Просторовий розвиток та організація економіки територіально-суспільних систем різних рівнів (громад, міст, регіонів) в контексті їх суспільної віддачі, соціальної та економічної резільєнтності в умовах глобальних викликів і шоків.
Просторові та структурно-функціональні трансформації і дисбаланси соціально-економічного розвитку, капіталізація територій.
Підприємницький потенціал та формування сприятливого ділового (в т.ч. інвестиційного) клімату на національному, регіональному та локальному рівнях.
Регіональна та локальна політика, стратегічне проектування розвитку регіонів та територіальних громад, механізми забезпечення його ефективності.
Проблеми функціонування міських територіальних громад та сучасні тенденції розвитку урбаністичних процесів.
Науково-дослідні теми:
Visegrad+ Grants 2022 «Increasing the capacity of freight transportation infrastructure on EU-Ukraine border» (2022-2024 рр).
«Проведення процедури Стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку Стрийської міської територіальної громади на період до 2027 року» (2022 р.).
«Структурно-функціональне й інституційне забезпечення регіональної системи управління відходами в умовах децентралізації» (2022 р.)
«Трансформація моделі просторового розвитку економіки України» (2022-2024 рр.).
«Глобалізаційні чинники та ризики ендогенного розвитку регіонів України» (2021-2023 рр.).
«Соціально-економічний аналіз для розробки проєктів стратегій розвитку територіальних громад Львівської області» (2021 р.).
Грант НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки «Розвиток центро-периферійних взаємодій в регіоні в умовах адміністративно-фінансової децентралізації» (2020-2021 рр.).
«Детінізація та використання потенціалу сектору комерційних послуг у забезпеченні соціально-економічного зростання регіонів України» (2020-2021 рр.).
«Методологічні засади smart-спеціалізації регіонів України» (2020-2021 рр.).
«Виокремлення проблемних територій та інструментарій стимулювання їх економічної активності» (2020-2021 рр.).
«Оцінка інноваційного потенціалу регіонів України в контексті формування стратегій смарт-спеціалізації» (2019-2020 рр.).
«Трансформація структури економіки міст Західного регіону України» (2019-2021 рр.).
«Розробка стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року та Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року» (2019 р.).
«Проєкт Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року та Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації» (2019 р.).
Грант НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки «Зміцнення спроможності територіальних громад на основі ефективного ендогенного потенціалу» (2018-2019 рр.).
«Наукові засади формування моделі сталого ендогенного зростання регіонів України в умовах адміністративно-фінансової децентралізації» (2017-2019 рр.).
«Форми просторової організації бізнесу та механізми її регулювання» (2016-2018 рр.). «Оцінка перспектив розвитку метрополійних функцій обласних центрів Західного регіону України» (2013-2015 рр.).
«Оцінка сучасного стану та систематизація проблем соціально-економічного розвитку малих міст регіону (2011-2012 рр.).
«Просторовий вимір територіально-структурних процесів у регіоні» (2010-2011 рр.).
«Теоретичні основи регіональної політики».
«Механізм реалізації регіональної політики в умовах формування національної економіки».
«Моделі регіональної соціально-економічної політики: концептуальні підходи до формування та методи реалізації».
«Регіональні суспільні системи: організаційно-економічний механізм їх формування і розвитку в умовах соціально-орієнтованої ринкової економіки».
Інтелектуально-інноваційний розвиток регіону в умовах реалізації євроінтеграційної стратегії України».
Моделі адміністративно-територіального устрою України та можливі соціально-економічні наслідки їх реалізації».
«Трансформація територіально-галузевої структури господарського комплексу Карпатського регіону».
У статті аналізується актуальний стан поселенської мережі та особливості розвитку урбанізаційних процесів у Рівненській області. Визначається роль у міській поселенській мережі та системі макроеко-номічних показників області обласного центру, як вагомого осередку фінансово-економічного, соціально-культурного, працересурсного потенціалу, що формує значні доцентрові трудові, фінансові, інвестиційні потоки. Окреслюються прогноз та заходи щодо перспектив розвитку поселенської мережі регіону.
урбанізаційні процеси, урбанізація, місто, регіон, розвиток
Почтарук І. С. Інституційні передумови конкурентоспроможності вугільної галузі регіону / І. С. Почтарук // Науковий вісник НЛТУ України. – 2015. – Вип. 25.2. – С. 325-331.
Статтю присвячено аналізу класичних теорій регіональної економіки в контексті генезису наукових підходів, які передували безпосередньому дослідженню метрополійних процесів. Охарактеризовано основні положення теорій, описано їх переваги, недоліки та можливості застосування для розуміння метрополійних процесів. Виокремлено основні чинники просторового розвитку, що покладені в основу розглянутих теорій з позиції використання їх для розкриття потенціалу метрополійних процесів. Систематизовано теоретичні підходи за генезисом для розкриття положень метрополійної теорії.
метрополія, теорія, концепція, регіональний розвиток, розміщення, місто, центр, полюс, ріст, нововведення, галузь
У статті досліджено особливості сучасного розвитку фінан- сово-інвестиційної інфраструктури регіональних метрополій (на прикладі Західного регіону України). Названо пріоритети та інструменти його активізації як вагомого елемента реалізації метрополійного потенціалу регіональних метрополій.
метрополія, регіональні метрополії, фі- нансова інфраструктура регіональних метрополій, інвестицій- на інфраструктура регіональних метрополій, метрополійний потенціал регіональних метрополій