Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №2 за 2024 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України»
  Вип. 2 за 2024 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  до 28 березня 2024 р.
  Детальніше про умови
 

20-23.10.2020. Серія онлайн-семінарів, присвячених глибинним інтерв’ю, в рамках Онлайн-школи методології GURN
Протягом 20-23 жовтня 2020 р. науковий співробітник сектору транскордонного співробітництва к.соц.н. Максименко А. О. взяла участь у серії онлайн-семінарів, присвячених глибинним інтерв’ю, в рамках Онлайн-школи методології GURN (#GURN).
Школа методології GURN проходить в рамках проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (https://gurnnetwork.org/) та триває протягом осені 2020 року. У рамках проведених протягом вересня –жовтня онлайн семінарів обговорено такі тематичні блоки, як дослідницький дизайн, вступ до порівняльних методів досліджень (Most Similar Systems Design (MSSD), Most Different Systems Design (MDSD), Process Tracing); інтерв’ю як інструмент якісних досліджень: види інтерв’ю, підготовка запитань, ведення інтерв’ю, кодування та аналіз (Interviewing as a Method for Qualitative Research).
Проєкт GURN має на меті розвиток співпраці між німецькими та українськими аналітиками/-инями, посилення дослідницьких компетенцій молодших аналітиків/-инь та трансфер знань про Україну до Німеччини. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) в тісній співпраці з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва (Київ), Центром «Нова Європа» (Київ) та Ініціативою з розвитку та дослідження аналітичних центрів «think twice UA» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
Фото з події:

23.10.2020

30 вересня 2020 року відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Економіка, фінансування та управління в плоскому світі – перспектива "COVID 19"» (в режимі он-лайн на платформі ZOOM). Головними організаторами конференції виступили: Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві), Державна установа "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України", Факультет управління Люблінської політехніки, Вища школа підприємництва та адміністрування (Люблін). [...]

30.09.2020

29.09.2020. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Науково-практичний семінар «Результативна організація виконання дисертаційного дослідження»
29 вересня 2020 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту проведено науково-практичний семінар «Результативна організація виконання дисертаційного дослідження» з ключовою доповіддю Біль Мар’яни Михайлівни, д.е.н., старшого наукового співробітника відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів.
Ментор заходу, молодий доктор економічних наук, наголосила на окремих важливих аспектах успішного завершення аспірантури і докторантури, зокрема виділила важливість мотивації, ефективної організації процесу написання дисертаційної роботи. Семінар мав практичну цінність особливо для тих науковців, які вже здійснюють чи готуються до виконання наукового дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук.
Під час семінару учасники ознайомилися з алгоритмом написання і захисту роботи, правильного планування витрат часу. Наголошено на важливості формулювання актуальної наукової теми, постановці мети, диференціації завдань і використанні сучасних методів дослідження. Акцентовано увагу на особливостях роботи з літературними джерелами, підготовці публікацій, плануванні місця можливого захисту й вибору опонентів згідно нових вимог.

29.09.2020

23-24.09.2020. Бренна (Польща), Університет-вища школа бізнесу. Міжнародна конференція «Територіальне та міжорганізаційне співробітництво’2020» (23-24 вересня 2020 року)
23-24 вересня 2020 р. відбулася Міжнародна конференція «Територіальне та міжорганізаційне співробітництво’2020» (Університет-вища школа бізнесу, Бренна, Польща). Програма конференції передбачала проведення двох пленарних секцій та трьох круглих столів. Метою заходу було створення мереж та формування міжнародних, міждисциплінарних наукових колективів, які би спільно працювали над розв’язанням нових наукових проблем. Конференція була організована у гібридному режимі.
24 вересня 2020 р. на 3-му круглому столі конференції в он-лайн режимі виступила завідувач сектору транскордонного співробітництва Інституту, д.е.н. Притула Христина Мирославівна із доповіддю «Транскордонне співробітництво на внутрішніх та зовнішніх кордонах країн-членів ЄС – спільні та відмінні особливості («Cross-border cooperation at internal and external EU borders – similarities and differences»). У виступі доповідач торкнулася таких питань, як: наскільки ефективним є транскордонне співробітництво у вирішенні проблем розвитку прикордонних регіонів, у яких сферах співпраці транскордонне співробітництво є найбільш успішним, наскільки ефективними є сучасні форми транскордонного співробітництва, яка відмінність у здійсненні транскордонного співробітництва на зовнішніх та внутрішніх кордонах країн-членів ЄС в організаційному, координаційному та фінансовому аспектах тощо.
Інформація про конференцію тут.
Фото з події:

24.09.2020

22.09.2020. Львів, Західноукраїнський кластер індустрії моди. Робоча зустріч співробітників сектору транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» з представниками Наглядової Ради Західноукраїнського кластеру індустрії моди та викладачами Львівського торговельно-економічного університету
22 вересня 2020 року відбулась робоча зустріч співробітників сектору транскордонного співробітництва (завідувача сектору, д.е.н. Притули Х. М., н.с., к.соц.н. Максименко А. О.) з представниками Наглядової Ради Західноукраїнського кластеру індустрії моди (West Ukrainian Fashion Industry Cluster) та викладачами Львівського торговельно-економічного університету. Під час робочої зустрічі розглянуто участь підприємств-виробників готового одягу та взуття у опитуванні, що реалізовується ДУ «ІРД ім. М. І. Долішнього НАН України» у рамках виконання науково-дослідної роботи «Визначення перспектив участі суб’єктів господарювання прикордонних регіонів України у глобальних ланцюгах доданої вартості». Мета опитування полягає в окресленні можливостей виходу вітчизняних виробників одягу та взуття на зовнішні ринки, розширення їх присутності на внутрішньому ринку; виявлення оптимальних способів сприяння виробникам на регіональному рівні, в тому числі допомоги місцевої влади для малих та середніх підприємств легкої промисловості під час пандемії, пов’язаної із COVID-19. Також під час зустрічі обговорено можливість розширеної співпраці Інституту, Кластеру та Львівського торговельно-економічного університету, зокрема шляхом реалізації спільних проектів.

22.09.2020

19.08.2020. Київ
Непоправна втрата
Колектив ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» з глибоким сумом сприйняв звістку про смерть видатного українського вченого, Президента Національної академії наук України, Героя України, академіка НАН України ПАТОНА БОРИСА ЄВГЕНОВИЧА.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, усій науковій спільноті.

Світла пам’ять про Бориса Євгеновича Патона назавжди залишиться в наших серцях

19.08.2020

17 червня 2020 року відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управління та фінансах: наука-бізнес-самоврядування в умовах «COVID 19» в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Головними організаторами конференції виступили: Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві), Факультет управління Ченстоховської політехніки, Університет Яна Кохановського (Кєльце) та Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України».
Метою конференції було обговорення та обмін думками між представниками науки, бізнесу, суб'єктів державного сектору та місцевого самоврядування щодо актуальних питань забезпечення сталого соціального-економічного розвитку в умовах "COVID 19".
В конференції взяли участь близько 70 науковців з Польщі, України, Литви, Чехії, Грузії, Албанії. Зокрема, польську сторону представили науковці з Вищої банківської школи в Познані, Ченстоховської Політехніки, Університету Яна Кохановського в Кєльцах, Варшавської Головної торгівельної школи, Вроцлавського економічного університету, Лодзького та Жешувського університетів та ін. Українську сторону представили науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», Національного інституту стратегічних досліджень, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Національного університету харчових технологій, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського торговельно-економічного університету, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій та ін.[...]

17.06.2020

17.06.2020. Про результати державної атестації Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у 2020 році
У березні 2020 року ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» подано заявку та інформаційні матеріали для проведення державної атестації наукової установи відповідно до Порядку проведення державної атестації наукових установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540 та наказу Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ».
29 травня 2020 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Експертної комісії з проведення державної атестації наукових установ, на якому було розглянуто результати оцінювання ефективності діяльності наукових установ за сімома науковими напрямами..
За результатами засідання 29 травня 2020 року Експертною комісією визначено атестаційні оцінки та віднесено до однієї з чотирьох класифікаційних груп 79 наукових установ.
За результатами кваліфікаційної та рейтингової оцінок ефективності діяльності ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», експертна комісія визначила її атестаційну оцінку та віднесла установу до I класифікаційної групи, до якої відносять наукові установи-лідери, що мають високий рівень отриманих результатів діяльності, визнання в Україні і світі, демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку, інтегровані у світовий науковий простір та Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.06.2020 № 817 «Про результати державної атестації наукових установ» затверджені Висновки про результат державної атестації 79-и наукових установ, які до 1 червня 2020 року проходили державну атестацію та оприлюднена Зведена таблиця результатів державної атестації наукових установ.
Установам, що пройшли державну атестацію, Міністерство освіти і науки України видає Свідоцтво про державну атестацію наукової установи. Наукові установи, віднесені до I класифікаційної групи, атестуються строком на п’ять років.
Вітаємо колектив Інституту з високою оцінкою їх роботи!

17.06.2020

10 березня 2020 року голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький провів робочі зустрічі з представниками ініціативних груп органів місцевого самоврядування з питань проведення реформи децентралізації, зокрема, щодо проблемних аспектів розроблення Перспективного плану формування територій громад області та створення й діяльності ОТГ. У зустрічах брали участь перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, т.в.о. директора департаменту економічної політики Степан Куйбіда, експерт з децентралізації Юрій Ганущак, заступник міського голови Львова Любомир Зубач. У якості експерта в зустрічах також брав участь провідний науковий співробітник Інституту, кандидат економічних наук Петро Жук. [...]

10.03.2020

10.03.2020. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Управління стресом в сучасних умовах»
10 березня 2020 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано тренінг «Управління стресом в сучасних умовах». Ментор – сертифікований коуч IPS, ментор IPACT, член Міжнародної Професійної Асоціації коучів і тренерів, к.е.н. Іванюк Уляна Володимирівна.
Під час тренінгу учасники ознайомилися з алгоритмом, основними інструментами та засобами профілактики стресових ситуацій, мінімізації негативних наслідків стресових подій, а також отримали практичні навики з підбору індивідуальної системи стрес-менеджменту. Ментором наголошено на необхідність формування «подушки» безпеки від стресу і розкрито значення різних видів ресурсів, сну та дихальних практик у повсякденному житті.
Учасники тренінгу освоїли навички управління енергетичними станами, позитивним оцінюванням життєвих ситуацій, розвитком особистої відповідальності. Виділено ключові елементи стрес-менеджменту відомих лідерів у різноманітних сферах бізнес й ефективні способи подолання стресу в мінливих сучасних умовах.
Підготувала О. П. Мульска
Фото з події:

10.03.2020

27.02.2020. Львів, музейно-культурний комплекс «Львіварня». ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020»
27 лютого 2020 р. на території Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня» розпочав роботу ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020». Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
АГРОПОРТ – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільськогосподарських виробників України. З початку заснування проходить за підтримки і участі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і входить в календар ООН. Львівський АГРОПОРТ максимально враховує регіональні особливості та зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки, створення передумов стабільного динамічного розвитку регіону, виробництво конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. Серед учасників заходу - гості з Республіки Польща, Республіки Білорусь, США, делегації з Луганської, Хмельницької та Вінницької областей.
«Хоча це вже 5 Форум на Львівщині, – як розповів генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко, – цьогорічний АГРОПОРТ проходить у новому форматі – клубному. Зараз ми фокусуємося саме на виробниках окремої категорії». Серед заходів «AGROPORT WEST LVIV 2020» – Стратегічна сесія: Аграрна Львівщина. Розвиток регіональної екосистеми, Keynote-сесія «Кращі Аграрні Практики» (індивідуальні презентації за участю галузевих експертів), нагородження школярів – переможців конкурсу малюнків в рамках проекту здорового шкільного харчування.
Від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» участь у форумі взяв к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький, який представив доповідь «Перспективи розвитку сімейного фермерства на засадах реалізації потенціалу особистих селянських господарств».
Інформація про подію тут.

27.02.2020

13.02.2020. Львів. Львівська обласна державна адміністрація. Круглий стіл «Непрямий вплив видобувної галузі на економіку України», Жук П. В.
13 лютого 2020 року у приміщенні Львівської облдержадміністрації проведено засідання круглого столу на тему «Непрямий вплив видобувної галузі на економіку України», організоване Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини у партнерстві з Департаментом ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА в рамках ініціативи ГО «НОВА Енергія» та Асоціації Енерготранспарентність «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей Вірменії, Грузії, України». У рамках програми круглого столу з доповіддю «Добувна промисловість в економіці областей Карпатського регіону України: місце та перспективи» виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» кандидат економічних наук П. Жук. У доповіді було висвітлено можливості та проблеми використання мінерально-сировинного потенціалу регіону задля розвитку добувної промисловості та умови й шляхи їх реалізації та вирішення. Зокрема, акцентувалося на відсутності необхідних інвестиційних вкладень у добувну промисловість, неналежній інституційній підтримці й державній опіці галузі, захопленні модними новаціями у стратегіях державного й регіонального розвитку, притаманними для економічно високорозвинених країн, замість націленості на максимальне використання тих можливостей, які є реальними для України й використання яких формуватиме фундамент для подальшого розвитку. Такі можливості криються і у модернізації добувної галузі й освоєнні вагомого мінерально-сировинного потенціалу України та її регіонів.

13.02.2020

12.02.2020. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Вітаємо лауреатів премії НАН України для молодих учених!
За підсумками конкурсу 2019 р., проведеного відділеннями Національної академії наук України, відповідно до Постанови Президії НАН України № 48 від 12.02.2020 р., премії НАН України для молодих учених за цикл праць «Дослідження факторів міграції населення в умовах посилення соціально-демографічних загроз України» присуджено:

 • Левицькій Ользі Олександрівні, кандидату економічних наук, старшому науковому співробітнику Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»;
 • Мульскій Ользі Петрівні, кандидату економічних наук, науковому співробітнику Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»

Вітаємо лауреатів премії НАН України для молодих учених!


12.02.2020

05.02.2020. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Національна селекторна нарада
5 лютого 2020 р. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело селекторну нараду з актуальних питань агропромислового розвитку. Онлайн участь у нараді від Львівщини у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка,18, каб. 257) взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, райдержадміністрацій, керівники та землевпорядники місцевих рад, представники агроформувань області, науковці.
Серед розглянутих питань – план та інструменти перевірок землекористування, стан проходження земельної реформи в Україні. Зокрема детально зупинились на методології використання часових рядів супутникових даних та використанні супутникових даних для побудови карти класифікації (посівів) сільськогосподарських культур.Саме за допомогою карти класифікації з метою прийняття правильних управлінських рішень є можливість проводити різнопланові моніторинги, зокрема: змін в структурі посівної площі (сівозміни), виявлення ділянок вирубки лісів, контроль за несанкціонованим будівництвом, моніторинг небезпечних природних явищ, а найголовніше, що кожен орган місцевого самоврядування має можливість отримати наземні дані щодо незареєстрованих сільськогосподарських земель, а також виявити самовільно зайняті земельні ділянки.
Участь у заході взяв к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблеми інституційного забезпечення здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель в умовах децентралізації».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

05.02.2020

15.01.2020. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Національний земельний селектор
15 січня 2020 р. у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 257) під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся земельний селектор. Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники об’єднаних територіальних громад, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, фермерські господарства та інші.
У межах селекторної наради присутнім презентували законопроект № 2178-10 до другого читання про обіг земель сільськогосподарського призначення.
ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представив к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблемні аспекти імплементації проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 2178-10 у другому читанні)».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

15.01.2020Веб-майстер П. Попадюк