Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Новини Ради молодих вчених



08.06.2022. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Управління стресом в умовах війни»
8 червня 2022 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту проведено тренінг «Управління стресом в умовах війни», ментором якого була Олексин Анна, тренер, HR business partner, SoftServe, MA HR&Organization Development, Львівська бізнес-школа Українського католицького університету.
Тренер закцентувала, що через війну українські науковці потрапили в зону турбулентності, пов’язану з тривожним емоційним станом і неможливістю підтримувати стабільний рівень продуктивності праці. Така тенденція сприяла виникненню стресових ситуацій визначила потребу формування обізнаності науковців у питаннях природи стресу, методів нівелювання негативних наслідків стресових ситуацій, механізмів управління стресом. Зроблено наголос на тому, що стресова реакція має диференційовані прояви для людей, незалежно від віку, роду занять чи темпераменту. Зокрема, для окремих особистостей стрес є детермінантою зростання ефективності діяльності, а для інших – фактором зниження продуктивності праці та бажання працювати загалом. Тренер виділила фази і компоненти (тривоги, опору та виснаження), фізіологічні ознаки стресу та можливі шляхи управління ним.
Основою практичної частини тренінгу була вправа “Світлофор”, завдяки якій молоді науковці змогли пропрацювати власні індикатори реакції на стрес та стратегії самодопомоги, зокрема над запобіганням вигорянню на роботі.
Фото з події:

08.06.2022

6 грудня 2021 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку підприємництва в глобальній перспективі» в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams.
Головними організаторами конференції виступили: кафедра підприємництва та промислової політики WZ UL, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», SKN Globalni, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», ГО «Інститут регіоналістики», Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем підприємництва та інновацій через обмін думками та досвідом молодих вчених, а також інтеграції і співпраці в міжнародних командах в галузі підприємництва та форм його розвитку, підтримки підприємств у часи глобальних проблем, а також питань, пов’язаних із підприємницькою поведінкою та бізнес-середовищем. [...]

06.12.2021

26-27 жовтня 2021 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» відбувся науково-практичний семінар для аспірантів, докторантів і молодих вчених «Інноваційна емпірика наукових досліджень: реалії та виклики». Ментор, к.е.н., доц. (НУ «Львівська політехніка»), коуч IPS Іванюк У. В. представила доповідь «Time management як ефективний інструмент управління часом молодого науковця», ознайомила молодих вчених із основними принципами й механізмами ефективної організації робочого часу задля досягнення цілей, представила авторську архітектоніку балансування робочого дня і фокусування на довгострокових завданнях. [...]

27.10.2021

21 жовтня 2021 року ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» спільно з Львівським торговельно-економічним університетом проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи». Співорганізаторами заходу виступили: Національна академія статистики, обліку та аудиту; Львівський національний університет ім. Івана Франка, факультет управління та бізнесу; Державний біотехнологічний університет; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника; Вища школа управління та банківської справи в м. Познань (Польща); Жешовський університет, Польща; Ченстоховська політехніка (Польща); Державний вищий професійно-технічний коледж імені проф. С. Тарновського (м. Тарнобжег, Польща); Таллінський технічний університет (Естонія). [...]

21.10.2021

08.04.2021. Львів, Університет банківської справи. ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи»
8 квітня 2021 року на базі Університету банківської справи відбулася ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи» (в онлайн форматі). У роботі конференції взяла участь к.е.н., старший науковий співробітник відділу просторового розвитку Інституту Лещух Ірина Володимирівна, яка представила дослідження на тему «Вплив пандемії COVID-19 та карантинних обмежень на економічну динаміку в Україні». У виступі науковиця закцентувала увагу слухачів на ключових проблемах розвитку національної економіки та бізнесу, які поглибилися в умовах пандемії: зниження темпів макроекономічного розвитку, падіння промислового виробництва, зниження економічної мобільності суб’єктів економіки, зниженні прибутковості ведення бізнесу та ін.
Загалом у роботі конференції в он-лайн режимі прийняли участь понад 50 осіб, в тому числі здобувачі вищої освіти, аспіранти та молоді учені із закладів вищої освіти і наукових установ Львова, Києва, Дніпра, Харкова, а також студенти та дослідники із Білорусі, Литви та ін.
Фото з події:

08.04.2021

8 квітня 2021 року відбувся Міжнародний науковий семінар для молодих учених та аспірантів «Проблеми розвитку реального сектора економіки в умовах глобальних змін» в режимі он-лайн на платформі ZOOM. Організаторами та учасниками семінару були: відділ проблем реального сектора економіки регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» і кафедра підприємництва та промислової політики Лодзького університету (Республіка Польща). У підготовці семінару брала участь Мищишин І. Р. – науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування. [...]

08.04.2021

02.03.2021. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Формування цілеспрямованості у молодих науковців»
2 березня 2021 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано тренінг «Формування цілеспрямованості у молодих науковців», ментором якого була сертифікований коуч IPS, ментор IPACT, к.е.н. Іванюк Уляна Володимирівна.
Під час тренінгу доповідач ознайомила молодих вчених із основними принципами й механізмами цілепокладання (формування мети та розгортання її у часі), представила авторську архітектоніку процесу досягнення цілей. Ментор провела діагностику актуалізації уявлень учасників щодо труднощів у постановці цілей і конкретизації відповідних завдань і запитів. Цікаві вправи та інструменти, які були реалізовані під час тренінгу, сприяли в усвідомленні учасниками структурованого алгоритму постановки та досягнення цілей.
Велика кількість запитань і жвава дискусія підтвердили зацікавлення молодих вчених у важливості формування цілеспрямованості як інструменту забезпечення наукових результатів.

02.03.2021

24.11.2020. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Науково-практичний семінар «Scopus, WoS та інші світові наукометричні бази – алгоритм опублікування результатів наукових досліджень»
24 листопада 2020 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» за сприяння Ради молодих вчених Інституту відбувся науково-практичний семінар «Scopus, WoS та інші світові наукометричні бази – алгоритм опублікування результатів наукових досліджень». Доповідачем виступив старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики, к.е.н. Попадинець Назарій Миколайович.
Під час семінару учасникам наголошено на основних критеріях рецензування наукових публікацій у виданнях, що входять до авторитетних світових наукометричних баз, –новизна й актуальність теми, використання сучасних методів досліджень, логічність викладення матеріалу, коректність обробки результатів, академічна мова та сучасні літературні джерела. Актуальні акценти були поставлені на аспектах підбору тематичних наукових журналів, використання можливостей референс-систем для створення бази публікацій за темою дослідження й оформлення статей за форматом конкретного видання. На семінарі також були розглянуті питання щодо безпеки науковців, зокрема як не стати жертвою шахраїв, журналів-клонів і «хижацьких видань».
Велика кількість поставлених запитань та жвава дискусія підтвердили зацікавлення учасників у можливостях опублікування власних наукових результатів у журналах, які входять до міжнародних систем цитування.
Фото з події:

24.11.2020

19 листопада 2020 року на базі Львівського торговельно-економічного університету відбулася ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України» (в режимі он-лайн на платформі Zoom). Співорганізатором заходу, окрім інших, виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

19.11.2020

16 листопада 2020 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося вручення премій обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам наукових установ і закладів вищої освіти Львівської області за значні наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень. Серед лауреатів премії є 4 співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

16.11.2020



Веб-майстер П. Попадюк