Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий науково-практичний журнал

    «Регіональна економіка» №2 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    здійснює набір статей
    у фаховий збірник наукових праць

    «Соціально-економічні проблеми
    сучасного періоду України»
    Вип. 1 за 2024 р.


  • ДУ «Інститут регіональних досліджень
    ім. М. І. Долішнього НАН України»
    оголошує конкурс на заміщення посад
    Термін подачі документів -
    до 28 березня 2024 р.
    Детальніше про умови
 
11.05.2021. Львів, Західний науковий центр НАН України і МОН України. Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання використання та збереження природних ресурсів прикордонних територій України і Польщі»
11 травня 2021 року Західним науковим центром НАН України і МОН України разом зі співорганізаторами – Представництвом «Польська академія наук» в Києві, Державною установою «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», Інститутом екології Карпат НАН України, Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання використання та збереження природних ресурсів прикордонних територій України і Польщі». З вступним словом на конференції виступили голова ЗНЦ НАН України і МОН України, академік НАН України Зіновій Назарчук та в.о. директора Представництва «Польська академія наук» у Києві Матеуш Бялас.
У рамках програми конференції з доповідями виступили провідні науковці й фахівці України та Польщі у сфері раціонального використання природних ресурсів й охорони природного довкілля, серед них науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»: провідний науковий співробітник, д.е.н. Юрій Стадницький (доповідь «Шанс для сталого розвитку транскордонного Розточчя») і провідний науковий співробітник, к.е.н. Петро Жук (доповідь «Екологічна складова оцінювання якості життя в українсько-польському прикордонні»).
Науковий захід був приурочений 50-річчю з дня створення Західного наукового центру НАН України.
Більш повна інформація про науковий захід та програма конференції – за посиланням.

11.05.2021

28.04.2021. Захід «Місцевий розвиток та регіональна політика в Україні та за кордоном»
28 квітня 2021 року відбувся публічний захід «Місцевий розвиток та регіональна політика в Україні та за кордоном», присвячений місцевому розвитку та регіональній політиці та організований аналітичним центром Cedos у співпраці з Європейським університетом Віадріна у Франкфурті-на-Одері, до дискусії в якому долучились д.е.н., проф. Сторонянська Ірина та к.е.н., с.н.с. Гринчишин Ірина.
Захід відбувався у форматі двох панельних дискусій.
І панельна дискусія. Місцевий та регіональний розвиток: академічні перспективи. Розглянуто актуальні концепції регіонального розвитку та те, як вони втілюються у конкретних регіональних політиках. Зокрема, детальніше учасники зупинилися на концепті місцевого розвитку (local development) і поговорили про його витоки, цілі та можливі наслідки як для локальних економік, так і для добробуту населення.
ІІ панельна дискусія. Місцевий розвиток на практиці: досвід громадянського суспільства та органів виконавчої влади.
Фото з події:

28.04.2021

08.04.2021. Львів, Університет банківської справи. ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи»
8 квітня 2021 року на базі Університету банківської справи відбулася ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи» (в онлайн форматі). У роботі конференції взяла участь к.е.н., старший науковий співробітник відділу просторового розвитку Інституту Лещух Ірина Володимирівна, яка представила дослідження на тему «Вплив пандемії COVID-19 та карантинних обмежень на економічну динаміку в Україні». У виступі науковиця закцентувала увагу слухачів на ключових проблемах розвитку національної економіки та бізнесу, які поглибилися в умовах пандемії: зниження темпів макроекономічного розвитку, падіння промислового виробництва, зниження економічної мобільності суб’єктів економіки, зниженні прибутковості ведення бізнесу та ін.
Загалом у роботі конференції в он-лайн режимі прийняли участь понад 50 осіб, в тому числі здобувачі вищої освіти, аспіранти та молоді учені із закладів вищої освіти і наукових установ Львова, Києва, Дніпра, Харкова, а також студенти та дослідники із Білорусі, Литви та ін.
Фото з події:

08.04.2021

8 квітня 2021 року відбувся Міжнародний науковий семінар для молодих учених та аспірантів «Проблеми розвитку реального сектора економіки в умовах глобальних змін» в режимі он-лайн на платформі ZOOM. Організаторами та учасниками семінару були: відділ проблем реального сектора економіки регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» і кафедра підприємництва та промислової політики Лодзького університету (Республіка Польща). У підготовці семінару брала участь Мищишин І. Р. – науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування. [...]

08.04.2021

29.03.2021. Міжрегіональний круглий стіл з обговорення освітньо-наукових програм доктора філософії з економіки
29 березня 2021 року відбувся міжрегіональний круглий стіл з обговорення освітньо-наукових програм доктора філософії з економіки. У заході взяли участь представники групи забезпечення ОНП «Економіка» ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», які долучились до обговорення принципів інноваційної підготовки аспірантів, організації докторського навчання в українських реаліях, змісту ОНП, компетентностей та кар’єрного розвитку випускників. Кожен з учасників круглого столу поділився власним досвідом у акредитації ОНП та поставив питання, що турбують гарантів програм перед акредитацією представнику Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Фото з події:

29.03.2021
19 березня 2021 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Підприємництво в умовах кризи COVID-19 – уроки на майбутнє» в режимі он-лайн на платформі ZOOM. Головними організаторами конференції виступили: Жешувський Університет (Польща), ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (м. Львів, Україна), Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), Гданська Політехніка (Польща), Університет ім. Матея Бела (Словаччина), Національний транспортний університет (м. Київ, Україна), Вища банківська школа в Познані (Польща), Західнобогемський університет (Чехія), Західний університет Тімішоара (Румунія). [...]

19.03.2021

02.03.2021. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Формування цілеспрямованості у молодих науковців»
2 березня 2021 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано тренінг «Формування цілеспрямованості у молодих науковців», ментором якого була сертифікований коуч IPS, ментор IPACT, к.е.н. Іванюк Уляна Володимирівна.
Під час тренінгу доповідач ознайомила молодих вчених із основними принципами й механізмами цілепокладання (формування мети та розгортання її у часі), представила авторську архітектоніку процесу досягнення цілей. Ментор провела діагностику актуалізації уявлень учасників щодо труднощів у постановці цілей і конкретизації відповідних завдань і запитів. Цікаві вправи та інструменти, які були реалізовані під час тренінгу, сприяли в усвідомленні учасниками структурованого алгоритму постановки та досягнення цілей.
Велика кількість запитань і жвава дискусія підтвердили зацікавлення молодих вчених у важливості формування цілеспрямованості як інструменту забезпечення наукових результатів.

02.03.2021

25.02.2021. Львів, Західне регіональне управління Міністерства юстиції України, Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Онлайн-конференція на тему «Правові аспекти у сфері земельних відносин»
25 лютого 2021 року Західне регіональне управління Міністерства юстиції України (м. Львів), Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації спільно з правовим клубом «Pravokator» провели онлайн-конференцію на тему «Правові аспекти у сфері земельних відносин».
З вітальними словами щодо актуальності даної тематики звернулися: Голова обласної ради Ірина Гримак, Олександр Баранов – в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги, заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, Іван Красницький – директор Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України.
Метою даного заходу було висвітлення та обговорення широкого спектру питань щодо ефективного управління у сфері земельних відносин за участю Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, слідчого управління Національної поліції України, прокуратури, органів місцевого самоврядування, представників системи безоплатної правової допомоги, адвокатури, нотаріату, наукової спільноти, державних реєстраторів, аграріїв та інших зацікавлених осіб. Активну участь у обговоренні взяли понад 200 учасників.
Найбільш ключовими та важливими для обговорення були теми про земельну реформу – як рушій для розвитку агропромислового сектору економіки; сучасні правові аспекти ринку земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні; теоретичні та практичні проблеми земельних орендних правовідносин; державна реєстрація прав на земельні ділянки, та які документи необхідні для проведення державної реєстрації, антирейдерське законодавство у сфері земельних правовідносин, робота комісії із забезпечення громадського моніторингу за діяльністю Держгеокадастру у Львівській області.Участь у заході взяв к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблемні аспекти функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в умовах модифікації їх грошової оцінки».
Інша інформація про подію тут і тут.
Фото з події:

25.02.2021

28 січня 2021 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» проведено аспірантський семінар, на якому відбулося обговорення проміжних результатів дослідження аспіранта Кльоби Тараса Львовича на тему: «Регулювання фінансових дисбалансів ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів України» (одночасно в режимі он-лайн на платформі Zoom). Науковим керівником роботи є д.е.н., провідний науковий співробітник відділу регіональної фінансової політики Возняк Галина Василівна.
Участь у семінарі взяли аспіранти Інституту, молоді вчені, представники групи забезпечення ОНП, а також доцент кафедри фінансового менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка – к.е.н., доц. Західна Оксана Романівна. [...]

28.01.2021

10.12.2020. Засідання робочої групи з якості освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» Львівського торговельно-економічного університету з відповідної спеціальності
10 грудня 2020 року відбулося засідання робочої групи з якості освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» Львівського торговельно-економічного університету зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» (на платформі Zoom), у якому взяла участь к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку Інституту Лещух Ірина Володимирівна. Метою зустрічі було обговорення освітньо-професійної програми для її подальшого вдосконалення та покращення якості освітньої діяльності.
Серед важливих питань обговорювалися, зокрема: мета й орієнтація освітньої програми, її особливості щодо надання як фахової професійної освіти, так і особистісного розвитку здобувачів (побудови власної освітньої траєкторії, формування soft-skills, наукового пошуку, участі в студентських організаціях та культурному житті університету). Активне зацікавлення здобувачі виявили до питань придатності до працевлаштування та практичної підготовки. Лещух І. В. націлила здобувачів на самовдосконалення через творчі пошуки та активізацію наукових досліджень.
Інформація про подію тут.

10.12.2020

24.11.2020. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Науково-практичний семінар «Scopus, WoS та інші світові наукометричні бази – алгоритм опублікування результатів наукових досліджень»
24 листопада 2020 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» за сприяння Ради молодих вчених Інституту відбувся науково-практичний семінар «Scopus, WoS та інші світові наукометричні бази – алгоритм опублікування результатів наукових досліджень». Доповідачем виступив старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики, к.е.н. Попадинець Назарій Миколайович.
Під час семінару учасникам наголошено на основних критеріях рецензування наукових публікацій у виданнях, що входять до авторитетних світових наукометричних баз, –новизна й актуальність теми, використання сучасних методів досліджень, логічність викладення матеріалу, коректність обробки результатів, академічна мова та сучасні літературні джерела. Актуальні акценти були поставлені на аспектах підбору тематичних наукових журналів, використання можливостей референс-систем для створення бази публікацій за темою дослідження й оформлення статей за форматом конкретного видання. На семінарі також були розглянуті питання щодо безпеки науковців, зокрема як не стати жертвою шахраїв, журналів-клонів і «хижацьких видань».
Велика кількість поставлених запитань та жвава дискусія підтвердили зацікавлення учасників у можливостях опублікування власних наукових результатів у журналах, які входять до міжнародних систем цитування.
Фото з події:

24.11.2020

19 листопада 2020 року на базі Львівського торговельно-економічного університету відбулася ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України» (в режимі он-лайн на платформі Zoom). Співорганізатором заходу, окрім інших, виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

19.11.2020

16 листопада 2020 року у приміщенні Львівського Будинку вчених відбулося вручення премій обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам наукових установ і закладів вищої освіти Львівської області за значні наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень. Серед лауреатів премії є 4 співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

16.11.2020

3 листопада 2020 року відбулася V Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку підприємництва в глобальній перспективі» (в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams).
Головними організаторами конференції виступили: кафедра підприємництва та промислової політики факультету управління Лодзького університету, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», SKN Globalni, Центр підприємництва ФУЛУ, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», ГО «Інститут регіоналістики», Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем підприємництва та інновацій через обмін думками та досвідом молодих вчених, а також інтеграції та співпраці в міжнародних командах в галузі підприємництва та форм його розвитку, підтримки підприємств у часи глобальних проблем, а також питань, пов’язаних із підприємницькою поведінкою та бізнес-середовищем.
Програма конференції – тут. [...]

03.11.2020

28 жовтня 2020 року відбувся Міжнародний науковий семінар «Проблеми регіонального та місцевого розвитку в Польщі та Україні» в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Організаторами та учасниками семінару виступили: відділ регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» та кафедра економіки і менеджменту Інституту економіки і фінансів Жешувського університету (Польща).
Метою семінару було ознайомлення з науковими дослідженнями вказаних підрозділів, обговорення учасниками наукового семінару проблем регіонального та місцевого розвитку в Польщі та Україні. У підготовці наукового семінару активну участь прийняла науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування Мищишин І. Р. [...]
Фото з події:

28.10.2020



Веб-майстер П. Попадюк