участі у Програмі Еразмус+.
Фото з події:

03.01.2019

20 грудня 2018 року у конференц-холі готелю «Taurus» (м. Львів) відбулася конференція «Практичні інструменти розвитку бізнес-середовища Львівщини», організована Львівською обласною державною адміністрацією та Радою підприємців Львівської області. В обговоренні в рамках панельних дискусій конференції взяли участь співробітники сектору просторового розвитку с.н.с. Кушнірецька О. В., м.н.с. Жабинець О. Й. та м.н.с. Синюра-Ростун Н. Р. З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник голови Львівської ОДА Р. Филипів та Голова регіональної Ради підприємців Львівщини Р. Сорока. [...]

22.12.2018

8 листопада 2018 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося вручення премій обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області. У цьому році премії отримали 30 відомих учених і знаних фахівців та 120 молодих учених і дослідників, наукові здобутки яких сприяють ефективному відтворенню, розвитку й використанню науково-технічного потенціалу області, виробництву та реалізації нових видів конкурентоздатної продукції й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. Традиційно співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» увійшли до списку кращих науковців Львівщини. [...]

18.12.2018

6 грудня 2018 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України» відбулась Міжнародна наукова конференція «Проблеми розвитку фінансово-кредитної та страхової сфери регіону: досвід Польщі, України та Білорусі».
Організаторами конференції виступили Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України» (м. Львів) та Краківський економічний університет, партнерами конференції – ГО «Інститут регіоналістики», ЗО «Білоруський державний економічний університет» (м. Мінськ), ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». [...]

13.12.2018



Веб-майстер П. Попадюк